Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lesz ha lesz kutyám?

Mi lesz ha lesz kutyám?

Figyelt kérdés
Hamarosan örökbefogadunk egy kutyát..minden megvan neki (chip,mindeggyik oltás,ivartalanitva van) minden meglesz neki véve de..félek..milyen a kutya? (Fogok vele játszani de inkább tanítani akarom..az baj??)a lényeg:valaki meséljen!mienek voltak első napjai a kutyájával?egészen a mai napig :) mik.voltak veletek mien lehet..mert nekem csak most fog elkezdődni de félek mi lessz..hogy miem a kutyás élet :)
2016. jún. 7. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:
72%

Először talán még óvatosan érsz majd hozzá mert nem tudod mit szeret és mit nem.Első pár napban nagyon izgatott voltam, megvolt a tervem hogy majd miket csinálok majd a kutyával (séta,játék,tanítás stb.) De egyikhez nekem nincs kedvem másikhoz neki :D. Szóval ki kell tapasztalni mi t tudunk együtt csinálni. A kajával is gondban voltam de idővel bele jöttem. Játékokat is vettem és sokat olvastam hogyan szoktassam majd szobatisztaságra és hogyan szoktassam le a rágásról, erre mikor ide került kb. magától megtanulta rágni pedig csak a játékait rágja néha egy papucs is a szájában landol de csak nagy ritkán. Vettünk neki puha ágyat is de a padlót jobban szereti :D szóval minden megy a maga módján alkalmazkodunk egymáshoz és tanulunk folyamatosan mit hogyan kell és hogyan lehet. Nem kell félni.


ui: én egy 3,5 hónapos fajtatiszta azaz vásárolt nem örökbefogadott kutyáról írok. Remélem nem probléma. És bocsi ha nem azt írtam amit reméltél :/

2016. jún. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először is, majd kiugrassz a bőrödből, amikor már otthon vagytok.

Mi előtte vettünk pár cuccot, de sokat nem érdemes, mert nem tudhatod, hogy mi tetszik majd neki, és mi az amire rá sem fog nézni.

Hagyd, hogy megismerje a környezetét, ne akarj első nap tanítani neki semmi extrát.

Mutasd meg hogy hol a helye.


Ha kinti-benti kutya, akkor a felügyeleted mellett mutass meg neki minden benti helyiséget, mert kíváncsi, és úgyis be fog menni, csak nem mindegy, hogy egyedül vagy amikor ott vagy.


Ha van már állatotok már (cica, akármi), akkor mutasd be egymásnak őket. Figyeld meg, hogy reagálnak egymásra.

(nyilván egy aranyhalnak, vagy a tyúkoknak ne) :D


Ha pórázhoz szokott akkor pár óra múlva elviheted egy kicsit sétálni, de ne engedd el, mert nem ismered nem tudod mire hogy reagál, nem hallgat még rád.


Ki kell alakítani nála, hogy tudja hol a helye, mikor kap kaját, hova tilos neki mennie.


Aztán majd telnek a napok, és szép lassan egyre több mindent megtanítasz neki.

"nem szabad", "ül", "fekszik", "marad", "gyere" ha autóba akarod beugrasztani, vagy ki akkor a "hopp" jól jöhet (mi legalábbis ezt használjuk)


Ha nagyon labdás, akkor ha sokat mondogatod neki a "labda" szót, akkor egy idő után, már erre a szóra hozza is.


Ha sokat játszotok olyat, hogy elrejtesz valamit, amit meg kell keressen, akkor a "keresd" szót is tanítsd meg neki.


Meg még millió dolgot lehet.

A lényeg, hogy legyél következetes, foglalkozz vele, utólag ne szídd le semmiért, tedd egyértelművé számára a dolgokat.

Pl. ha valamit nem szabad neki (mondjuk az ágyra menni), akkor ne legyen az, hogy néha igen, néha nem.

2016. jún. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!