Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik vajon olyan, hogy egy...

Létezik vajon olyan, hogy egy bizonyos kutya vagy kutyafajta nem szereti a gyerekeket vagy veszélyes rájuk?

Figyelt kérdés

Egy ideje folyamatos vita tárgya a férjem és köztem a férjem húgának a kutyája. Van neki egy dobbermannja, elég gyakran jön hozzánk látogatni, ilyenkor nem képes otthon vagy a kocsiban hagyni a kutyáját, ráadásul hozza a lakásba. Én megértem, hogy nem szeretné kikötni, kerítésünk még nincs kész, szerinte nem biztonságos kint hagyni, mert nagyon drága volt.

A kutya nagy testű, már megbékéltem vele, hogy nagytakarítás van, miután elmennek, a szőr miatt, nehogy a gyerekek allergiásak legyenek. A gyerekek 4 évesek, ikrek, és nem hagyja a férjem huga azt sem, hogy a gyerekek az udvaron játsszanak a kutyával, mi sem adhatunk neki semmi maradékot sem, meg sem simogathatjuk, mert valami munkakutya elvileg és nem akarja, hogy elrontsuk a nevelését. Szerintem csak simán fél tőle, hogy ha normálisan lenne szeretve a kutya, jobban szeretne minket, mint őt. Vagy van olyan, hogy bizonyos fajták kiszámíthatatlanok? Mert szerinte túl "pörgős" a kutya és véletlen kárt tenne a gyerekekben. De ez szerintem nem igaz, mert amikor itt van, akkor is végig fekszik a kutya, még a gyerekekre sem reagál, ha játszani akarnak vele. Kinek van igaza?

Szerintem kegyetlenség amit csinál és ha már oda hozza hozzánk akkor legalább hagyhatná, hogy úgy legyen, ahogy én mondom. Vagy akkor ne hozza, de erre meg az a kifogás, hogy ő sem mondja, hogy ne vigyük a gyerekeket látogatóba. Azért tettem fel a kérdést, mert a férjem a huga pártját fogja, de szerintem ez így nem jó, attól hogy a kutya nagytestű, nem feltétlen veszélyes a gyerekekre. Meg az is hülyeség szerintem, hogy attól hogy kap egy kis szeretgetést majd nem lehet sportolni a kutyával vagy a fejünkre nő, vagy hogy beteg lesz egy kis maradéktól.



2016. jún. 7. 19:08
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
20%
A Wikipédia szerint oda kell figyelni rá, ha gyerekek közelébe engedik, ám a férjem már három Dobermann kutyus gazdája, mind munkakutyák. Ettől függetlenül imádják a három gyermekünket, soha baj nem volt velük. Természetesen a férjed húgát is megértem, hiszen minden bizonnyal ő is szereti a gyerekeket, és félti őket, hiszen a Dobermann kutyák elég agresszív kutyák hírében állnak, de látszólag ő nem igazán ért a kutyákhoz.
2016. jún. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
42%

Ez tipikusan olyan, amiben segíteni senki sem tud. De gondolom ezt te is tudtad és inkább csak megerősítést szerettél volna magadnak.

A kutya gazdája mondja meg, hogy mi legyen, mi érje a kutyát. És a lakás tulajdonosa mondja meg, hogy mi történjen az ő lakásában. Szóval üljetek le és beszéljétek meg. Ha nagyon el akarok vonatkoztatni a kérdéstől arra következtetek, hogy felnőttek vagytok -bár sajnos a kérdés nem ezt tükrözi-, így meg tudjátok nyugodtan vitatni mindezt. Ha mégsem, nos, akkor azért jó pár kérdés van a fejemben arról, hogy mégis kik vállalhatnak kutyát és gyereket.

2016. jún. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem abba, hogy a férjed huga, hogy neveli a kutyáját nem igazán kellene beleszólnod, mint ahogy te se szeretnéd, ha megmondaná mit hogy csinálj a gyerekeiddel. El kell fogadni, ha ő azt szeretné, hogy másoktól ne fogadjon el simogatást vagy ételt. (vannak akik így nevelik). Az ételmaradékról annyit, hogy azt se ad minden gazdi a kutyájának, mert felléphet allergiás reakció vagy csak szimplán megbetegíti a kutyát, nekik a túl fűszeres vagy nagyon zsíros étel nem tesz jól, mert bőr vagy emésztőrendszeri problémát okozhat. (ezt is meg lehet érteni, ha drága munkakutya nem szeretné, ha egy esetleges hasnyálmirigy gyulladásban elpusztulna)


A lényeg, olyan nics, hogy egy fajta veszélyes lenne a gyerekekre minden a nevelésen/szocializáláson múlik. Ha pl. ti vennétek egy dobermannt akkor valószínű a gyerekekkel nagyon jóban lenne, mert abba nőtt bele. Ezzel szemben a férjed hugáé később, felnőtt korában találkozhatott gyerekkel előtte nem hinném, ebből kifolyólag akár odakaphat ha vmi nem tetszik neki.


