Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hamar elhozott kutya, mire...

Hamar elhozott kutya, mire figyeljünk leginkább?

Figyelt kérdés

!!előre leszögezem, tisztában vagyok vele hogy kiskutyát 8 hetesen szabad elhozni, de nem volt lehetőségünk később, és bármilyen agyatlan támadó jellegű választ figyelmen kívül fogok hagyni!! s minden hasznos választ köszönök.


hozzánk került egy kutyus, ma hoztuk el, nagyon aranyos tacskó-beagle keverék. minden rendben van vele, eszik is már magától, annyi a probléma hogy alig 6 hetes. lehet csak rámondták és nincs is annyi. természetesen mindenben támogatjuk, és oda fogunk figyelni, élt velünk több kutya is, nem újdonság a tartás. amitől tartok hogy nehogy túl szocializálatlan legyen ebből kifolyólag hogy hamar lett elhozva. vidéki környezetben lenne, érik majd ingerek, és amint lehet majd később szeretnék vele sétálni is menni (ilyenben még nem volt részem de megtanulom) kérdés hogy most tehetek valamit a jó irányú fejlődése érdekében?


2016. jún. 4. 22:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Ha majd az összes oltása megvan akkor vigyétek kutyák közelébe, most jön a nyár, ha teheted legyél vele kint 5-6 órát.. Ez alatt lehet hogy 3 óra az hogy simogatod vagy alszik melletted de érezze hogy biztonságban van.,
2016. jún. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7%

Remelhetoleg eszik. Egyelore azt adj neki enni amit az elozo helyen evett aztan majd fokozatosan valthatsz. Allatorvost meglatogatni,feregtelenites,oltasait idoben beadni.

Ami a szocializalast illeti ne aggodj nem fogja befolyasolni,hogy hamarabb elhoztatok. Ha jatek kozben harapdal titeket akkor tiltas,racsapni a fejere egy osszetekert ujsaggal ha nem megy "szepszoval"

Egyelore ismerkedjen csaladtagokkal,rokonokkal,mas allatokkal ha vannak nalatok aztan majd harom honaposan ha bekapta az oltasait minel tobbet vinni emberek,kutyak koze,idegen kornyezetbe,lasson,halljon,tapasztaljon meg minel tobb uj dolgot akkor nem lessz felos(szocializalatlan) es nem lessz gond vele.

2016. jún. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
RudyV, néha van egy-két jó meglátásod, de ez az újsággal a fejét verni egy babakutyának, akinek még fogalma sincs mi a jó, mi a rossz, aki még nem szemtelen kamasz, az rohadtul felháborít! És nehogy azt hidd hogy egy csivavám van akinek néha a kisujjammal a seggére koppintok, egy Illatos úti shar pei kannal meg egy tacskóval küzdöttem meg nem egyszer, mert hajlamosak arcoskodni meg pofátlankodni, és bizony odacsapok ha kell. (Felnőtt korukban kerültek hozzám.) De nem egy apró, 6 hetes kis jószágnak könyörgöm....
2016. jún. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
egy fél éve múlt ki egy kiskutyánk, tacskó keverék, illetve lefogadnám hogy Corgi is volt benne, 16 éves volt, és én még túl kicsi mikor kölyökkorában idekerült. anyáék valószínűleg nem tudták hogyha próbálják megnyugtatni azzal csak megerősitik benne azt hogy bújjon el az emberektől és agresszív legyen ha idegent lát, ő így egy elég szocializálatlan jószág lett, a családból is nagyjából kettőnket fogadott el anyukámmal. csak ezt szeretném elkerülni
2016. jún. 4. 23:06
 5/12 anonim ***** válasza:
7%
Nem azt tanacsoltam,hogy elverje a kutyat:) inkabb a hatas kedveert van az ujsagis dolog,en ugy tapasztaltam neha hatekonyabb mint jol megrazni a grabancat,persze nem kell akkorat csapni,hogy leszakadjon a feje:) Ja es nem az elso napokban. Amugy az en kiskutyam tiz hetes volt mikor megolt egy tyukot ugyhogy egy olyan kutyababara mint az enyem jo nagyot szukseges csapni neha. Persze jelen esetben ez nem ervenyes:)
2016. jún. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
8%
Jol latod kerdezo,ha patyolgatod,vigasztalod amint felelmet mutat valaki vagy valami fele azzal csak jobban elrontod
2016. jún. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

6, 8, 10 és 12 hetesen kapja az oltásait. 8 hetes kora után kezd nyakörvhöz, pórázhoz szoktatni, a 10 hetes oltása után kiviheted már utcára is sétálni, de még nem találkozzon más kutyákkal, és figyelj arra, hogy ne nyaljon fel semmit a földről.

Aztán ahogy megkapja a 12 hetes oltását, már mehetsz vele kutyaoviba, vagy ennek híján olyan helyre sétálni, ahol tud ismerkedni, játszani más (oltott, szocializált) kutyákkal.

Ismertesd meg minél több dologgal: más kutyákkal, más emberekkel, közlekedéssel (autó vagy tömegközlekedés, autóhoz már most lehet szoktatni), zajokkal, várossal, természettel stb. Így nyitott, nem félős kutyává cseperedik majd.

2016. jún. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Babakutya "büntetése" (tehát megtanítani neki, hogy mit szabad és mit nem): megfogod a grabancát és picit(!!!) megrángatod, ne repkedjen a levegőben. :) Az anyakutya is ezt csinálja.

Ez neki nem fáj, és több hónapos koráig alkalmazható.

Ez a fejre, orra koppintás, újságpapírral rácsapás a legnagyobb baromság. A ráüvöltésnek sincs értelme, a szigorú, akár szó nélküli nézésnek viszont van.

2016. jún. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én 4 hetesen kaptam meg a német juhászom (azaz inkább hozzámvágták, hogy ha nem viszem el akkor elaltatják), így kénytelen voltam elhozni.

Már az első nap bemutattam mindenkinek a családban, beleértve a macskát is. Amint kimehetett kutyák közé rögtön vittem, azóta is jön velem mindenhova, ennek már 5 éve. Az autóval is ismertessétek meg minél hamarabb és fontos, hogy ne csak akkor menjetek autókázni ha orvoshoz kell menni! :) mi mindig visszük nyaralni, kirándulni,így imád autózni. Az idegenekkel barátságtalan, de ennek mondjuk én örülök. Futtatóba is érdemes kivinni amint lehet, hogy minél több kutyával és emberrel találkozzon. A forgalmas helyeket sem árt vele megismertetni.


A legnagyobb hiba amit sokan elkövetnek, hogy azt hiszik ráérnek a neveléssel ha majd nagyobb lesz a kutya. Az első naptól kezdve érdemes nevelni, az enyém ráadásul igènyli a folyamatos tanulást,már 8 hetesen leült az "ül!" parancsra és olyan boldog volt amikor meg lett dicsérve. :)

A behívást azt pl.már most megtaníthatod neki,ha megtalálod azt a jutalomfalatot (nálunk répa volt) amivel tudod motiválni. :)

2016. jún. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat, autóval nem lesz gond mert az nincs, max az utcabeliekhez kell majd szokni. viszont most inkább aggaszt hogy folyamatosan nyüszög ha csak egy percre is egyedül hagyjuk és ébren van. nem fogok tudni folyamatosan mellette lenni én is megyek dolgozni egy hét múlva és félek hogy nehogy túl sok időt töltsön egyedül túl fiatalon
2016. jún. 5. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!