Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A város határában sétáltattam...

A város határában sétáltattam a kutyám póráz nélkül, mikor 1 vadász megállított és azt mondta, hogy külterületen nem szabad elengedni a kutyát. De akkor hol lehet?

Figyelt kérdés
Azt megérteném hogy veszélyes a vadokra(vizsla, de 2 év alatt még nem üldözött semmit) de mit csináljak hogy lefárasszam? Nagyon energikus, kb. 5-8 km futás fárasztja-le rendesen. Sehol sem engedhetem futkosni? (kisvárosban lakom, nincs kutyafuttató)
2010. ápr. 11. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk is volt már hogy ránk szóltak, mondtam hogy akkor mutasson egy helyet ahol elengedhetem...akik ezeket a törvényeket írják, tuti nem volt soha kutyájuk!
2010. ápr. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Akkor enged be a kertjébe a vadász tyúkjai közzé, majd megtudja hogy fog egy vizsla viselkedni a belterületen.Szerintem nincs igaza. Én is meg számtalan szomszédom kivisszük kutyáinkat a rétre, külterületre és ott futtatjuk őket. Bár erre nem járnak stüszi vadászok. Kérdezz rá az önónál, igaza van e vadász uramnak!
2010. ápr. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elmondom,hogy a vadász leis lőhette volna a

kutyádat!!

A vadásznak teljes mértékben igaza volt,elhiheted,hogy

nem azért mondta,hogy a kutyád ne legyen lefárasztva,

hanem azért,mert kötelessége mondani!

Azt ő nem fogja megmondani látásból,hogy a te VIZSLÁD(!!)

2 éve nem vadászott,persze téged is megértelek és

egyet is értek veled egy szinten.Én is ilyen helyen

lakok.Te melyik kisvársoban élsz??Hátha tudok segíteni.(:

2010. ápr. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon vigyázz, mert ha nem ilyen normális alakkal találkozol, akkor figyelmeztetés nélkül ki is lőheti a kutyát. Teljesen mindegy, hogy igaza van vagy sem. És az is, hogy mit mond a jogszabály arról, hogy milyen körülmények között lőhető ki kutya - utólag ez már nem számít. A gyakorlat szerint nagyon sokan figyelmeztetés nélkül lőnek. Az egyik közeli ismerősöm kutyáját is meglőtték, mikor elengedte az erdőben (szerencsére "csak" a lába tört el), de hallottam esetről, mikor a Budai hegyekben, a sétáló emberektől és a lakóházaktól nem messze lőtt ki -egyébként abszolút szabálytalanul- kutyát vadász.


Esetleg elviheted biciklivel futni, vagy kezdj el vele canicrossozni. Ha jól megy, mg versenyeken is indulhatsz.


[link]

2010. ápr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon igaza van a 10:28-asnak. Akármilyen szomorú, de örülnöd kell, hogy nem lőtték ki a kutyát mellőled.

Nem egy ilyen esetről hallottam, sőt, még régebben egy idős bácsi beagle-jét a gazdától 4 méterre lőtték le. Lehetetlen volt nem látni a gazdát a kutya mellett...

Vegyél egy segítő kutyás hámot a vizsládnak, úgy nem lőhetik ki (több embertől is hallottam, de nem tudom, mennyire igaz).

Vagy pórázzal biciklizés.

Egyébként abszolút megértelek, igazad van, pórázon nem lehet lefárasztani egy vizslát...

2010. ápr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Gyakran viszem biciklivel, mert kb.3 percre lakom a város szélétől és ott el szoktam engedni. Csak nem tudom hogy szabályos-e a kutyát biciklivel vinni a városban(pórázon)?
2010. ápr. 11. 16:04
 7/9 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem is igaza van a vadásznak, és mondta is üldözi a vadakat le kell lőnie.+ azt még elfelejtettem, hogy mondta hogy lesz kint a határban valami őr aki megbírságolhat ha nem pórázon van a kutya. Elvileg valami új törvény alapján. Szomorú mert nagyon sokan ide viszik ki a kutyájukat.
2010. ápr. 11. 16:10
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem sétáltasd a városban. Biztos van valami rét, pálya arrafelé. Ha kiviszeda város határába akkor meg kösd meg mert bármikor reagálhat váratlanul. Nálunk sincs kutyafuttató, de szerencsére van pár kisebb rét ahol tuti nincsenekl vadak mert vasút meg házat között van.
2010. ápr. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan engedd el! Ha megint megállít, kérdezd meg tőle, hogy hol sétáltathatod a kutyád, szabadon. Ha mond helyet menj oda. Ha nem akkor szard le... én egyébként a mezőre járok a 2 kutyámmal, és soha senki nem szólt.
2019. nov. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!