Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól tettem, hogy ivartalanítot...

Jól tettem, hogy ivartalanítottam a kan kutyámat?

Figyelt kérdés

Én vagyok most a családban az első számú közellenség, mert, hogy szegény eb, stb...


Nem ivartalanítás ellenes a családom, azt tudni kell, minden kutyánk ivartalanítva volt eddig. Ez a kutyus most 4 éves, viselkedés problémái voltak, nagyon érzékeny és sok dologtól megijed, de ennek ellenére amúgy az idegrendszere alapjáraton stabilnak mondható, mert pl. petárdázás, lövés.. na ilyenektőĺ nem fél. Amitől random megszokott ijedni, hogy mondjuk egy vödör az udvar közepén, ami addig nem volt ott... amolyan megszokás.


Ez mostanra eléggé normalizálódott, és csak ritkán fordul elő, azért is odáztuk az ivartalanítást, hogy kicsit öntudatosabb legyen. És a családom most attól fél, hogy vissztér a régi beszari én.


2016. jún. 3. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
4%
Te mit szolnál ha ugyanezt tennék veled? ennyi....
2016. jún. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Semmit, 16 éves korom óta tudom, hogy nemzőképtelen vagyok, egy félrekezelt fertőzés miatt.
2016. jún. 3. 21:20
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
Most már baromira mindegy :D
2016. jún. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Igen jól tetted!
2016. jún. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Nagyjából a legjobb dolgot tetted a kutyáddal amit egy kutyával lehet tenni. Csak ezt nem most hanem évekkel ezelőtt kellett volna. Akár nőstény, akár kan a kutyus, az ivartalanítás "szükséges". (lehet lepontozni), de érdemes elolvasni ezzel kapcsolatos kutatásokat (és nem másod-harmad-negyed közlött eredményekkel, pl. blogok, meg netes fórumokon, meg a "alsónevenicsfalvi hírharsona kutyás különkiadásából", hanem pl. elsevier, sciencedirect és társai oldalakon) mindegyik azt írja, hogy segít számtalan betegséget megelőzni. Tényleg sok helyen ajánlják. Nem ártottál a kutyusnak. És nem lesz ettől félősebb.
2016. jún. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Igen, jól tetted. A kutyának nem öröm a párzás, csak ösztön. Ne hallgass a sok sügérre! Arról nem is beszélve, hogy megkímèlted a heredaganattól és a tüzelés miatti idegeskedéstől.
2016. jún. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Naná, hogy jól tetted!


4 féle ember nem ivartalanít, és ebből csak az egyik van rendben:

1, Tenyésztő

2, Aki szaporítani akar

3, Aki szerint felesleges kiadás

4, Aki van olyan hülye, hogy azt hiszi ezzel megfosztja a kutyát a "szexuális élvezettől", szuka esetében az "anyaság örömétől"(az ilyen tudatlanoktól azonnal elkoboznám a kutyát)

2016. jún. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak egyeterteni tudok az 5#-ossel. Nincs nagyobb jo (se etetes, se kozos jatek, se tanitas vagy egy jo seta), mint egy remekbeszabott kis ivartalanitasXD


Ez sajnos egy nagyon is szukseges "rossz". Ne band, csak figyelj oda, mert nehany esetben hizekonnya valhat a kiskedvence az embernek, nem torvenyszeru, de hajlamosabbak ra.

2016. jún. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy sokak még mindig saját magukkal azonosítják a kutyájukat... Tipikus, hogy a kan kutyák gazdái a saját golyóikat, a nők meg a saját anyaságukat féltik, nem a kutyáét, hisz nekik ez nem életcél vagy szexuális öröm, hanem pusztán fajfenntartási ösztön. Épp emiatt egy kutya a saját testvérét is megtermékenyítheti, a szuka pedig megeszi az életképtelen utódokat, ilyen a természet, ez náluk nem olyan tudatos, mint az embernél, éppen ezért az "okosabb" fajnak kell ezt rendben tartania, hogy ne szenvedjen az állat.
2016. jún. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az enyém ugyan ilyen volt, mondjuk ő inkabb viselkedésproblémás volt, de alapjáraton normal idegrendszerrel (első nap kutyaiskolában a lövésteszten a 25 kutya közül csak 3 volt tökéletes idegrendszerű, ebből az egyik az enyem volt, a mentett szaporított kutyum, ellenben a szürt minőségi kutyákkal..mondjuk nem vagyok hive a szaporításnak meg ha nem lennének menhelyen kutyák akkor én is törzskönyves kutyát vennék, de azért ez érdekes..), emellett viszont volt olyan, elvittem túrára a kutyát, hazaérkezéskor már a nappaliban új kanapészett volt.. a kutya NEM MERT BEJÖNNI a nappaliba...félve nézte a kanapét és kb 2 nap után sikerült elérni, hogy a nappalin keresztül feljöjjön a szobámba. És kb 2 hét kellett, amíg megszokta..

De ez a jobbik eset mert félőssége mellett agresszív is.. de amióta ivartalanítva van, viszonylag jobban kezelhető, igaz nincs látványos eredménye, de pl olyan, kan kutyákkal nem igazán agresszív, néha még oda-oda kap, de már sok kannal találkozott, és hát büszke vagyok rá :)

2016. jún. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!