Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen munkavonalas kutyat...

Milyen munkavonalas kutyat ajanlotok/ismertek?

Figyelt kérdés

Termeszetesen neztuk a BorderCollie, GermanShepherd, Labrador/GoldenRetriver egyszoval a popularisabb fajtakat. Viszont erdekelne, mifele lehetosegeink vannak meg, milyen kevesbe ismert/popularis fajtak kozul valogathatunk. Jeleneg egy masik kutya is a tulajdonunkban van vele napi szinten 3-4 ora kozotti hasznos idot tudunk eltolteni, illetve minden hetvegen megyunk kirandulni vagy ha mast nem egy 2-3 nagy kutyafuttatasra visszuk (a meglevon 3-4-en felul, mikor onfeledten tud jatszani a kutya a tobbi kutyaval).


Esetleg a fajta melle par jellemzot is irnatok, halas lennek igencsak megkonnyitene a leszukitest.



2016. máj. 26. 20:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Malionis?
2016. máj. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a malinois ugrott be
2016. máj. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Malinois, mudi, ausztrál juhászkutya, asztrál/kelpie/pásztorkutya, beauceron, foxi, jack russel terrier, horvá/holland juhászkutya, shetlandi juhászkutya, vizslák között is vannak munkavonalúak.
2016. máj. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat.
2016. máj. 26. 21:27
 5/13 anonim ***** válasza:
Mudi!
2016. máj. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
És milyen célra lenne?
2016. máj. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sport (bringa, kirandulas) elsosorban, de szeretnek vele egy Search ‘N Rescue vizsgat is tetetni. A munkavonalas azert kell, mert jelenlegi kutyank nem igazan elvezi a velunk valo "munkat", ot jobban erdekli a vilag es annak mukodese. Nincs vele baj szepen van tanitva, csak habitusabol fakadoan sok dolgot nem csinal meg csak azert, mert en szepen kerem (kb "miert kell 100x leulnom dontsd mar el mit akarsz, uljek alljak, hemperegjek, adjak otost?" tipus). Kell egy olyan kutya akinel azt erezzuk szereti velunk csinalni legyen is az barmi, nem erdekli miert kell leulnie 100x meg fogja csinalni es latom rajta szivesen "dolgozik" velem.


Remelem ertheto voltam.

2016. máj. 27. 14:47
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Arra Mali :D
2016. máj. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Olvasgattam rola, de nagyon makacs/ontorvenyu kutyanak tartjak, namarmost nekem van mar egy ilyen.
2016. máj. 27. 18:10
 10/13 anonim ***** válasza:
A mali nem makacs, csak durván ösztönerős. Aki csak 100x le akarja ültetni, annak nem való. Ellenben bármilyen más emberrel kooperálni tudó és akaró kutya - ami lehet keverék is, ha az akarás megvan benne. Plusz egy belső tűz, drive. Borderből, labiból (egyébként döntsd el h melyik kell mert nagyon nem ugyanazok - nekem van mindkettő) is vannak olyanok akik tojnak a fejedre. Kennelt ill. szülőket kell választanod.
2016. máj. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!