Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megevett ilyen...

A kutyám megevett ilyen kalász szerű gazt, azóta néha furán köhécsel. Hogy tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés

Néhány napja már kiszedtem a szájából, akkor kiszedtem az összeset a kertben is, de nyilván nőtt megint, vagy talált, mert elég nagy a kert. Reggel a vizében találtam két ilyen kalász szerűséget, és reggel óta olyasmi hangot ad ki néha, mint az ember, amikor krákog, mert a torkán akadt valami. Már evett, ivott azóta, de még mindig köhécsel néha. Hiába próbáltam belenézni a szájába, már annyira lent lehet, hogy nem látom?

Le fog majd menni rendesen, vagy ki tudja majd hányni? Nem tudom, hogyan segítsek neki.


2016. máj. 31. 18:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem sürgősen vidd orvoshoz mert ha azt evett amire gondolok nagy a baj.
2016. máj. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Mi az a nagy baj?

Ilyesmi: [link]

2016. máj. 31. 18:32
 3/14 anonim ***** válasza:
30%
Ez a szar fű féle megakad a torkában gyomrában bárhol előre megy, hátra már nem azaz átlyukaszthatja a nyelőcsövét vagy gyomorfalát. Nagyon hegyes szúr és ha valamin átment vissza felé megakad.
2016. máj. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Lehet én vagyok túl aggódó de én még attól is félek hogy a bundájába akad és a bőrébe szúródik nem hogy lenyeli.
2016. máj. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem a nyál meg a gyomorsav feloldja idővel.
2016. máj. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Hát én nem kockáztatnék.
2016. máj. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
Jó ég!!! Ez toklász. Volt, hogy a cica szemébe fúródott, ki kellett műteni. Volt, hogy a kutyám fülébe ment, már majdnem átszúrta a dobhártyát, ki kellett műteni. Valószínű az orrába vagy a torkába ment, vagy legrosszabb esetben a tüdejébe. Ha nem szedeted ki, ez egyre beljebb fog fúródni. Még a húsba is belemegy. A következmények katasztrofálisak lesznek. Ahova befúródott ott komoly gyulladás alakul ki. Még el is pusztulhat szegény nagy kínok közepette. A toklászt baromira irtani kell ahol kutya vagy macska van. SŰRGŐSEN VIDD ORVOSHOZ! Különben nagyobb lesz a baj és drágább lesz rendb ehozni a kutyust.
2016. máj. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hogy van a kutyád?


Esetleg kérdezd meg itt - esténként szokott válaszolni a doki - hátha szakszerű választ kaphatsz.


[link]

2016. máj. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Ez toklász lesz, ami sajnos befúródik a kutya bőrébe, ez esetben a szájába (illetve, ha nem látod, akkor nyelőcsövébe, légcsövébe, tüdejébe), és onnan magától ki nem jön, hanem begyullad. Lehet, hogy műteni kell. Állatorvos bódításban meg tudja nézni, milyen mélyre ment, és ki tudja venni.

Vidd orvoshoz.

2016. máj. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

Toklász lesz az.

Azt bizony nem lehet csak úgy kiszedni, ha rossz helyre fúródott be, begyulladhat. Orvoshoz vidd.

2016. máj. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!