Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát keresek házőrzésre!?...

Kutyát keresek házőrzésre!? Nagytestűeknél első kutyás vagyok.

Figyelt kérdés
Ne legyen ugatós, ne ássa fel a kertet-ház alá ne ásson, az idegeneket tartsa távol, Ne pörögjön ezerrel minden nap. Jelenleg egy Német juhász-Huszky / Malamut keverék kutyám van. Őt ingyen elajándékozom és helyette szeretnék másikat.

2016. jún. 3. 17:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Ja azt nem sikerült megnevelni, mi? :D hát itt ne számits semmi jóra. És ezt szinte bármelyik kutya tudja ha rendesen meg van nevelve. De szerintem te csak tárgyként tekintesz rá szóval inkább vegyél riasztót.
2016. jún. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

DE MIÉRT KELL ELAJÁNDÉKOZNOD??? ha ennyit jelent neked 1 kutya akkor inkább ajándékozd el és ne legyen másik ó, ha a házat kell őrizni szereltess be riasztót!!!

Egyébként minden feltétel amit leírtál nevelés kérdése!!

ne legyen ugatós- ha feleslegesen ugat szólj rá

ne ássa fel a kertet-vidd el sétálni/futni és akkor nem fogja, azért ás mert unatkozik

ne pörögjön- ugyanaz mint az előző, le kell fárasztani

2016. jún. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
28%
Rottweilert ajánlom, nem ugat csak ha kifejezetten oka van rá,nem rongálós ,vadász szenvedélye se nagyon van,és a nap nagy részét átlustálkodja. Rossz emberek, C kategóriások kifejezetten nem kedvelik félnek tóle. De tanítani ,foglalkozni kell vele,kis korától kezdve,mert fejedre nő.
2016. jún. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Útolsó! te komolyan gondoltad hogy foglalkozni fog vele? Vesz valami szaporitós beteg kutyát aztán odab@ssza az udvarra ás a kutya meghülyül emberre támad aztán vagy elaltatják vagy menhelyen éli le az életét. A lényeg hogy az idiótáknak nem érdemes tanácsot adni. (tudom hogy itt a kérdés-válasz a lényeg de azért gondoljunk bele kicsit...)
2016. jún. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Szóval most van egy kutyád, amire a leírtak jellemzőek, mert nem tudtad megnevelni, most kidobod és helyette kell egy új. Szólok, hogy az új is ugatós, ásós, neveletlen lesz, ha nem sétáltatod, tanítod, foglalkozol vele.

Ne legyen új kutyád, ha a jelenlegivel sem bírsz, és még sem próbálsz tenni ellene, hanem egyből elajándékozod.

2016. jún. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Remek, látom vannak igényeid.

Kérlek, most szépen sorold fel, hogy ezért a sok elvárásért mit tudnál nyújtani a leendő kutyádnak.

Megígéred neki, hogy rajta nem adsz tovább, mint a jelenlegin?

Ez nem egy használt telefon, amit ha megunok lecserélek, mert az új esetleg többet tud! És vajon a zsír új, még nem használt kutya mitől tud majd többet, mint a jelenlegi, amin lefogadom azért adsz túl, mert azokat csinálja, amiket fent felsoroltál. Ha ez a helyzet, az vajon kinek a hibája szerinted?

Beszarás! Az ilyenre egy döglött molylepkét nem bíznék rá, nemhogy egy kutyát...

2016. jún. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
4%
Nem értem a válaszadókat mi ez az agyatlan támadás? Miért feltételezik egyből hogy a kérdező gonosz rossz meg szaporítós kutyát akar kínozni? Van egy keverék kutyája amelyik alaptermészetéből fakadóan alkalmatlan a házőrzésre ,valószínűleg a szánhúzó fajta vére van többségében a kutyájában, azok meg nem őriznek házat,ennyi jött le a kérdésből. Gondolom azt hitte a németjuhász védőhajlama fog dominálni de nem jött be .Én adok egy normális választ erre azt lepontozzák 0-ra,a fröcsögést meg fel . Gratulálok!
2016. jún. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Kedves #7 , én a legtöbb hozzászólást nem fröcsögésnek látom, hanem reális helyzetértékelésnek. A kérdésből egyértelműen kiderül, hogy a jelenlegi kutya mindazt csinálja ami fel van sorolva és ez nyilván azért van, mert nem lett megnevelve. Amivel még nem is lenne baj, mert mindenki úgy cseszi el a kutyáját ahogy akarja, de az hogy gyakorlatilag emiatt elajándékozza, hát... (mondjuk eleve nehezen tudok elképzelni szituációt amikor valaki "megszabadul" a kutyájától.) És az vajon miből látszik hogy nem jó házőrző? Háromszor pakolták ki a lakást? Vagy csak nem tépi le minden szembejövő fejét? Egy németjuhász husky keveréknek szerintem kb. megjelenni is elég.
2016. jún. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A jelenlegi kutyádat csak úgy el tudod ajándékozni? Ez számomra megdöbbentő, mert én családtagként szeretem a kutyámat. A szívem megszakadna, ha oda kellene adnom valakinek. Így jó szívvel hogy ajánljon az ember másik kutyát? És ha az sem válik be?


A leírtak egy része neveléstől, tartástól függ.

Hogy ne pörögjön ezerrel, ne ásson, stb., arra a napi lefárasztás (hosszú séta, más kutyákkal bandázás, feladatok tanítása, labdázás stb.) a megoldás.


Ha csak arra kellene a kutya, hogy őrizze a házat, mást nem szeretnél tőle-vele (séta, nevelés, játék stb.), akkor javaslom riasztórendszer beszerelését. Hosszú távon olcsóbb, mint a kutya, nem mérgezik meg, és nincs vele gond.

2016. jún. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

szerintem ez jó lesz neked...


nem ugat,nem ássa fel a kertet, nem pörög ezerrel,


és ha esetleg ő sem felelne meg, el is ajándékozhatod,


[link]

2016. jún. 4. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!