Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki megtudná mondni, hogy...

Valaki megtudná mondni, hogy mennyibe kerül egy törpe pincser megvétele és tartása?

Figyelt kérdés
2016. máj. 26. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:

A kutya vétele minimum százezer, a tartása még több. (minden nap etetni kell, és nem a százforintos konzervvel az ABC-ből, hanem minőségi táppal, plusz az oltások, és ha neadjisten valami baleset történne, akkor kell legyen pénz félretéve az orvosra)

Ezek mellett eltörpülnek a kisebb kiadások: Labda, fekhely, póráz, nyakörv, etető-itatótál, ezek mind egyszeri vételek.

2016. máj. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Fajtatiszta kutya tenyésztőtől 10.000 ft körül van. Ha ennyit nem akarsz rá szánni, akkor menhelyről, fajtamentőktől ingyen vagy minimális összegért tudsz kihozni kutyát.

De a tartása sem kevés. Az etetése ekkora kutyának még nem vészes, de az egyéb egészségügyi dolgok, szívféreg elleni védelem, kullancs elleni védekezés, oltások, féreghajtó, stb. elég húzós összeg. Arról nem is beszélve, hogy ha baja lesz az orvosi költség 15-20.000 ft-nál kevesebb ritkán szokott lenni.

2016. máj. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem az előző válaszoló is 100.000 Ft-ot akart írni, egyébként én is ajánlom a fajtamentőket.
2016. máj. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megvétele 120-180 ezer között kb.

Eltartása havonta kijön max. 10 ezer Ft-ból, de kölyökkorban az oltások, illetve betegség, baleset miatti kezelés plusz költség. Érdemes állatorvosra mindig félretenni 50-100 ezer Ft-ot.

2016. máj. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én 15.000-ért vettem.

Kifejezetten olcsó volt.

dec. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!