Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kötelező védőoltás (veszetts...

A kötelező védőoltás (veszettségi) beadása megtagadható?

Figyelt kérdés
Nagytestű (60 kg) keverék házőrző kutyám 10 éves, kilenc éven át az állatorvos házhoz hívva minden további nélkül és villámgyorsan beadta neki a kötelező oltást. Ez az állatorvos, aki a környező falvak háziállatait is ellátta, nyugdíjba ment, és a területét átadta egy fiatal, szomszéd településen élő állatorvosnak. Mint minden évben, most is jeleztem az önkormányzatnál, hogy háznál oltást kérek, jött is az állatorvos, de úgy akarta beadni az injekciót, mint embereknél, a bőrt megemelve és a bőr alá. A kutya ezt nem engedte, még az én kézfejembe is belekapott, amikor szájkosarat akartam ráadni. Az állatorvos elment azzal, hogy nem akar megsérülni és másnap is szeretne dolgozni, így nem lett oltva az kutya. Lehet ebből nekem problémám?

2016. jún. 3. 09:06
1 2 3 4
 1/32 bollocks ***** válasza:
83%
Lehet. Neveld meg a kutyád!
2016. jún. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 bollocks ***** válasza:
100%
*mármint lehet problémád. Nem tudom, feltűnt-e, de a veszettség elleni védőoltás KÖTELEZŐ.
2016. jún. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
96%

Igen, lehet. A veszettség ellenit kötelező beadni a kutyának. És az is a te felelősséged, hogy a kutyád ne támadhasson meg senkit, még az állatorvost sem. Vagyis az, hogy nem merte beadni az oltást neki az orvos, a te felelősséged, hisz te nem tudtad megnevelni és rendesen megfogni a kutyádat.


Mellesleg ez a bevett módszer, hogy bőr alá adják az injekciót.

2016. jún. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha a kutya nem ismeri a dokit, oltás ELŐTT kellett volna ráadni a szájkosarat és nincs ez a cirkusz. Nekem is volt nagytestű kutyám,amíg valami barom az utcában nem dobált be minden kutyának mérgezett húst, szóval mi inkább megelőztük az ilyet, mert azért ez stressz a kutyának, hogy közel kell engednie egy idegent.

Amúgy meg KÖTELEZŐ a veszettségi. Gond is lehet belőle később,ha nem kapja meg.

Beszélj sztem a dokival és kössetek kompromisszumot.

2016. jún. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg ha a kutyát ennyire nem tudod kézben tartani, ennyire elrontottad a nevelését, hogy veszélyes az emberekre, még rád is, akkor különösen fontos, hogy minden kötelező oltása meglegyen!
2016. jún. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez így hülyeség,ha megfogod rendesen akkor beoltja és kész,vagy használ fúvócsövet a doki.

Egyébként kötelező!Megtagadhatod,de utána minden a Te felelősséged,és persze megy a bírság is minden évben.

2016. jún. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
91%
Kötelező, ezért nem dönthetsz saját belátásod szerint. Jól megbírságolnak, ha nem oltod be.
2016. jún. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Az oltás kötelező. Tehát, a válasz igen, lehet problémád.

Ha tudod, hogy ilyen a kutyád, már az orvos érkezése előtt kellene rá szájkosár. Az amúgy elég gáz, ha téged is megkap.

Tegyél rá szájkosarat, pórázt, és menjetek el a rendelőbe, ott beoltják.

2016. jún. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Többen nem értik a helyzetet : a nyugdíjba ment idős állatorvos 9 éven át egy villanásnyi idő alatt beadta az oltást úgy, hogy a kutya még észbe se kapott.

Nem tagadtam meg az oltást, hanem az állatorvos egyszerűen elment. Előtte elmondtam az elődje gyakorlatát, egy olyan pálcaszerű hosszabbítót használt, amit a birkák beoltásánál szokott használni, ezt ismeri ez az állatorvos is. Erre válaszul csak annyit mondott, ő jobban szereti beadni bőr alá!

Nem véletlen, hogy háznál kérem a beoltást, a 60 kilós kutyámmal nem lehet a falu utcáján pórázzal se közlekedni, mert mindegyik idegen kutya ugatására támadna, bivalyerő van benn, a visszafogásához kevés az erőm.

2016. jún. 3. 09:49
 10/32 anonim ***** válasza:
61%

Értem,akkor ez az orvos felelőssége és bénasága inkább.

A dokik használnak fúvócsövet az ilyen kutyák beoltására,neki is azt kelett volna alkalmaznia.

2016. jún. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!