Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullterrier gazdik tudnátok...

Bullterrier gazdik tudnátok válaszolni az alábbi kérdéseimre? (leírásban)

Figyelt kérdés

Felmerült bennem néhány kérdés, remélem szívesen adtok rá választ. :)

Alapvetően milyen embernek ajánlanátok ezt a fajtát?

Normál vagy miniatűr kutyátok van?

Milyen személyiséggel rendelkezik?

Benti vagy kinti kutyaként tartjátok?

Milyen tapintású a szőre, és mennyire szokta hullatni?

Menyit szoktatok (illetve lenne ideális) foglalkozni vele?


2016. jún. 1. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Több mint húsz éve ilyen kutyám van.

Azt szoktam mondani,olyan embereknek ajánlom,akiknek sok a szabadidejük.Kertbe nem igazán valók,nemcsak a rövid szőr miatt,hanem azért is,mert létfontosságú nekik az ember közelsége.Szinte betegesen tudnak kötődni azokhoz,akiket szeretnek.Mi a nap 24 órájában velük vagyunk.Most épp kettő van.Kertes házban,de bent vannak velünk,ágyban alszanak.Úgy,hogy szinte belénk bújnak :)

Mellettük nem lehet unatkozni,az biztos.Humorérzékük is van,mindig kitalálnak valamit.

Kutyasulit mindenképp ajánlom.Egyrészt leköti és lefárasztja őket.Másrészt fontos a szocializáció.Általában nem kezdenek verekedést,de minimális provokációra elég durván reagál némelyikük.

2016. jún. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod. :D

Valamiért nagyon megfogott a Bullterrier, van bennük valami különleges, és ezt a válaszod is csak tovább erősítette bennem. Én is benti kutyának szeretnék majd egyet, de csak a miniatűr fajtát, a normál már számomra túl nagy lenne. Az ágyban alvás sem gond előző kutyám is velem aludt engem megnyugvással töltött el a jelenléte. Csak nagyon hullatta a szőrét, amit takarítani kissé macerás volt éppen ezért kérdeztem rá, hogy erre a fajtára mennyire jellemző. Előző kutyám egy tacskó volt ő is nagyon ember központú volt, ugyanakkor rendkívül makacs természete volt. :D Az egyetlen gond talán hogy az idő, amikor itthon tartózkodom, nem lenne gond, csak ugye dolgozni is kell, olyankor nem tudnék mellette lenni. Hogyan viselik az ilyen magányos órákat? Nem szoktak rosszalkodni (rombolni)? :D

2016. jún. 2. 21:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Hajlamosak rá,nemigen szeretik az egyedüllétet.Sokan ezért tartanak kettőt belőlük :)
2016. jún. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ő is szeretettel okozott meglepetéseket, míg távol voltam.:D Kettővel nem hiszem hogy elbírnék, egy is épp elég ha rendesen foglalkozik vele az ember. :)
2016. jún. 2. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!