Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan oldjam meg, hogy a...

Hogyan oldjam meg, hogy a kutyám ne legyen ilyen izgatott?

Figyelt kérdés

Ha jövünk haza, vagy csengetnek, megőrül, jön, hoz vmit a szájában, morog(kedvesen). Soha nem figyelünk rá, míg meg nem nyugszik, akkor odahívjuk magunkhoz megdicsérni.

Kaputelefonnál sír, ki akar menni, teljesen izgatott. Próbáltam, h ha megnyugszik akkor megdicsérem, és akkor engedem be az illetőt, próbáltam h addig kiteszem a konyhába, hogy akkor indulok el ha nem ugat(mert a kaputelefonnál ugat is)..stb.

Nem ugrik ránk, ha mégis elfordulunk, de még mindig nem értük el azt, h nyugodt maradjon.

Mit tehetnénk még? Ötletek?


2010. ápr. 11. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajna a miénk is ezt csinálja, csak ő még be is pisilt (kisebb korában, már nem!). Milyen fajta kutyusod van? Mert én azt hallottam, hogy fajtától is függhet. Nekem van egy 3 éves yorkim, és ő az első az ajtónál, ha csöngetnek... Egyszerűen nem tudtuk leszoktatni erről. Kiváncsi :)
2010. ápr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Az a helyzet, hogy igy lattatlanban senki nem fog tudni tanacsot adni. Ehhez sajnos latni kell a kutyat akcio kozben es azt is meg kell figyelni, hogy ti hogyan reagaltok. Igaz, leirtad, hogy mivel probalkoztatok, de ezeknek a trukkoknek a sikere sok mas dologtol is fugg. Valoszinuleg valami aprosagot rosszul csinaltok, amit nem vesztek eszre, mivel nem vagytok kutyakikepzok.

Erdemes lenne szakemberhez fordulni.

Altalaban, ha a gazdi egy bizonyos problemara panaszkodik a kutyaja kapcsan, ott kideru, hogy szamtalan mas dolog (is) volt az okozoja a rossz viselkedesnek, csak a gazdi nem tudta.

Szoval igy lattatlanban semmit nem lehet mondani. En azert belinkelnek egy sorozatot, ami szerintem hihetetlenul jo es szorakoztato. Egy resz egy ora alatt jon le sajnos, de megeri, mert rengeteget lehet belole tanulni, az ember nem is gondolna.

[link]

2010. ápr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi, de ezeket már láttam.

nem csinálunk mást rosszul, már szeparációs stresszt is megoldottuk stb.

mindent úgy csinálunk, ahogy azt a kiképző mondta, mégse jön össze:D

szóval a problem nem a mi készülékünkben van:D

csak kellene egy új fortély xD

2010. ápr. 11. 14:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Időigényes, de próbáljátok ki.

A kutyát tanítsd meg leülni, és ülve maradni a bejárattól 1-2 méter távolságban.

Valaki a családból menjen ki. Ültesd le a kutyát, kérd, hogy maradjon ott, majd vele szemben hátrálj az ajtó felé. Ekkor nyomja meg a családtag a csengőt. Továbbra is "maradtasd" ott a kutyát, dicsérd ezerrel, ha marad.

Ha még mindig ül, akkor ki lehet nyitni az ajtót. Ha még mindig ül, akkor beléphet a családtag.

Amint feláll, az egészet elölről kell kezdeni.

Nyilván csak milliomodik próbálkozásra fog sikerülni, hogy az egész csengetés-ajtónyitás-belépés ceremóniát nyugalommal tűrje.

2010. ápr. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

próbáltam ezt is, de ahogy belépett a párom, felugrott és kezdte a rituálét:D

na majd ha jön anyum látogatóba, megkérem ennek a sokadik ismétlésére, mert a páromnak nincs ehhez idege :D

köszi a tanácsot:)azért biztató a "milliomodik" szó:D

2010. ápr. 11. 15:03
 6/7 A kérdező kommentje:
jaj egyébként tud ülni is:) már régóta:)
2010. ápr. 11. 21:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Pórázzal elvezetést próbáltad már?

Szintén családtag kimegy az ajtón, te állsz az ajtó előtt, várod a csengetést, egy harmadik ember pórázon fogja a kutyát. Ahogy elkezd őrültködni, azonnal kivezeti az illető a szobából, és egy másik helységben marad addig vele, amíg 100%-ig meg nem nyugszik.

Nagyon hasonló az ültetés-maradhoz, ugyanaz a metódus, csak itt van némi fizikai beavatkozás is.

2010. ápr. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!