Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha így barfozok ahogy ez az...

Ha így barfozok ahogy ez az oldal írja a "tippek és szabályoknál" akkor úgy mennyibe kerülne az étel egy 6 kg os kutya számára? És ez az oldal helyesen írja hogy barf ozzak?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm!

2016. máj. 30. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Facebookon van barfos csoport
2016. máj. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az oldal lemaradt.
2016. máj. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
6 kilós kutyának "fillérek". Nekem a két 15 kilós eszik meg havi 15 ezret. Nyulat és szarvast esznek zömmel, tehát nem is a legolcsóbbat.
2016. máj. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Keresd meg a facebookon a barfos csoportot, ott nagyon készségesek ès szívesen adnak tanácsot.

Az enyèm lovat,szarvast ès nyulat eszik, 25kg-os a kutya és a kajája töredéke a márkás sz.r tápoknak és a kutya sokkal egèszségesebb. :)

2016. máj. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tényleg az oldal az elmaradt bocsi: [link]
2016. máj. 30. 21:42
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

Kis kiegészítés a cikkben leírtakhoz:


Kihangsúlyoznám, hogy disznóhúst (sem házit, sem vaddisznót, nem csak húst, de semmilyen alkatrészét) nem ehet nyersen a kutya!


"a felnőtt kutya testömegének 2 % = a táplálék mennyisége / nap"

2-3% általában a kezdő adag, a kutya IDEÁLIS testsúlyához mérten kell számolni, nem a jelenlegihez (persze ha nincs testsúlyprobléma, akkor ez adott), és pár hét elteltével, mikor már átállt a kutya az új étkezésre, lehet módosítani az adagon, ha azt tapasztalod, hogy nem kívánatos hízás vagy fogyás lép fel.


BARF arányok: van kutya, amelyik arányaiban több csontos húst, mások kevesebbet igényelnek ahhoz, hogy a székletük is jó legyen, ne túl kemény, de nem is híg. Ezt minden kutyánál egyedileg ki kell tapasztalnod (nekem pl. a két kutyám teljesen eltér, az egyik hasmenésre hajlamosabb, neki több csontos kell, a másik meg pont székrekedésre, neki kevesebb).


A tiédhez hasonló pici kutyának felesleges két adagra elosztani a kaját, ha eddig egyszer kapott enni, maradjon így nyugodtan.


Burgonyára nincs szükség. Zöldkagyló sem előírás, inkább olyan fajtáknál ajánlott mindenképpen, ahol fokozottan figyelni kell az ízületekre, pl. nagyobb testűeknél. Vagy ha pl. sportolsz a kutyával.


"3 naponta a hús helyett azonos tömegű máj, szív, vese is adható"

Nem három naponta, inkább hetente egyszer adható hús helyett szív esetleg, de máj vagy vese ilyen mennyiségben könnyen okozhat nagy hasmenést. Én azt tapasztaltam, jobb inkább ezt a mennyiséget elosztva adni több nap, megfelelő mennyiségű csontossal.


Olivaolaj helyett inkább lazacolajat ajánlanék. De figyelj az adott husifélék zsírtartalmára is, ha olajat adsz pluszban, azt soványabbakhoz tedd.


Gabonafélét én nem adnék, kukoricadarát egész biztosan nem.


Én is ajánlom a Facebook Barfos csoportjait. ;)


Hogy mennyiből jön ki ez anyagilag? Ilyen pici kutyánál kb. mintha egy macskára vennél kaját, még akár a normál hentesek, szupermarketek áraival is simán lehet bírni pénztárcával.

2016. máj. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Zöldkagyló nem csak nagytestűeknek ajánlott, tacskóknál és keverékeiknél is fontos.
2016. aug. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!