Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mali vagy inkább Border Collie?

Kitty12345 kérdése:

Mali vagy inkább Border Collie?

Figyelt kérdés
Mindíg is borderem volt agilityzünk frizbizünk nagyokat túrázunk. Szeretnék mégegy kutyust és nagyon tetszenek a malik. Tudom hogy sok foglalkozást igényel de a border is. Elég a malival is annyit foglalkozni és mozgatni mint a borderrel?
2016. jún. 2. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kb ugyanaz a kaliber mozgásigény és fárasztás területén, szóval ha annyit fogsz foglalkozni vele mint a borderedder biztos király élete lesz:)
2016. jún. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A mali nagyon okos, viszont nagyon akaratos is és könnyen a fejedre nő ha nem neveled rendesen. Ráadásul folyamatosan igényli, hogy új dolgokat tanulhasson ès agyilag is le kell fárasztani. Jól gondold meg!
2016. jún. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A border colliet is fárasztani kell meg minden én is úgy gondolom hogy egy kaliber kb a 2 fajta szerintem bevállalom ☺
2016. jún. 2. 12:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Foglalkozásban, mozgatásban nincs nagy különbség. De míg a border egy simulékony, érzékeny, puha gazdás kutya, addig a mali jóval önállóbb, keményebb habitusú kutya, erős védő ösztönökkel. A nevelésük ég és föld. De tapasztalt kutyásnak nagyon jó a mali.
2016. jún. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jól van, csak azért írtam, mert nekem is német juhász mali keverékem van. Kinézetre németjuci, viszont habitusra mali. Nagyon kemèny dió,viszont ha van időd és türelmed akkor a legjobb kutty a világon. :)
2016. jún. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Időben meg kilóméterben szerintem kb. ugyanannyi lefárasztani, de mégsem mondanám, hogy egy kaliber a két fajta. Én is borderes vagyok, tetszik a mali, mint fajta, de én személyszerint soha nem tartanék. Ahogy én látom azért elég nagy kihívás elé tudják állítani a gazdikat, szerintem a borderekkel sokkal egyszerűbb. Ha te úgy érzed, hogy képes vagy elég kemény, ugyanakkor elég türelmes lenni egy malihoz, és alapvetően magával ragad az, amit ők képviselnek (nem tudnám pontosan meghatározni, nyers erő, malis idétlenségek) akkor vágj bele. Nem tudom hány malinoát ismersz személyesen, de mindenképp javaslom, hogy beszélgess malis gazdikkal (agilityversenyeken rengeteg mali szokott lenni), már csak a leendő kennel kiválasztása miatt is érdemes, mert az sem mindegy, hogy honnan van a kutya.
2016. jún. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!