Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljek úgymond...

Hogyan neveljek úgymond "tökéletes" kutyát? Milyen könyvet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szeretnénk jövőre egy kutyát és én szeretném szocializálni úgy ,hogy "tökéletes" legyen. Tudtok valami könyvet ajánlani ehhez? A kutyának érdemes néha odacsapni (mert láttam cesar milliamet és ősoha nem bántotta a kutyákat és megoldotta a problémát)?Működik cesar elmélete?

2016. jún. 6. 18:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2%
Szerintem nem vagy teljesen tisztában a szocializáció lényegével. A könyvekkel mit kezdenél? Oké hogy okosabb leszel stb. de nem hiszem hogy ennyivel megoldódik. Valóban meg lehet oldani egyedül is de szerintem csak akkor ha sok a kutya arra esetleg futtató is van.
2016. jún. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Patriksztár ***** válasza:
27%

Szerintem olyan, hogy "tökéletes kutya" nem létezik. Minden kutya egyéniség, mint az emberek. Nincs sem tökéletes kutya, sem tökéletes ember. Testvéreméknek van egy Puli és egy Tacsi kutyusuk, néha odacsapnak nekik, de persze nem okoznak vele fájdalmat, csak ezzel azt érik el, hogy ők a dominánsak. A két eb 7 és 8 éves.


Nekem egy Yorkim van, 11 hónapos, őt máshogy neveljük. Csak szóban rászólunk, illetve ha ténylegesen olyat tesz, mint mondjuk az asztalra szeretne mászni, akkor egy kicsit rákoppintunk a fejére.


Sok fajta nevelési módszer van, vannak cseppet erőszakosabbak, és nem "erőszakosak" is.


Könyvből szerintem nem lehet kutyát tanítani, nevelni, ki kell tapasztalni, hogy az adott ebhez milyen stílus illik.

2016. jún. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A tökéletes szót direkt tettem idéző jelbe. Képzeld a könyvet el lehet olvasni.
2016. jún. 6. 18:45
 4/15 A kérdező kommentje:
Volt már kutyám egész jól megvolt nevelve. De még kölyök korától nem neveltem kutyát és a kölyök kor az egyik legfontosabb időszak tudomásom szerint. Ezét szeretnék minél többet tudni a szocializácíórol .
2016. jún. 6. 18:49
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Kutyák és emberek közé viszed, közben megtanítod neki hogyan viselkedjen. Ennyi röviden. Ezért ajánlott a kutya suli mert nem mindig van lehetőség szocializációra (kevés a kutya)
2016. jún. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Cesar Millan - Hogyan neveljünk tökéletes kutyát c. könyvét nagyon ajánlom, de a többi könyve is jó. Asszem fent van neten is pdf formában, le tudod tölteni.
2016. jún. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát én mindenképpen a személyes segítséget javaslom, kutyasulin, vagy háznál. Könyveket olvasni nagyon hasznos, lesz tőle egy alap elméleti tudásod, de azt egyáltalán nem biztos, hogy át fogod tudni ültetni a gyakorlatba. Nagyon sok olyan gazdával találkozom, aki pontosan tudja, hogy mit kellene csinálni és miért, csak azzal nincs képben, hogy hogyan :)
2016. jún. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kutyasuliért nem vagyok oda :) Wow van ilyen könyv :D köszönöm szépen
2016. jún. 6. 21:11
 9/15 anonim ***** válasza:
Mi a bajod a kutyasulival?
2016. jún. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

cesar nem bántotta soha a kutyákat?????

istenem, kifejlesztett konkrétan egy olyan folyótnyakörvet, ami nem csúszik le, így nagyobb fájdalmat okoz a kutyának(lehet h hatásos, sőt biztos, de attól még fizikai negatív megerősítés) aztán amikor megbökdösi a kutya oldalát, se lehet vmi kellemes, arról ne is beszéljünk h mikor a lábával teszi ugyanezt.

félreértés ne essék, szerintem célravezető az ő módszere és én is alkalmaztam már belőle pár dolgot(bökdösés pl) eredményesen, de szerintem elmondhatjuk h tele van fizikai és lelki "terroral" (a szó tágabb értelmében). de ahogy gyereket, úgy kutyát sem lehet ezek nélkül nevelni.

viszont a kérdésre válaszolva: nekem a könyvek jót tettek és néztem pár videót is. eddig úgy tapasztaltam h az első kutya biztos h nem lesz tökéletes, kivéve ha alacsonyan van a mérce. viszont hogy minél jobban megközelítsd, válaszd ki jól a fajtát.

2016. jún. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!