Én egyébként 1 éves voltam amikor a szüleim vettem mellém egy fekete németjuhászt és teljesen kezesbárány volt.

2016. jún. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
88%

1) A folyamatos takarítástól lesznek allergiásak a gyerekek. A kutya/macska mellett nevelkedett gyerekek nem nagyon szoktak azok lenni, pont azért, mert megszokják. Ha sterilen tartod őket, azzal leépíted az immunrendszerüket.


2) Ha a kutya tényleg komoly munkakutya, akkor simán előfordulhat, hogy nem való gyerekek közé, fogadd el. Nem feltétlenül azért, mert veszélyes, vagy nem jól nevelt, hanem mert mondjuk ront a munkateljesítményén, és a gazdájának ez fontos.


3) Az, hogy a kutya szépen tud feküdni és ignorálni, nem azt jelenti, hogy nyugodt, amikor elvan engedve. Az én pitemről se mondanád meg, hogy egy elmebeteg búgócsiga, amikor éppen azt a feladatot kapta, hogy ne legyen az. A kutya képes kontrollálni a saját viselkedését, de amikor éppen azt csinál, amit akar (pl. el van engedve, hogy játsszon a gyerekekkel), akkor nem fogja, mert akkor lazulni akar. A lazuló hebrencs dobi meg úgy felborítja a gyerekedet, hogy észre se veszi, nekivágja az asztal sarkának, a bárminek, még meg is tapossa, mire feltűnik neki, hogy valami nem oké. Nem kell az neked, hidd el.


4) Ne aggódj, tutujgatással nem tudsz elszeretni egy kutyát sem az olyan gazdától, aki dolgozik vele, és ezzel a gazdája is tisztában van.


5) Én értem, hogy szerinted ezek hülyeségek, csak te nem értesz a kutyákhoz. Ő meg vélhetően igen. Hallgass rá. Ő se mondja meg, mi árt a gyerekednek meg mi nem, vagy ha megmondja, pont ugyanúgy szarsz rá, mint ő a te véleményedre, gondolom :) És ez így van rendjén, mindenki foglalkozzon a maga "gyerekével" ;)

2016. jún. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
ja az lemaradt, hogy ha téged zavar, hogy a kutya bemegy hozzátok, azért jogod van szólni. (bár a kiírásból az jött le, hogy ha a kutya bent is van, valahol elterül és igazából nem zavar senkit, a szőr miatt meg felesleges aggódnod, attól, hogy van egy kis kutyaszőr a lakásban nem lesz semmi baja a gyerekeidnek)
2016. jún. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
95%

"nem képes otthon vagy a kocsiban hagyni a kutyáját"

Otthon oké, de komolyan azt akarnád, hogy órákig bent hagyja az autóban?


"nagytakarítás van, miután elmennek, a szőr miatt, nehogy a gyerekek allergiásak legyenek"

Majdnem biztos vagyok benne, hogy az allergia nem így működik. (És valószínűleg ő is takarít a gyerekeid után.)


"A gyerekek 4 évesek, ikrek, és nem hagyja a férjem huga azt sem, hogy a gyerekek az udvaron játsszanak a kutyával" "attól hogy a kutya nagytestű, nem feltétlen veszélyes a gyerekekre"

Nem játék a kutya, főleg ha nincs gyerekekhez szoktatva, nem biztos, hogy tolerálná, hogy elkezdik a fülét-farkát huzigálni meg hasonlók, a férjed húga biztosan jobban ismeri a kutyáját, hogy ezt eldöntse.


"mi sem adhatunk neki semmi maradékot sem"

A kutyát nem maradékkal kell etetni, és valószínűleg eteti rendesen a férjed húga, nem kell pluszba etetni.


