Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után agresszívab...

Ivartalanítás után agresszívabb a kutya?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek!

Hónap elején ivartalanítottuk 1 éves lány kutyámat, de azóta morog a fiu kutyára ok nélkül, ugatja napközbe jol elvannak, játszanak, de vannak pillanatai amikor ilyeneket csinál, ez késöbb jobb lesz, vagy mostmár ilyen agressziv marad?

A fiu kutya meg csak áll és néz.


2016. máj. 30. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
A mi szuka kutyáink ugyanezt csinálják. Azóta a kan is ivartalanítva lett, a helyzet változatlan. Nem kell semmi ok a szukának, ha olyanja van, vicsorog, morog a kanra, pedig az semmit sem csinál, csak pl. lefekszik mellé, vagy elsétál mellette. Le tudom tiltani, hogy ne csinálja, de akkor is mindennapi eset.
2016. máj. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hány éves korában ivartalanítottad a lány kutyáidat?
2016. máj. 30. 21:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Tippre nem az ivartalanitas a gond altalaban attol le szoktak nyugodni, hanem az elso tuzeles alatt tul sok tolakodo/eroszakos himmel talalkoztak, es ez maradt meg bennuk. Kb olyan mint mikor bantja a kutyat mondjuk egy no es utana a legtobb novel szemben akit nem ismer felelembol szuletett agressziot mutat feleje.


A mi kornyekunkon is van egy vizsla azt halalba szekaltak bar mar oreg, de egy eletre megutalta a himeket,ami szamomra dobbenet, de mig a csajokkal elvan, addig ha him van ott kategorikusan neki akar ugrani.


Mondom ez csak egy elkepzeles, a teljes helyzetet nem ismerem.

2016. máj. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Általában nem az ivartalanítás hozza ezt ki a kutyákból, hanem a kényeztetés, amit a műtét utáni lábadozás közben kap. Rengeteg menhelyi kutyát láttam ivartalanodni, semmi változás nem volt a viselkedésükben, de gazdás kutyáknál nem ritka jelenség. Az egyetlen különbség, hogy a menhelyi kutyákat senki nem sajnálja, mert a helyiek tudják, hogy ez egy nagyon jó dolog, és rutinműtét, nem omlik tőle össze a kutya. A gazdás kutyáknál viszont a gazdi ahelyett, hogy erős és magabiztos vezetőként lépne fel, egy nagyon lelkizős, gyenge, kutyán lógó magatartást tanusít a műtét után. Ez meg egyenes út a viselkedési problémákhoz, ami például agresszió is lehet.
2016. máj. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom 3-as, az én szukáim tüzelés alatt sose találkoztak egyetlen egy kannal sem, és mégis azt csinálják, mint a kérdező kutyája.


Az egyik szukánk 5, a másik 4 évesen lett ivartalanítva. A kan pedig még csak májusban lett 1 éves, kb. 1 hónappal előtte ivartalaníttattuk.

2016. máj. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezert is irtam ,hogy egy elkepzeles mivel nem ismerem a korulmenyeket. A kornyezetemben volt hasonlo eset annak velhetoen ez volt az oka, hogy a him kutyak halalba szekaltak.


#4: Mar bocs, persze igazad van, de a kerdeshez semmi koze. Attol nem lesz agresziv az ellentetes nemmel a kutya, mert aggodtak erte es elkenyeztettek. Termeszetesen boven vezethet mas tipusu magatartas problemakohoz, de ehhez szerintem pont nincs koze.

2016. máj. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyusomat másfél éves korában ivartalaníttattuk, de nem tapasztaltam hasonlót. Van mellette egy fiú kutyusunk, de megmaradt az örök barát kapcsolat, és a szomszéd fiú kutyájával sincs gond. Utcán megugatja a kutyákat, de ha rászólok lenyugszik hamar.
2016. máj. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!