Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A menhelyi kutyák ugynojan...

A menhelyi kutyák ugynojan jók mint a tenyésztőtől való kutyák?

Figyelt kérdés
Már régóta szeretneek egy kutyát es nem tudom eldönteni hogy menhelyről vegyek e vagy egy tenyésztőtől,mert a szüleik ugy gondoljak hogy a menhelyi kutyák eroszakosak es kicsit vadak...

2016. jún. 5. 09:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
22%
A rossz nevelés és környezet miatt a menhelyi kutyák agresszívebbek lehetnek, én tenyésztőtől vennék
2016. jún. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
92%

Én dolgoztam menhelyen és az én tapasztalataim alapján mindent mondhatnék rájuk csak azt nem, hogy erőszakosak és vadak, talán csak vadul vágytak a szeretetre és ez nem sablon szöveg.!!De azért elő fordulhat hiszen kerül oda olyan kutyus is akit vertek, ha mész és beleszeretsz egy kutyába mindenképp kérdezd meg azt, hogy hogyan és milyen állapotba került oda, mert a legtöbbjüket kölyök korukban egy dobozban az erdőben találták meg!

Szerintem 10% az esélye annak, hogy ilyen lesz.

De ha minden igaz kapsz "próba napot/kat" ,hogy meglásd ,hogy jól érzi-e magát a kutyus.

Remélem segítettem!

2016. jún. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat 😊 sokat segitettetek;)
2016. jún. 5. 10:19
 4/22 anonim ***** válasza:
26%
Jobban jársz ha menhelyről hozol, a tenyésztői csak ugyanannak a túlárazott változata, nem csoda hogy mindenhol nyomják a propagandát, nekik ez nagy üzlet.
2016. jún. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
91%
nekünk menhelyes kutyusunk van, már 7 éve, előtte fajkutya volt, de azt kell, hogy mondjam, ezzel fele annyi baj sincs, ráadásul egy szeretetbomba, rettenetesen ragaszkodó, nagyon hálás, soha nem is szeretnénk már máshonnan kutyust, csak menhelyről. ha elmegyünk, el nem lehet mozdítani a kapuból, míg mindenki haza nem ér, tehát én csak ajánlani tudom, hogy próbáld meg a menhelyest, szerintem nem fogsz csalódni :)
2016. jún. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
70%

nekünk tenyésztőtől van kutyánk és 12 év alatt eddig tényleg csak oltásokra jártunk vele, teljesen egészséges kutya.

Kérlek ne értsetek félre, járok ki menhelyre sétáltatni tényleg tudom mi a helyzet.


Aki menhelyről hoz el kutyát vállalja azt, hogy esetleg a kutyával később több probléma lehet, ugyanis nem ismertek a felmenők, nem tudni milyen örökletes betegsége lehet, nem ismered annyira a kutya előéletét stb. (mind emellett minden tiszteletem azoké akik ezt bevállalják)


Ezzel szembet ha tenyésztőtől (aki tényleg nem a pézért, hanem szerelemből és a fajta iránti tiszteletből/elkötelezettségből csinálja és célja egy adott fajta megőrzése/jobbátétele) vásárolsz kapsz úgymond egy garanciát, hogy egészséges, öröklődő és a fajtára jellemző betegségektől mentes stabil idegrendszerű kutyát kapsz.


Ezt mindenki döntse el maga én is most fogok németjuhászt venni, jövőhéten hozom el a tenyésztőtől.


Nem meggyőzni szeretnélek a menhely/tenyésztő mellett/ellen, szerintem ezt mindenki döntse el maga, csak leírtam, hogy kb mikor mire számíthatsz. Bár, ha nincs konkrét fajtaötleted/szerelmed, akkor valóban érdemes első körben a menhelyeken szétnézni:)


Egy biztos: bárhonnan lesz kutyád imádni fogod:)

2016. jún. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
20%

Agresszív? Te normális vagy? Jártál már menhelyen? A kutyákat csak szocializáció után mehet örökbe fogadni, senkinek nem adnak olyan kutyát aki majd utána kiirtja a családot. Minek szólsz bele olyanba amit nem értesz?!


A kérdésedre válaszolva: inkább fogadj örökbe, ezzel 2 életet mentesz meg.

Minden kutyát nevelni kell, szóval semmi különbség nincs a kettő között.

Üdvözlettel: egy menhelyi dolgozó

2016. jún. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%
"Minek szólsz bele olyanba amit nem értesz?!" ez kinek szólt?
2016. jún. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
Annak aki azt írta, hogy agresszívak lehetnek a menhelyi kutyák. Arra válaszoltam, hogy nem adnak örökbe olyan kutyát amelyik agresszív. Ez a viselkedés nem a menhelyi kutyák sajátossága, hanem a nevelés hiánya vagy a rossz nevelésè amit egy tenyésztőtől vett kutya is produkálhat. Az sem utolsó szempont, hogy a valódi tenyésztő 100.000 ft felett adja a kutyáit (amit utána ivartanítani kell), a szaporítótól vett kutya meg 30.000 forint körül van, de utána a gatyádat ráköltöd.
2016. jún. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
7es én nem úton bele semmibe az orromat csak kivancsi vagyok hiszen ez az oldal arra van hogy kerdezzek nem? Na mind1 koszi a válaszokat sokat segitettetek
2016. jún. 5. 16:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!