"Szerintem csak simán fél tőle, hogy ha normálisan lenne szeretve a kutya, jobban szeretne minket, mint őt."

Mit szólnál, ha mikor nála vagytok, elkezdene ajándékokat adni a gyerekeidnek, meg tortával etetni őket?


"meg sem simogathatjuk, mert valami munkakutya elvileg és nem akarja, hogy elrontsuk a nevelését"

Ő beleszól, hogy te hogy neveld a gyereked? Még ha nincs is mindenben igaza, akkor is az ő kutyája.


Ha ennyire zavar, mondjad meg neki, hogy legközelebb hagyja otthon a kutyát, te se viszed cserébe a gyerekeket.

2016. jún. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Nem értettem soha egyébként ezt a munkakutyás dolgot, de így, hogy ennyien mellette vagytok, nyilván nem 2 év ősellenségeskedés után fogom tőle megkérdezni, elmagyaráznátok, hogy miért olyan fontos ez? Egyébként több dologban nem értünk egyet, elmagyarázzátok nekem, akik ugyanúgy "munkakutyáztok" hogy ez miért van?

- a kutya 12hetesen került hozzá, németországból, valami irdatlan áron- kérdésem: minek? Ezen is veszekedtünk, emiatt költözött el tőlünk, mert én úgy gondoltam, hogy ha ennyi pénze van akkor inkább besegíthetne többet, elvihetné a gyerekeket ide-oda, inkább foghatna magának pasit és szülhetne ő is.

-A kiskutyát már kölyökkorában sem lehetett simogatni, nem lehetett vele játszani, mert úgy lett nevelve, hogy egész nap a dobozban kellett lennie, és csak úgy kapott enni, hogy vezényszavakat tanított vele, nem labdázhattak vele a lányaim mert "elrontják", meg ilyenek

-Az tök normális, hogy ha elmegyünk valahova, jön a kutya, de senkinek nem engedi, hogy megsimogassák és a kutya sem örül senkinek, rá viszont ugrál meg rágja a kezét, ezért minden ismerősünk furán néz rá, utcán is sokmindenkit megsért

-Több tízezer forintos tápokat vesz, és csak azt eheti a kutya, nem veszi el a "csempészfalatot" a terítő alatt, pedig a lányaim nagyon szívesen kényeztetnék

-nem hagyja, hogy igazi kutya legyen, mindent parancsra csinál a kutya, még csak nem is ugathat, nem kínzás ez?

-Ha az utcán oda jön hozzánk egy másik kutya annak se örül, vagy meg se ugatja, nagyritkán szagolja meg maximum, de olyan, mint egy robot, egészséges ez?

-Azt tudom, hogy heti 4x hordja ide-oda, szerintem ez is kínzás, minden este futtatja, hetente egyszer viszi valami méregdrága futtatóba, ahol csak szerinte "normális" kutyák vannak.


És a legnagyobb kérdésem: ha az ő kutyája a legjobban nevelt kutya a világon - vagy legalábbis erre törekszik, akkor hogyan is tudná azt elrontani két kisgyerek?

2016. jún. 7. 20:56
 8/36 A kérdező kommentje:
Ja és az utolsó ami engem idegesít, hogy felajánlottuk neki, mikor elköltözött, hogy a mellettünk levő üres telken hagyhatja a kutyáját, mert bérházba költözött. Most ott tartja ezt a kb. 40kilós szerencsétlen kutyát a 3. emeleten, ahelyett hogy egész nap futkározhatna a szabad levegőn, bezárja egész napra míg dolgozik, az ebédszünetében is inkább azért hazamegy, hogy levigye a kutyát dolgát végezni. De már csak dacból azért sem. Komolyan 23 évesen olyan nagy problémát csinál ebből a kutya-dologból, mintha mindent dacból, csak-azért-se, mint a gyerekek.
2016. jún. 7. 21:04
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged oda zárnának a telekre mennyit futkároznál a saját szórakoztatásod érdekében? Semennyit. Valóban nem a legjobb a lakás de ha foglalkozik vele akkor éppen mind1 a kutyának hogy hol fekszik napi pár órát.
2016. jún. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne te mondjad meg neki, hogy mire költse a pénzét meg mikor szüljön...

Persze ha nem vette ki a részét az otthoni kiadásokból, akkor oké, de ne már, hogy elvárjad, hogy ha neki több pénze van, azt a te gyerekedre költse...

2016. jún. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!