Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagles gazdik, van valami...

Beagles gazdik, van valami tippetek szőrhullás ellen?

Figyelt kérdés

Szegénykének eléggé hullik a szőre,és mivel lakásban van ez főleg nyáron elég zavaró tud lenni.

Azon kívül,hogy természetesen porszívózok minden nap,rázok le minden huzatot,a padlón nincs szőnyeg,ezenkívül pedig igyekszem kifésülni a szőrét mit tudok még tenni?

Megmondom őszintén a fésülés úgy érzem,hogy nem sokat ér,nagyon minimális szőrt tud kiszedni,esetleg tudnátok valamilyen fésűt ajánlani?

Olvastam már a furminátorról is,szerintetek érdemes megvenni?

Azon is gondolkoztam már,hogy vajon kutyakozmetikus tudna-e valamit csinálni vele,bár nyíratni nyilván nem szeretném,mert neki nem olyan a szőre,de ha lenne esetleg valami más módszer az is érdekelne.

Esetleg ha valakinek van még valami extra takarítás vagy egyéb trükkje azt is szívesen meghallgatom:)


(azoknak pedig akik azonnal ugrani akarnak arra,hogy minek kellett nekem beagle lakásba csak annyit mondanék,hogy életem legjobb döntése volt és ha visszamehetnék az időben,akkor is hazahoznám őt,még soha nem találkoztam ennyire jóindulatú,kedves,tünemény kutyával,rengeteget megyünk,a fél város a barátunk,és merem állítani,hogy neki köszönhetem,hogy jelenleg teljes az életem,tehát teljesen felesleges rosszindulatú kommentekre pazarolni az időtöket)


2016. jún. 7. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Simítsd át jó alaposan gumikesztyűvel. Szépen össze tudod így gyűjteni róla a szőrt, nekem többet használt, mint a fésű. A furminator is nagyon jó.
2016. jún. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Naaa, kutyakozmetikus vagyok, igen komoly a tanfolyam, kutyaszőrzet, csontok, tenyésztési alapok, bűzmirigy... ezeket mind tanultuk, ha nem egy papír nélküli kozmetikushoz viszed, akkor nem fogja elcseszni.

Furminátor meg nem olyan, mint a fésű, hogy húzod jobbra-balra itt kétszer ott hatszor..

Tényleg tudom ajánlani a gumikesztyűt otthoni használatra, mert a beagle a selyemszőrű kutyákhoz IS tartozik, gumi-selyem kapcsolatát meg ismerjük.

2016. jún. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Ezt a gumikesztyűs trükköt még nem ismertem,de mindenképpen kipróbálom:)


Kedves második,nem szerettem volna leszólni a kozmetikusokat,tudom,hogy sokat tanultok,elnézést ha félreérthető voltam.Eddig nem volt olyan kutyám,aki igényelte volna a kutyakozmetikust,így sajnos egyáltalán nem vagyok tisztában azzal,hogy pontosan milyen lehetőségek is vannak ilyen esetben,illetve,hogy milyen technikáitok vannak,amit én laikusként nem ismerek,ezért is kértem ezzel kapcsolatban segítséget:)

Én egyedül a nyírást ismerem,mint az egyszeri gyerek:D

Az termesztésen alap,hogy csak normális,képzett szakemberhez vinném,nem ezen kell spórolni:)


A furminátorról tudom,hogy nem fésű,ezért nem is mertem még venni,mert féltem,hogy esetleg kárt teszek vele,bár azt olvastam,hogy ha eredetit veszel,akkor azzal kizárt,hogy kárt tegyél a kutyában:/

2016. jún. 8. 01:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem azzal van a baj, hogy milyen minőségű, hanem, ha egy laikus kezd hozzá.

Furminátort egyenletesen kell használni, szerintem youtuben van videó a használatáról :)

Az a baj, hogy tényleg könnyű elcseszni, múltkor hoztak egy spanielt, akinek teljesen elvolt rontva a bundája, mert mindig nyírógéppel estek neki.. és sajnos 20 kezelés után sem lehetett helyrerakni.

Vannak kutyák akiken tilos alkalmazni a nyírógépet.

2016. jún. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha Budapesti vagy, akkor hozhatod hozzám is :)
2016. jún. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!