Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyes emberek, hogy képesek...

Egyes emberek, hogy képesek ilyen szemétségre?

Figyelt kérdés

Szerettem volna egy kölyökkutyát, és hosszas keresgélés után találtam egyet a jófogáson. (nagyon sok aranyos kutya van, de ebben volt valami, nagyon tetszett)

Felhívtam az eladót, de mondta,hogy sajnos pont elvitték a kiskutyát.

Kicsit szomorú voltam, de már kellett egy kutya, így 3 nap múlva találtam egy másikat, ez is nagyon tetszik,aranyos keverék.El is hoztam,az idősebbik kutyám már el is fogadta, és foglalkozik vele. (pedig nem az a típus)

A mai napon pedig felhívott az elsőnek talált kiskutya gazdája,hogy a kutyát visszahozták, éjszaka egy dobozban lerakták a kapuja elé, és kérdezte,hogy kell e még.

Annyira szomorú, és dühös lettem, csak minősíthetetlen stílusban tudnék nyilatkozni, így a véleményemet egy ponttal lezárnám most.

De nem értem, miért ilyen felelőtlen, és meggondolatlan az ember?Miért nem állt oda szemtől szembe, vagy mi baja lehetett egy ilyen kölyökkel?

(jelenleg nincs feltöltve újra, de ha fent lesz akár linkelem is, hátha itt valakinek)

Én meg egy ilyen miatt maradtam le róla...


Gondolkoztam rajta, de sajnos harmadik kutya nem fér bele, akárhogy is nézem.


2016. jún. 2. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Na és most menjünk tovább és abba gondolj bele hogy minden 3. háztartásban születnek ilyen almok, mert Fifikének egyszer szülnie kell, aztán az ilyen emberek a kiskutyákat a kukába vagy az árokba dobják meghalni, akiket a civil állatmentők próbálnak megmenteni, menhelyre viszik őket mert nincs máshol hely és csak gyűlnek és gyűlnek és gyűlnek ezek a kiskutyák, akik aztán menhelye nőnek fel, mert senki nem fogadja örökbe őket, hanem inkább megveszik az újabb megszületett kölyköket.


Ha nem születne annyi felelőtlenül "lehozott" alom, úgy a kidobott kutyák száma is csökkenne.

2016. jún. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ez a társadalmunk egyik nagy problémája, hogy az emberek semmiért nem vállalnak felelősséget. És nem csak a kutyákért, de ha megnézed akkor házasságok sincsenek nagyon manapság, a pasi csinál egy gyereket a nőnek hogy csendben maradjon, de nem veszi el mert az felelősséggel járna, így meg ha megunja a családosdit akkor fogja magát és lelép, ha jól eltűnik akkor még a gyerektartást is megússza. Egy kiskutyával miért is lenne ez másképp, amikor az ember a saját vérét elhagyná ha neki ahhoz van épp kedve...
2016. jún. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 bollocks ***** válasza:
61%
Vicces, amikor egy szaporítókat támogató ember beszél a felelősségről.
2016. jún. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3-as


Vicces, amikor valaki hülye...keverék kutyát szaporítótól?

Az meg,hogy nem menhelyről hoztam...ha menhelyről hozom a jófogásos kiskutya eltűnik?

Az ellen,hogy megszületett már nem lehet tenni, maradhat a tulajnál, de úgyis kidobja vagy menhelyre adja, most élje át a kutya,hogy a gazdi tanuljon belőle?Mert tanulni nem fog...

2016. jún. 2. 22:26
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
miért nem adóztatják meg a kutyatartást Magyarországon? Komolyan ebben a szegénységben pont kutyára van pénze mindenkinek?
2016. jún. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egy hülye 100-at csinál?!
2016. jún. 2. 23:15
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Minden ember szaporító, aki a mennyiségre és nem a minőségre megy rá, mikor lehoz egy almot! Az épp úgy szaporító, aki utcai vegyeseket gyárt! Mert nem érdekli a kutyák sorsa, nem az a célja, hogy egészséges, jó idegrendszerű, jó felépítésű és ösztönű kutyákat tenyésszen! Így igen, szaporítót támogattál.

És hogy mi a különbség a menhelyről befogadás és a jófogásos szapik támogatása között? A menhelyről egy már mentett kutyát veszel magadhoz, azt segíted, hogy kevesebb legyen a gazdátlan kutyák száma. Míg ha szaporítótól hozol el kutyát, akkor csak generálod a gazdátlan, rossz körülmények közt élő kutyák számát. Hisz ha fizetsz a kölyökért, akkor a szaporítónak megéri a kutyáit bevételi forrásnak használni és agyon elletni őket. Ha ingyen hozod el, akkor csak ezt mutatod meg a szaporítónak, hogy lehozhat bármennyi almot, nem kell felelősséget vállalnia a kölykökért, nem kell normálisa gazdákat találnia nekik, nem kell foglalkoznia a további sorsukkal, még csak normálisan gondoznia sem kell őket, mások majd helyette is megcsinálják ezt. Miért is állna le a szaporítással?


Úgyhogy gondolkozz már el, kérdező! Tényleg vicces, mikor az egyik felelőtlen ember szidja a másik felelőtlent!

2016. jún. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

Nem csak az a szaporító,aki "fajtatiszta"almokat termel.Az ilyen a pénzért szaporító.

A felelőtlenségből szaporítö az,aki keverékeket gyárt.

2016. jún. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ne haragudj,de ez baromság!

Ha senki sem megy el ezért a kiskutyáért, akkor ki lesz dobva/megy a menhelyre.Fog felelősséget érezni a gazdi?Nem, kidobta a rétre, bevitte a menhelyre, ő nem bántotta, ő jót tett a kiskutyával.

Legközelebb ugyan úgy lefialhat a kutyája, majd megint kidobja a rétre/beviszi a menhelyre, és ennyi.Hol a tanulság, hol a felelősség?Könnyen meg lehet tőle szabadulni, kit érdekel?

Maximum a bűntudatán enyhítek.(már ha van)

A kutyák többségének trauma a menhely.Meg kell várni,hogy ott végezze?

Vagy ha megöli, mert az még egyszerűbb?

Ez nem támogatás, hiába vagytok "agyatlan" állatvédők, hogy genetika így-úgy, meg ilyen-olyan kutya kell, mind csak elmélet, a világ nem így működik, mégis inkább azt támadjátok aki jót tesz egy kutyával.

Legközelebb majd eljöttök velem, és még válaszotok is nekem, de akkor genetikai vizsgálat nélkül el nem hozom...

2016. jún. 3. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!