Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatulajdonosok! Segitseg!...

Kutyatulajdonosok! Segitseg! Melyik kutyafajtat valasszam?

Figyelt kérdés

Melyik kutyafajtat valasszam? Szeretnek nemsokara egy kiskutyat. Sokat gondolkodtam eloszor a bullterrieren aztan szoba jott meg a cavalier king spaniel is. Kifejezetten a ket fajta kozul szeretnek donteni. Jelenleg van egy yorkim aki 12 eves, tehat nem ujdonsag szamomra egy kutyus tartasa.

Szamomra egy olyan kutya kene, akivel el lehet menni futni, biciklizni, setalni, nagyobb turakat mengtenni, viszont az sem okozna gondot neki ha egy-ketszer otthon kene maradnia egyedul hosszabb idore.

Fontos tovabba, hogy azert megfizetheto mennyisegu kajat egyen.

Nem tudom hogy mennyire beteges fajfak ezek a kutyak, illetve hogy mennyire turik jol a stresszt. Az en yorkim egyszeruen attol osszerezzen ha leteszek az asztalra egy tanyert kicsit hangosabban..

Fontos lenne az is hogy ragaszkodo kutyus legyen ne legyen tul onfeju.

Nem fontos szamomra hogy jo orzo vedo legyen.

Viszont az jo lenne ha kijonne mas allatokkal is, nem lenne ellenseges az emberekkel szemben, sem agressziv.

Panelban, vagy nagyon kis kerttel rendelkezo lakasban tartanam, semmi keppen sem csaladi hazban. Ennek ellenere orulnek neki ha egeszen nagy mozgasigenyu lenne mert egy sportos kutyat keresek.

Szeretnem utaztatni is. Tehat egy olyan tarsat keresek aki jol turi az uj helyvaltozast. Szeretem ha egy kutya jatekos es nem maganak valo, elfekvos kutya.

Az utolso fontodsagi szempont pedig hogy konnyen tanuljon, szofogado legyen.

Kutya iskolaba nem szandekoznam elvinni, sajat erombol szeretnem tanitani.



2016. jún. 7. 11:57
1 2
 1/15 klopusz ***** válasza:
62%

Érdekes, hogy két ennyire különböző fajta között ingadozol :)


Én személy szerint nem szeretem az ölebeket és a cavalier-t inkább annak tartom.

A buli viszont energikus, jópofa, fürge és okos blöki (lányom mini bull-t szeretne). Én biztosan az utóbbi választanám, mert sportos életmódhoz szerintem jobban alkalmazkodna.

2016. jún. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

En szeretem, ha egy kutya "simogathato meretu" :-)

Ezert is nehez a dontes, mivel a bull terrier nem annyira oleb..:-)

Valahogy ez a ket fajta kutyus fogott meg a leginkabb kulsore. Koszonom!

2016. jún. 7. 12:05
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A bullterrier egy nagyon beteges fajta sajnos.


Én a spánielt ajánlanám inkább, könnyebben kezelhetőbb, nem buldózer módjára közlekedik meg játszik, viszont ugyanúgy energikus és lehet vele nagyokat túrázni, sportolni. A spániel szőrével jóval több macera van, mint a bullterrier szőrével.


Yorki mellé pláne jobban illik a spániel, méretben és habitusban is.


Félreértés ne essék, én nagyon szeretem a bullterriereket is, de azok kb. olyanok, mint elefánt a porcelánboltban :D És nem is nagyon tudna mit kezdeni egy bull kölyök egy yorkival, a yorkinak meg csak szenvedés lenne egy ilyen kölyök társasága :D

2016. jún. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is a cavaliert mondanám, öleb mivoltából adódóan sok dologban jobban teljesíti azt, amit szeretnél, figyelembe véve a 12 éves labilis idegrendszerű yorkit is, aki mellé tutibiztosan nem tennék egy bullterriert. Kedvelem a bullikat, de általában elég rámenősek, nem finomkodva játszanak más kutyákkal, a yorkidnak nagyon sok lenne egy bulli. Szóval ha mellé akarsz kölyköt, akkor mindenképpen a cavalier.
2016. jún. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A cavaliert nem ismerem, viszont bullterrierem van. Öntörvényű, makacs, tojik a világra. Nehezen tanul, amit tud, az is hangulattól függ. Kutyasulival se biztos, hogy szófogadó kutyát nevelsz belőle. Kimeríthetetlen energiája van, egy hegyi túra után simán megy még pár km-t. Hülyeségben profi, megy, mint egy buldózer, a mienk átment csukott üvegajtón, szétszedett egy gyerekheverőt, lebontott egy autó ülést lerántott egy komplett házimozi rendszert...játszott.

Yorki mellé semmikép nem ajánlom, pláne, ha ideggyenge.

Kizárólag megbízható helyről szabad venni, szűrt szülőktől. Mi a fajtamentéstől hoztuk, tisztában voltunk vele, mit vállalunk, de az éves orvosi költségéből kijönne 2 törzskönyves kölyök. Ekcémás, allergiás sok dologra, ízületi gyulladás miatt sokszor alig tud mozogni a fájdalomtól.

Mi a negyedik örökbefogadói vagyunk, előttünk mindenki azért mondott le róla, mert fajtájához illően viselkedik.

2016. jún. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne külső alapján válassz!

Bullterrier nekem személy szimpatikus, de a félős, idegileg nem rendben lévő yorkid mellé nem ajánlanám. Ugyan ragaszkodó, játékos, sportos, de önfejű is egyben, és nehezen tanítható. Állatokkal, kutyákkal kicsi korától szocializálni kell, erre nagy hangsúlyt kell fektetni nála!

A cavalier king spánielről nem tudok érdemben nyilatkozni.

2016. jún. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen mindenkinek! :-)

Hasznos dolgokat irtatok, mostmar kicsit jobban hajlok a spaniel fele tobb okbol is kifolyolag!

Most mar csak azt szeretnem megkerdezni, hogy milyen kutyat ajanlatok nekem ezeken kivul, ami talan a legjobban felelne meg az elvarasaimnak!

Illetve ha tudtok jo kenneleket akkor azt is szivesen fogadom!:-)

2016. jún. 7. 14:41
 8/15 anonim ***** válasza:
46%

Cocker spániel is jó választás lehet.


Terriereket viszont SEMMIKÉPP nem javaslok, mert bár kicsik, cukik és energikusak, simán elerednek egy kisállat után és szét is szedik. (Van kivétel persze, mint valszeg a te félős yorkid, de többnyire ilyen kis gyilkos természetűek.) Az enyémmel is vért izzadok, hogy póráz nélküli sétánál ha meglát valamilyen kisállatot (mókus, sün, nyúl), akkor ne szálljon le az agyára a harci köd és simán ki tudjam zökkenteni.


Sportos, jól tanítható kutyából még a mudi jutott eszembe, bár nagy átlagban elég ugatósak.

2016. jún. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
az uszkár nagyon pörgős szeret játszani.... Annak olvass utána, annyira nem ismerem :)
2016. jún. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
sheltie (shetlandi juhászkutya)
2016. jún. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!