Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem akarja a kutyus...

Miért nem akarja a kutyus lent intézni a dolgát?

Figyelt kérdés
A kuytusom most 13 hetes és nem mer sehol se pisilni kakálni csak és kizárólag a lakásban. más lakásában se mer, vonaton villamoson, táskában is kizárt, füvön pláne nem. Mindig leszidjuk ha a lakásba piszkít, tudja is hogy nem szabad, ha meglátjuk mindig már fülét farkát behúzza és elbújik. 3 hete lakik nálunk még egyszer sem csinálta lent sem, amikor hoztam haza a 3 órás vonatúton is visszatartotta de amint beértemvele az ajtón bepisilt, gondolom félt még, de erről azóta se szokott le. Normális ez? Kertes házban éltem eddig, ő az első bérházas kutyám, szóval még új vagyok a kutya szobatisztaságban nevelésére.

2016. jún. 1. 07:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Hogyan próbáltad az elején? 2-3 óránként levitted, hátha csinál valamit? Kutyapelenkát nem használtál? Azzal azt tanulják meg a kutyák, hogy lehet bent is, az tök mindegy nekik, hogy a pelenkára, vagy máshova. Evés, alvás után mindig le kell vinni, és nagyon megdícsérni, ha kint pisil, különben nem fog rájönni, hogy jó amit csinált. Jutalomfalattal is lehet jutalmazni.

Leszidni NEM szabad, ezzel jót nem érsz el.

2016. jún. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem használtam kutya pelenkát. Megdicsérni meg mint mondtam nem tudom mert még soha az életben nem pisilt lent, nincs hol elkezdeni a motiválást. Tudom hogy vannak emberek akik szerint sose lehet a kutya seggére csapni ha rossz meg leszidni mert biztos lelki sérült lesz vagy bármi hasonló
2016. jún. 1. 08:37
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Leszidni nem érdemes, mert azzal maximum azt éred el, hogy félni fog, rosszabb esetben a lakásban megpróbál elbújni a dolgát elvégezni, és/vagy megeszi a végterméket, hogy eltüntesse.

Meg kellene próbálni hétvégén (vagy amikor egész nap ráérsz) kint lenni vele egész nap. Tehát valahogy elérni, hogy ne tudja visszatartani, és kénytelen legyen kint pisilni.

2016. jún. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, amit az utolsó. Hosszabb időre levinni, hogy már ne bírja tartani és muszáj legyen kint elvégezni a dolgát.

Illetve a kutyák emésztése evés után szinte azonnal beindul, akkor is érdemes hosszabb időre levinni. Evés után csak arra figyelj, hogy ne rohangáljon nagyon az első 1,5 órában, mert az tele gyomrának nem jó.

2016. jún. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen próbáltam már volt hogy reggeltől estig kint voltunk és visszatartotta, amennyi időm volt neki szenteltem aznap de semmi.
2016. jún. 1. 08:51
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

13 hetes a kutyus és reggeltől-estig kibírta? Háááát, ez elég érdekes. Ezek a picurkák még a 3 órát sem bírják ki mindig, illetve baromira nem egészséges.

Illetve az sem utolsó dolog, hogy miért fél ennyire a kutyus a lenti pisitől, mi történhetett vele?

2016. jún. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Milyen helyre viszed ? Szoktak-e ott más kutyák is járni? Pórázon viszed, vagy szabadon?
2016. jún. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A legfontosabb hogy helyretedd magadban: a kutyát sohase szidd le azért, mert elvégezte a dolgát bent, az ugyanis nem az ő hibája. Egyrészt mert még túl kicsi - egy csecsemőt se fogsz azért szidalmazni vagy bántani, mert ennyi idősen még nem szól, ha kell neki, ugye? -, másrészt mert csak a félelemmel, büntetéssel köti össze magában azt a folyamatot, ami természetes és nem tehet róla. Nem írtad honnan, hogyan került hozzád a kutya, de valószínűleg már ott se kezdték el helyesen a szobatisztaságra szoktatást, ezért van ahhoz szokva, hogy bent kell végezni a dolgát. Szóval adj tiszta lapot a kiskutyának, és légy tisztában azzal, hogy sokkal több idő és sokkal több türelem kell a szobatisztasághoz.

Kora reggel, még mielőtt ő ébredne, kelj fel és azonnal vidd ki. Biztos hogy kell neki pisilni, tehát addig maradj vele lent, amíg el nem végzi. Fél óra, egy óra, amennyi kell. Amint sikerül, nagyon-nagyon látványosan örülj és dicsérd meg, adj neki jutalomfalatot is. Innentől kezdve pedig átlag 2-3 óránként, de alapvetően minden alvás, evés, játék után csináld ezt meg. Tudom milyen fárasztó, én is végigcsináltam, még éjjel 2-kor is felkeltem és levittem, aztán hajnali 5-kor megint. Ez van, ez jár egy kölyökkutyával, viszont 15-16 hetes korára szobatiszta lett és már jelezte, ha a szokásos időn kívül akadt dolga. Figyeld a kutyát napközben, egy idő után látni fogod mik azok a jelek, amikor pisilni vagy kakilni készül, ilyenkor kell gyorsnak lenned. Nem mindig sikerül, de akkor szó nélkül takaríts fel, ne a kutyát hibáztasd. A dicsérettel kösse össze a dolga végzését, ne a büntetéssel, mert akkor csak egy idegbeteg, félős kutyát fogsz felnevelni.

2016. jún. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én nem szidnám a helyedben. Lehet ezért nem meri már máshol elvégezni a dolgát.
2016. jún. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ilyen pár hónaposan találtam de annyira félt hogy még attól is visított ha valamit a nyakába tettem persze ez azóta változott már szeret sétálni de kint soha nem pisil. Eddig csak 1x pisilt utcán azt is azért mert nem bírta. Kétlem hogy egy kölyök tovább bírná mint egy 1-2 éves kutya. Az én kutyám udvari kutya megszokta hogy az udvaron végzi a dolgát de utcán egy istenért sem pedig hónapokig utcán élt. Ha a kutyád félős lehet nem fog kinnt pisilni. Szerintem próbáld elérni hogy bízzon benned és biztonságban érezze magát.
2016. jún. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!