Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy bullmasztiff...

Szeretnék egy bullmasztiff kiskutyát. Valaki mondana tapasztalatokat Vele kapcsolatban? Milyen jellegű kutya? Családi kutyává is nevelhető? Bent vagy kint jelleme tartani?

Figyelt kérdés
Összeszoktatható más kutyákkal? Milyen a jelleme? Előre is köszi!
2010. ápr. 10. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Sokan félnek tőle, hogy milyen vad kutya lehet, pedig nem is!

Régen a családban Bullmasztiffokat tenyésztettek, hihetetlenül aranyos kutyusok voltak! :)

Alapból családi kutyaként tekintettünk rájuk, jó természetük van! Elég dinamikus, virgonc fajta, szóval sokat kell mozogni vele. Szerintem jobb kint tartani egy ekkora testű kutyát, jobb neki ott!

Amikor hozták a bullmasztifot már volt egy vizsla kutyu, de nem volt semmi probléma, nagyon jól alkalmazkodtak!

Praktikus kutya családi kedvenc és házőrző egyben! :) Csak ajánlani tudom, de tényleg! :)

2010. ápr. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Van egy goldim és amellé szeretnék egyet, de még nem biztos, nagyon jól átkell gondolnom. Azt hallottam, hogy kényesek, és sok a fajtabetegség. Ez igaz?
2010. ápr. 10. 22:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én egy bullmasztiffal nőttem fel, azóta is az a kedvenc fajtám. Komoly megjelenésű, házőrző kutyus, de bármit meg lehet csinálni vele. Lovagoltunk rajta, húztuk a farkát, a fülét, a pofáját rángattuk, ő meg kb annyira volt vad, mint egy kéthetes borjú :) Imádtam, sokszor vele aludtam a kutyaólban, összebújva, az ő vállán sírtam ki tinédzser lelkem minden szerelmi bánatát, 18 éves koromoig velünk volt. Most is van kutyám, de minden kutyám közül rá gondolok a legnagyobb szeretettel.


Én csak ajánlani tudom, egy igazi tündér a családban, de kifelé olyan erőt sugároz, hogy senki nem mer belépni a kapun, de nem csahol feleslegesen, mert neki elég ha csak odaáll :)


Mi jártunk vele suliba, nagyon kezes volt, tudott láb mellett futni póráz nélkül is, tartotta a tempót, meg minden.


Én nagyon ajánlom, és nagyon sok örömöt kívánok hozzá :)

2010. ápr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Meggyőztél :]

Köszi mindenkinek!

2010. ápr. 11. 11:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak arra figyelj, hogy jó helyről vedd. Mint a többi nagytestű kutyánál, a bullmasztiffoknál is gyakran előfordul diszplázia.

[link]

2010. ápr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!