Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya bele bolondul ha...

A kutya bele bolondul ha elveszti az ujszülött kiskutyákat 3 nap után?

Figyelt kérdés
2016. máj. 27. 14:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%

igen.


(nem értem miért kellene elvenni tőle)

2016. máj. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem bolondul bele, de nem tesz jót neki nyilván.

A tejtől emlőgyulladása is lehet.

2016. máj. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

Nem, nem bolondul bele. Az állatoknál ez nem így működik, éhező kutyák pl. simán felfalják a kicsinyeiket. Azt is kibírják, ha a 10 hetes kölykeiket elveszik, egy ember pedig foggal-körömmel küzdene a gyerekéért.

Nem azt jelenti, hogy nem szereti őket, egyszerűen az állatok más pszichológia szerint működnek. Talán jobban megértik és elfogadják az élet körforgását, mint mi.

2016. máj. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Igenis tudják mi történik és fáj nekik. A munkahelyemen volt egy kutya akinek kölykei születtek, 1 maradt csak meg...aztán ő is elpusztult. Az anya kutya ott bökdöste, nem akarta otthagyni napokig és közben végig sírt, vonyított...
2016. máj. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Meghaltak a kiskutyák,vagy ti tettétek el őket láb alól?
2016. máj. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Meghaltak :(
2016. máj. 27. 16:07
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem azt mondtam, hogy nem fáj nekik, és nem tudják mi történt. Nem tudom, ezért miért kellett lepontozni!

De tény, hogy az állatvilágban nincs olyan szoros kötődés a szülők és a kicsinyeik között, ezt csak az nem tudja, aki egyáltalán nem ért az állatokhoz. Lehetnek szomorúak, lehetnek depressziósok, de nem "bolondulnak bele".

Attól hogy a munkahelyeden volt egy kutya, még nem leszel hozzáértő.

2016. máj. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

igen az elején szomorú, DE hamar túllép rajta ugyanis a kutyák akár évente 2x is ellhetnek, többek között ezért is van, hogy 2-3 hónapos korukig gondozza az anyakutya a kölykeit, hogy a maradék időben fel tudjon készülni a következő párzási időszakra.


Én elvinném dokihoz, a fent említett emlőgyulladás kockázata miatt.

+ ha a környéketeken találtak pár napos kiskutyákat kidobva és keresnek nekik szoptatós anyakutyát, akkor talán az is beválhat (de ezt szigorúan hozzáértő jelenlétében szabad kipróbálni, mert az is lehet, hogy nem fogadja el a kicsiket)

2016. máj. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
Az én munkahelyemen meg olyan volt, hogy az anyát úgy felidegesítette az egyik kölyke, hogy odavágta a falhoz, a kölyök rögtön elpusztult. Nem hatotta meg különösebben. Az állatvilágban nincs olyan anya-gyerek kötődés, mint az embereknél, ahogy írták is.
2016. máj. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
kezdjétek apasztani a tejét, mert begyulladhat az emlője. bele bolondulni nem fog, de egy ideig biztosan keresni fogja őket. Viszont ha alapból életképtelenek voltak a kicsik, akkor nem, mivel a jó szuka amugy is szelektál.
2016. máj. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!