Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha törzskönyves kutyát vettem...

Ha törzskönyves kutyát vettem számla nélkül akkor illegálisan vásároltam?

Figyelt kérdés
A kutyával minden rendben csak külföldön vettem és ott nem kötelező a számla és a kennelnév a törzskönyves kölykökhöz.

2016. jún. 7. 22:19
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsi idióta vagyok :'D az szerződés akart lenni, vagy mi
2016. jún. 7. 22:25
 2/13 anonim ***** válasza:
40%

Külföldön is kötelező a szerződés és a törzskönyv a kutyákhoz, ha rendes tenyésztőtől vetted. Ha nem kaptál szerződést,tk-t akkor szapitól vásároltál, ennyi.


Tk-t kaptál de szerződés/garanciát nem akkor azért felhívnám vagy nem tudom,mert az jár.

2016. jún. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És ha engem nem érdekel hogy van-e? Ha nem illegális akkor nekem oké. Nem lenne jó ha gond lenne belőle. De egy kutya tk-val miért lenne szapis csak azért mert nincs szerződés?
2016. jún. 7. 22:34
 4/13 anonim ***** válasza:
13%
Itthon sem kis biznisz egy ideje a hamis tk. Ott se!
2016. jún. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hogyan lehetne hamísított? :o
2016. jún. 7. 22:40
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy számlát, vagy szerződést nem kapsz, az még okés. De kennelnév nélkül milyen fajtának adnak ki törzskönyvet? Egyáltalán, milyen egyesület állította ki? Mert az FCI alapú törzskönyvezésen kívül van még sok más kutyás nemzetközi egyesület.
2016. jún. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

[link]


Nem tudom pontosan mire gondolsz. Ez az erederinek egy másolata. Az eredeti is nálunk van.

2016. jún. 7. 22:53
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Látom, fent a sarokban van FCI pecsét halványan.


Mi JR?

Honosítottad már itthon a törzskönyvet?

Általában adásvételit szoktak kérni a honosításhoz és a névre átíráshoz.

Egyébként , a számlát , a szerződést nem kérik sehol.Az a te magánügyed.

2016. jún. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi. Nem honosítottam mivel szerintem nem szükséges. Nem szándékozok versenyre vagy hasonlókra járni amihez kellene.
2016. jún. 8. 06:02
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
ez egy szerb törzskönyv, nincsen vele semmi probléma. és nem kötelező sem a számla, sem a szerződés.
2016. jún. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!