Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik border collie kennelt...

Melyik border collie kennelt ajánljátok ha egy jó terelőösztönű, de szép, korrekt felépítésű kutyát szeretnék?

Figyelt kérdés
Van már egy mentett öreg border collie-nk, de szeretnénk egy másikat is. Múlt héten egy rendezvényen láttam egy nagyon szép border collie kant, kacsákat terelt a gazdájával. Tudom is melyik kennelből származik, beszéltem a gazdájával is, de az a kennel nagyon ráment a munka vonalra és azok már nekem nem tetszenek. Ez a kutya kevert vonalú de inkább láttam show-nak mint munka vonalúnak, mégis nagyon jó ösztöne van. Szeretnék majd a kutyával terelni, meg kiállításra járni. Tudnátok nekem "munkásabb" show kenneleket ajánlani?

2016. jún. 2. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én eddig (4 év) 1 olyan almot lattam ami tisztara ilyen volt, azota nekem inkabb a munka vonal tetszett meg, de amúgy amilyen kevert vonalakat ismerek: dashing dawn, real pearl és néha a poseidonnak is vannak kiallitasosabb vonalai, ami alom nagyon kevert volt amit mondtam az már átment teljesen munkába, én már nem nezem annyira ezeket a kevert almokat, de biztos fogsz talalni :)
2016. jún. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) Ez a kutya a From Camilland's Kennelből volt. A nevére sajnos nem emlékszem. :( Megnézem az ajánlott kenneleket, hátha találok az elképzelésemnek megfelelő kutyát.
2016. jún. 2. 21:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Nehéz lenne konkrét kennelt ajánlani, párosítástól is függ, de főként attól, hogy mi a konkrét célod. Azért a legtöbb show kutyának is van valamennyi terelőösztöne, ha csak szórakozásból szeretnél terelni vele, vagy mondjuk egy munkavizsgáig eljutni, azt azért a legtöbbel el lehet érni.

Ha ennél egy kicsit komolyabb elképzeléseid vannak, akkor javaslok egy jó kiállású munkavonalút (itthon nem biztos, hogy találsz így hirtelen) vagy legfeljebb egy kevert vonalút (ilyen párosítást se sokat találni.)

2016. jún. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azért azt hogy minden show kutyával lehet munkavizsgázni azt cáfolnám. Sokban már nincs meg egy kis terelőösztön se sajnos. Így hazai terelőversenyeken el szeretnék vele indulni, meg kiállításra vinném. Nem azonnal szeretnék kutyát, képes vagyok rá várni, csak elkezdtem tervezgetni és keresgélni. Azt nem tudja valaki hogy ez a kan akit láttam nem fedez e vagy lesznek neki kölykei valamikor? Gazdája nevét nem tudom meg a kuyta törzskönyvi nevét se. :( Arra emlékszem hogy a From Camilland'sból van.
2016. jún. 5. 22:33
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom de keresd meg facebookon Molnár Ticiánát, ő még télen akart egy almot a szuka meg volt hozzá, kiállításokra járnak és múltkor egy agility versenyen voltak, azt mondta hogy egy sportos kant szeretne választani, azóta nem tudom hogy hogy alakultak a dolgok kérdezz rá! Nagyon kedves :) 1 voltam
2016. jún. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És ahogy nézem ő is flower of old hill
2016. jún. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
itt az előbb említett tenyésztő honlapja ha érdekelne : [link]
2016. jún. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szücs Mesi válasza:
[link] az összes kutyája terel és a köjkök is rendelkeznek ösztönnel amit a gazdinak kell fejlesztenie.
2016. aug. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!