Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leszoktatni a...

Hogyan lehet leszoktatni a kutyát a szökésről?

Figyelt kérdés
Egy 6-7 éves keverék kutyánk van, minden este elviszem egy nagy sétára, ahol találkozik kutyákkal, emberekkel, természettel. Direkt azért kezdtük el a sétálást, mert a kert körül az összes kerítést (még a faléceset is) szétrágta. Egy ideje sétálunk, de mégis minden kapunyitáskor, -még amikor résnyire is nyitjuk hogy éppen ki tudjunk férni, ő nem- állandóan kidugja az orrát és már el is szökött. (tacskós féle, tehát a lábunk alatt kifér) Hogyan fegyelmezhetném meg? Próbáltam leszidni, de amikor visszajön, azt olvastam már nem tudja miért szidom, ha elszökik, akkor meg hogy dorgáljam? A helyzet az, hogy hiába tanítjuk, senkire se figyel.

2016. jún. 2. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:

olyan kerítést kell építettni,amiből nem tud kiszökni. mivel tacskóról van szó, annyira nem is lesz drága,hiszen nem fontos a magassága. sajnos ez van. a gazda kötelessége biztosítani,hogy ne tudjon megszökni.

adddig is legyen a nyakában a biléta,hogyha mégis megszökne vissza tudják juttatni.

amúgy ivartalanítva van? ha nem,akkor lehet az is megoldaná a helyzetet

2016. jún. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1# vagyok. azt kihagytam,hogy meg is kell tanítani neki,hogy nem mehet ki. nyissátok ki a kaput és ha ki akarna menni,akkor parancsoljatok rá,hogy marad. ha kimegy mégis akkor megfegyelmezni,megértetni vele,hogy nem mehet ki.

ez is segíthet meg az új kerítés

2016. jún. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy a földszinttől kezdődik a kerítés, ami gyenge valóban, simán szétszedi, de a másik szomszédnál lévő kemény fából van és azt is egyből szétszedte. (egyébként magasabb és robusztusabb mint egy tacskó)próbálom megértetni vele, hogy nem megy ki a kapun, de nem hajlandó egyáltalán figyelni. nagyon el vagyunk keseredve. az utcában már mindenki tudja, hogy a miénk, attól messzebb nem szökik.
2016. jún. 2. 18:56
 4/10 A kérdező kommentje:
jaj a másik kérdésedre: nincs ivartalanítva, plusz kan... lehet akkor ez a probléma
2016. jún. 2. 18:58
 5/10 anonim ***** válasza:
Hat igen eloszor is ivartalanitani kell. De az elsonek igaza van, a gazdi felelosege , hogy ne szokjon el. A keristest meg kell javitani mindenfelekep
2016. jún. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ivaros?
2016. jún. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen jellegű szökős kutyám. Hozzáteszem egy terelőkutya volt, naponta dolgozni járt, szóval azt nem hiszem, hogy az energiái nem voltak levezetve, a szökdösés állandóvá vált neki, ment egy kanyart utána hazajött. Sokáig járt így ki, de sose lehetett fegyelmezni ezt az enyémet sem. Munka közben már fejbiccentésre is hallgatott, jó kutya volt. de otthon egy átok. Szégyen nem szégyen én mérgemben egyszer jól végighúztam rajta, na de azt megemlegette ő is, meg is lepődött. de többet onnantól soha nem szökött ki. a rangsorban legalulra került a többi kutya között mivel nem mert arcoskodni tovább köztük, de mai napig legjobb terelőkutyám mind közül. muszáj volt fizikailag eszébe juttatni a dolgokat. mielőtt elítél itt mindenki soha máskor nem bántottam egy jószágomat sem, nem ezt tanították velem.
2016. jún. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A mi kutyánknak is volt egy szökős korszaka, aztán egyszer egy olyan nő "kapta el" és szállásolta el amíg érte mentünk akinek 3 kan kutyája volt. Na ott történhetett valami (testi baja nem volt) ami miatt többet nem ment el. Amúgy kicsinek kellett volna tanítani, meg folyamatosan érzékeltetni vele hogy ki a főnök. Persze ettől még szökhet, majd ha egyszer pofára esik nem megy el többet.
2016. jún. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És igen ahogy a 7es írta, a végső megoldás lehet néha erőteljesebb fizikai megnyilvánulás. Persze nem szétverni kell a kutyát, vagy bántalmazni, csak tudja hol a helye. A mienknek tilos bejönni a házba, kicsinek néha mégis bekódorgott, aztán anyám mikor megtalálta bent, megfogta a grabancánál és repült egy kicsit. Azóta nem jön be.
2016. jún. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, tegnap, miután feltettem a kérdést, egyszer kiszökött, nem bírtam az idegességgel és egy jó nagyot rákiabáltam, mikor megfogtam és rácsaptam (nem fájt neki -nagy a szőre,de érezte) azóta figyelek, hogy én menjek ki a kapun és csak akkor jöjjön utánam a pórázon, amikor azt mondom neki... ma már nem jött a kapuhoz, remélem a rendszeres gyakorlással megérti.
2016. jún. 3. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!