Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másnak is ilyen félős a Vizslája?

Másnak is ilyen félős a Vizslája?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kan Magyar vizslám. Fél a fűnyírótól, a víztől, a locsolótól, a seprőtől meg egy csomó mindentől. Nem tudom mitől lehet ez, de már kiskora óta menekül a fűnyíró elől.

Nem tudom van-e köze ahhoz, hogy kiskorában volt valami probléma az idegrendszerével. Majdnem meg is halt, de szerencsére megmaradt :) 2 testvére belehalt. Első alomból van. Nektek nem félős? Mitől lehet ez?


2010. ápr. 11. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Idegrendszeri probléma, rossz nevelés.
2010. ápr. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az én goldenem mindig fut a fűnyíró után:) imádja

de sztem ez nem gond h a tied kicsit félősebb

2010. ápr. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

16:49

Ha a te kutyád fél valamitől akkor az már rosszul van nevelve? Miből gondolod, hogy rosszul nevelte?


Amúgy szerintem van hozzá köze. Nincs valami rossz emléke a fűnyíróval vagy valami mással kapcsolatban?

2010. ápr. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
1. vagyok. Arra gondoltam, hogy a kutya magát tartja falkavezérnek és mivel nem tudja mi a fűnyíró fél ezektől a dolgoktól, nem tud megbírkózni a magára vállalt feladattal.
2010. ápr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
17:01 Egy 3 éves kutyának már nem kéne ilyen dolgoktól félnie. Főleg egy vizslának, akinek elvileg lövésállónak kéne lennie. Képzelem, mennyire lehet lövésálló.
2010. ápr. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindent a falkavezérséggel magyarázzunk már.....de tényleg!

Nekem vizsláim vannak, nem jellemző a fajtára ez a félősség, sőt szilveszterkor még a tüzijátéktól sem félnek.

Valószínűleg ideggyenge lehet a kutyus, de ez következetes munkával, türelemmel fejleszthető. Gondolom nem tenyésztőtől van, mert ott a szülők munkakutyák általában, ilyen szinte kizárt. De ez már mindegy is.

ha nem érte rossz tapasztalat a felsorolt tárgyakkal akkor csak arról lehet szó hogy egy labilisabb idegrendszerű kutyusod van (ami lehet a betegség következménye is), esetleg hiányos szocializációval párosulva.

2010. ápr. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én vizsim nem félős szerencsére.

Enyém csak akkor vonul el ha locsolok :D Attól vmiért fél (1éves)

Biztos az az idegrendszeri dolog az oka... :(

2010. ápr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!