Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok menhelyet, állatvédő...

Lina93 kérdése:

Tudtok menhelyet, állatvédő helyeket ahonnan Akita kölyök kutyust lehetne szerezni olcsón?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyen keresgélek kutyust, de vagy nem válaszolnak a hirdetők, vagy túl idős kutyát sikerül találnom... Tud valaki esetleg olyan helyet, ahol picit lehetne venni olcsón?

2016. jún. 7. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Akitából még nem lehet folyót rekeszteni. Így igen kicsi az esélye, pont kölyök korú kerülne menhelyre. Keverékben még elképzelhető, hogy valahol létezik.
2016. jún. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
fajtamentőknél próbálkozz.
2016. jún. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Ha nincs rá pénz, gyűjts, ne ezen spórolj, fajtatiszta kiskutyát nem fog senki beadni a menhelyre.

A jófogáson meg egyéb helyen hirdetők

a) adnak neked egy aranyos kölyök kutyát, az anyját meg embertelen körülmények közt tartják, ha meg már nem tud többet elleni, lecsapják

b) adnak neked egy aranyos kölyök kutyát, aki kölyökként akitának néz ki, de felnőve már nem

c) adnak neked egy aranyos kölyök kutyát, aki beteges lesz, és többe kerül az állatorvos, mintha tenyésztőtől vennéd

d) adnak neked egy aranyos kölyök kutyát, aki a legkisebb zajtól maga alá vizel vagy neked ugrik

e) adnak neked egy aranyos kölyök kutyát, és lesz belőle egy aranyos felnőtt kutyád (persze ha megneveled)

f) adnak neked egy felnőtt kutyát, akitől a b), c), vagy d) opció miatt akarnak szabadulni, vagy félrenevelték

Vagy ezek tetszőleges kombinációja.


Ha jó tenyésztőtől veszed, akkor pedig csak az e) opció játszik. Szerintem megéri pár hónapig gyűjteni rá, az eltartása úgyis sokba fog kerülni, de Te tudod.

Esetleg ha a tenyésztőnek születik valami "defektes" kutyája, ami nem alkalmas kiállításra, mert nem olyan a füle/foga/farka/stb., mint kéne, azt odaadja ingyen/olcsóbban, persze csak ha születik, meg ha pont neked adja.

2016. jún. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Fajtamentőt nem találtam sehol. :(


Köszönöm a válaszokat!

2016. jún. 7. 16:12
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A noé állatothonba nemrég került pár fiatal Akita. Esetleg kérdezd meg őket. Azt hozzá tenném hogy nekem is akitám van és nem apró pénz. 1500-2000 euró körül mozog az áruk. Ja és nme írtad hogy Japán vagy Amerikai akitát keresel? Amit én mondtam az Japán akita
2016. jún. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kérdezhetem mi fogott meg ebben a fajtában? :) Miért szeretnél ennyire?
2016. jún. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocsii összekevertem. Nem a noé-nál van hanem a Szánhúzókért Alapítványnál. Itt egy link. Nem biztos hogy még ott vannak de csak ezt tudom. Bocsi :/


[link]

2016. jún. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Japán akitáról lenne szó, közben úgy néz ki sikerült találnom.


Hogy miért pont ez a fajta.. Arra csak azt tudom mondani, hogy sok kutyám volt már, most viszont 2 éve nincs már sajnos.

Régóta érdekel ez a fajta. Tisztában vagyok azzal is, hogy nagyon nehéz eset, nagy felelősség, de most így 2 év eltelte után, úgy érzem bele tudok adni mindent, hogy jó nevelést kapjon.

Talán a kihívás az, ami a legjobban motivál.

2016. jún. 14. 00:06
 9/9 A kérdező kommentje:

# 7/8

Őket láttam, de 6 hónapos a felső határ nálam.

Szeretném, ha minél fiatalabb kortól hozzám szokna. 1 évestől már tartok picit.


Most 5 hónapos kis japán akita kant sikerült találnom úgy néz ki. Hétvégén mennék érte, akkor fogom először látni a picit, persze szülőket is mindenképp meg szeretném nézni majd.

Közben ettől független keresgélek még, ha esetleg még jobbnak tűnő lehetőséget találnék, vagy ha valami oknál fogva mégsem jönne össze a kis kan.


Nagyon szépen köszönöm a segítséget nektek!!! :)

2016. jún. 14. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!