Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges hogy unokatestvérei...

Lehetséges hogy unokatestvérei vannak pároztatva de törzskönyvesek a kutyák?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy border collie kutyát, találtam egy szlovák kennelt és megnéztem a törzskönyvet hogy mégis kik lennének a rokonai és láttam egy olyat hogy: az ükszülőknek született kölykük közül kettőt pároztattak egy másik kutyával és mind 2 ből a gyerekeknek született külön gyerekük azt pároztatták 2 másik kutyával és az az alom apja, leegyszerűsítve unokatestvéreket pároztattak, nehéz kibogozni de remélem valaki érti, és megkérdeztem egy embert aki tőle vett kutyát és ahogy értettem azt írta hogy ez normális, és hogy így jobbak lesznek a kutyák, ebben az a fura hogy ez egy tenyésztő és egyátalán így kiadhat egy törzskönyvet???

#kennel #unokatestvé
2016. máj. 29. 16:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*unokatestvérek
2016. máj. 29. 16:07
 2/11 A kérdező kommentje:
És most így nem is tudom hogy ha megvenném a kutyát nem lenne-e valami baja
2016. máj. 29. 16:09
 3/11 anonim ***** válasza:
Az ükszülők visszafelé menve a negyedik szülői nemzedék, tehát szülők, nagyszülők, dédszülők, ükszülők. A két kutya harmad-unokatestvér, az embereknél is engedélyezett az ilyen fokú rokonok között a házasság. Egy kisebb fajtában lehet, hogy nehéz ennél távolabb rokonokat találni.
2016. máj. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Mo.v. válasza:
100%
2016. máj. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Vonaltenyésztés. Egy jó képességekkel rendelkező kutyára vissza tenyésztenek.
2016. máj. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a klub engedélyezi, még apa-lánya párosítás is lehet. Ezt hívják rokontenyésztésnek. Amit te írsz az vonaltenyésztés, ahol az adott, ismétlődő kutya génjeit akarták rögzíteni. Az ilyen párosításokban az adott kutya jó és rossz tulajdonságai is erősebben jelenhetnek meg. De tény h a vonaltenyésztésből nagyon jó kutyák IS kijöhetNEK.
2016. máj. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%
Sok kutyafajta testvérek, szülők pároztatásából jön létre. A génállományuk ezért is szegényes és ezért alakul ki sok fajtánál örökletes betegség.
2016. máj. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó, ha nem értesz hozzá, nem kell megszólalni. ;)
2016. máj. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat, és erről a vonaltenyésztésről mi a véleményetek? Szerintetek hasznos?
2016. máj. 29. 16:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Párosítás és szakértelem függő.
2016. máj. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!