Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belga juhászkutya ( groenendae...

Belga juhászkutya ( groenendael ) és német juhászkutya egymás mellett megfér? Utóbbinak is hasonló igényei vannak?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy öt hónapos kan ( ivartalanítva lesz ) grönim van, két hónapja van nálam. Benti-kinti kutya, kedvére járkálhat. BARF etetésben részesül. Egyedül élek, nincs más személy a közvetlen környezetében a nap nagyobb részében ( csak ha sétálunk például )

Ilyesféle környezetbe hozható-e kicsivel később mellé egy német juhászkutyus (szintén kan)? Az mennyire bírná ezt az életmódot? A belgával kijönnének-e szerintetek? Vagy ez nagyban függ a kutyák jellemétől?

A kutyusokkal aktív sportolást tervezek majd a jövőben, illetve kipróbálnám velük a kifejezetten kutyás sportokat is. A kutyasuliba is járnánk, és én is tudnék velük foglalkozni minden nap minimum 5-6 órát, ha nem többet.

Kábé ők lennének a gyerekeim, szóval mindenképpen a legjobbat kapnák:)

A kérdés már csak az, hogy megférnének-e egymás mellett.. Vagy ez tényleg s jellemüktől függene?



2016. jún. 6. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ha jól szocializálod, akkor nem lesz semmi gond.
2016. jún. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
az hogy két kutya megfér-e egymás mellett nem a jellemüktől és végképp nem a fajtájuktól függ, hanem a gazdától, jelen esetben tőled.
2016. jún. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Minden lehetsége dolgot megteszek, hogy jól érezzék magukat, és jól kijöjjenek egymással :)

Még egy kérdés: olvastam, hogy sokak szerint a német juhászkutya már túltenyésztett, nem bírja a túrákat, stb. Igaz ez,

2016. jún. 6. 17:21
 4/9 A kérdező kommentje:
*?
2016. jún. 6. 17:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Körültekintően kell választani a kennelek között, és akkor bírni fogja :)
2016. jún. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Ebben most pont benne vagyok. Szerintem ha jót akarsz magadnak akkor ne ilyen "menő" küllemvonalú kennelből válassz kutyát. Ahonnan én vettem pl. nem csak kiállításokra vagy hobby célra adnak el kutyákat, hanem munkakutyának is. Nem a legnagyobb kennel az országban, inkább kevesebb kutyájuk van de azok minőségi utódokat hoznak le. Tk-s kutyák tehát minden szűrése megvan a szülőknek+munkavizsga és a többi, de ennek ellenére nem 100ezres egy kutya ára, hanem egy kicsit olcsóbb. Ha teljesen sportkutyát szeretnél, akkor érdemes munkavonalú kutyát választani, DE azzal csak óvatosan, mert akitől vettem a kiskutyát mondta, h a munkakutyáknál nem kötelező a TK, ezért nehezebb ellenőrizni (ők nem csak küllemvonalú nj-ket tenyésztenek, hanem van fekete munkavonalú kutyájuk is)
2016. jún. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszo szépen :) esetleg privátban eltudod küldeni a tenyésztő honlapját/nevét/elérhetőségét? :)
2016. jún. 6. 21:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem konkrétan volt olyan ismeretségem, ahol belga és német juhász élt együtt, gond nélkül.
2016. jún. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszike :)
2016. jún. 7. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!