Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az átlagosan legintelli...

Melyik az átlagosan legintelligensebb kutyafajta?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy okos kutyát. :)
2016. jún. 6. 12:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
4%
Amelyek nem annyira túltenyésztettek, hanem inkább hasonlítanak a farkasra. Német juhász például.
2016. jún. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
A border collie a legintelligensebb, utána következik az uszkár, a németjuhász és a golden retriver. De lehet bármilyen tanulékony is egy kutya, ha nem foglalkoznak vele eleget. Jó nevelés mellett egy basset hound is lehet nagyon okos.
2016. jún. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Pl. amiket még a mai napig használnak munkára. Ilyenek lehetnek a vadász (vizslák, kopók, kotorék ebek)és munka kutyák (őrző-védő, pásztor, szánhúzó). Ezek között is olyan tenyészeteket kell keresni, ahol munkavonalúak a kutyák.


És ha már van egy jó kutyád, akkor baromi sok foglalkozás és tanítás, hogy okos legyen, mert magától nem lesz az, még ha meg is van benne a képesség a gyors tanulásra.

2016. jún. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Mit jelent nálad az okos kutya?

Mit várnál el tőle?

Mit szeretnél kihasználni az okosságából?

2016. jún. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
A husky,bár elég makacs,a szívébe kell férkőznöd sok sok szeretettel,idővel,és törődéssel,mire főnöknek tekint.De szerintem az az egyik leginteligensebb,de csak ha nagyon nagyon nagyon sokat foglalkozol vele.Ja és ne hagyd egyedül,mert akkor fekete pontokat szerzel magadnak.Igényes állat,mindig vidd magaddal.
2016. jún. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Az a kutya okos, amivel foglalkozol, tanítod, szereted. Akár a menhelyről is szerezhetsz egyet, ha megneveled, okos lesz és szófogadó.
2016. jún. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Agilityt tekintve a border collie a legintelligensebb, de ez 99%-ban azon múlik, hogy mennyit törődsz vele. Vehetsz okos kutyát, ha nem foglalkozol vele, buta marad.
2016. jún. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem nem mind1 hogy kis vagy nagytestű kutyáról beszélünk-e. Nekem egyszer volt egy kis testű kutyám a parancsok valamennyire mentek neki de nem nagyon használta az eszét (utca mix). Én a csehszlovák farkaskutyát mondanám inteligensnek. Az hogy betanítható-e más tészta, szerintem az inteligencia és a gyors tanulás nem ugyan az.
2016. jún. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, első ránézésre én is azt mondtam volna, hogy a nagyobb agytérfogattal rendelkező nagyobb ebek intelligensebbek nagy átlagban. Ezek szerint nincs a kettő között korreláció?
2016. jún. 6. 13:50
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

Az hogy egy kutya okos, nem azt jelenti hogy úgy születik, hogy már mindent tud. A gazdának kell megtanítania mindenre.

Egy okos kutyával sokkal többet is kell foglalkozni, mert ha unatkozik akkor feltalálja magát hogyan menjen az agyadra, sokkal jobban lejön neki ha nem tudod irányítani és ezt kihasználja.


Egyébként nincsen hülye kutya, csak türelmetlen gazdi. Ha nem tudsz tanítani, akkor lehet bármilyen okos egy kutya, semmit nem érsz el vele. Egy afgán agárból is lehet dog dancing világbajnok és egy border collie is lehet egy féktelen, "lecarok mindent" kutya.


Ha egy jó kocsit akarsz, akkor is vehetsz magadnak pl egy Opelt, nem kell mindjárt F1 versenyautót venned, mert a kocsival ellentétben a kutyával nem fogod tudni tartani a "lépést".

2016. jún. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!