Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy érjem el, hogy a kutyám...

Hogy érjem el, hogy a kutyám számára ne anyukám, hanem én legyek a falkavezér?

Figyelt kérdés
Már régebben is imádta anyukámat ,mondjuk papíron ugye én vagyok a gazdája de gyakorlatban anyukámat tekinti annak. Őt követi konkrétan egy szót sem kell hozzá szólnia és úgy követi,mint az árnyékát. Ha anyukám nincs itthon ,folyton a két bejárati ajtót nézi,és stresszes, ha bármi zajt hall odakintről vinnyog,hátha anyukám az. És ez engem minden alkalommal elkeserít. Ha én hívom ,rám néz,és megy tovább anyukám sarkában,ha alszik,vagy csak pihen,néha napján ha játszunk, ha anyukám hívja,mintha ott se lennék rohan oda . MIT TEGYEK? Tudom,hogy anyukámat tekinti vezérnek,mert utána olvastam . És sok mindent tudok,de valaki azt mondta ,hogy egy gyereknek lehetetlen nagyobb pozíciót elérnie,mint egy fenőttnek,hiszen a gyerek a felnőttet követi,akkor a kutya is. Ez igaz? Legjobb barátnőm a kutyája szemében falkavezér,de azt mondta,hogy nála ez csak jött.. Egy másik kérdésem: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__7842763-poraz..

2016. jún. 8. 15:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Foglalkozz vele te többet és legyél szigorúbb vele. A kutya nem a babusgatást hanem a határozottságot szereti. Naphosszat gügyöghetsz neki vagy tömheted fini falatokkal nem fog falkavezérnek tekinteni. És valóban egy felnőttnek nagyobb a tekintélye a kutya szemében. Lényeg hogy foglalkozz vele te többet és légy vele szigorú.
2016. jún. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

A játéknak, babusgatásnak semmi köze nincs a kötődéshez és a tekintély kialakításának. Tanítsd, foglalkozz vele többet, vidd el te sétálni minden nap, neveld, hozz be új szabályokat az életébe. De ez nem 2 napos vagy pár hetes foglalkozás. Ez idő lesz.

Amíg anyukád neveli a kutyát, ő eteti, ő foglalkozik vele leginkább, addig persze, hogy ő lesz az első számú a kutya szemében!

2016. jún. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát utolsó nem mintha nem ugyan azt írtad volna amit én.
2016. jún. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
A belinkelt kérdésnél látom, hogy 4 éves kutyáról van szó. Így már nehéz lesz. Első lépésben amikor anyud enni ad neki, akkor mielőtt elérné a kutya, vedd el tőle, és egyél bele. (Vannak erre látványos trükkök, erre most nem térek ki.) Később vedd el anyudtól, kóstold meg, utána te add a kutyának. Ha eszik, néha vedd el tőle. Feküdj le néha néhány percre a vackára. Ha sétálni viszed, mindig te menj ki az ajtón elsőnek! A kutyát ültesd le, menj ki, és utána hívd őt. Befelé ugyanez. Ha sétálni mentek, soha ne hagyd, hogy a kutya irányítson. Ha valamerre elindul, állj meg, tartsd vissza, és indulj másfelé. Meg legfőképp szerezz be egy kutyás könyvet, ha már elmulasztottad akkor mielőtt belevágtál volna.
2016. jún. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyébk€nt én etetem☺ így már kicsit jobb a kapcsolatom meg az elobb kivittem a kertbe játszottunk egy jó nagyot csak az a baj hogy elfaradteslefekudt. 5udom hogy a gazdinak kell befejezni a játékot de hiába noszogattam egyszerűen be akart menni anyához...
2016. jún. 8. 18:09
 6/11 bollocks ***** válasza:
Anyád fölötted áll a rangsorban, egyértelmű, hogy a kutyának is ő a falkavezér.
2016. jún. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
kedves utolsó köszönöm de ezt én is tudom :) ( ezt teljesen normális hangsúllyal képzeld el ne gúnyosan :D ) De mit tegyek?
2016. jún. 8. 18:59
 8/11 anonim ***** válasza:
Először is, ne várj csodát egy nap alatt. Amúgy meg egy családban mindenkinek a kutya fölött kell állni a rangsorban. Amit Miquel leírt, az mind oké. De anyukád is támogathatna ebben. Nem tudom, hogy zajlik nálatok pl. a hazaérkezés. De úgy kellene, hogy történjen, hogy anyukád hazajön, kutya marhára örül neki, de ő ilyenkor nem foglalkozik vele,hanem először téged üdvözöl, veled foglalkozik. Amikor a kutyi lenyugodott, akkor odahívhatja közétek. Ezzel a kutya tudtára adja,hogy te is fölötte állsz. Nem tudom,mennyire partner az anyukád ilyen dolgokban. De ha meg tudod vele beszélni, akkor mindig így kell csinálni. Te egyél először, a kutya utoljára. A saját kajádból sose adj neki stb. stb. Lehet, hogy keménynek hangzik de a kutyának csak jót teszel vele. Arra nem gondoltál, hogy esetleg ő gondolja magát a főnöknek, anyukádat meg a tulajdonának?
2016. jún. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Anyukam hajthatatlan azt gondoljah. Ennek a kutyanak egy csaladra van szuksege ahol kiszolgaljak ha mondom h ezt lecci ne igy meg ugy akkor azt mondja hogy hagyjam ot a hulyesegeimmel
2016. jún. 9. 15:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Elolvasva a másik kérdésedet az a probléma, hogy ennek a kutyának soha senki nem szabott határokat. Anyukád sem falkavezér, hiszen behívni, fegyelmezni ő sem tudja. Én inkább úgy látom, hogy egy nem normális mértékű, stresszes ragaszkodás van benne anyud iránt. Mert ha csak simán anyukád lenne a falkavezér, attól te még simán tudnál vele rendesen foglalkozni, nem az lenne, hogy ha anyukád nincs ott, semmit nem lehet vele kezdeni. Az a suli meg, ahova jártatok, egy vicc. Mi az, hogy csak a végén tanítják a behívást? Az a kutyakiképzés alfája és omegája, ha csak annyit tud a kutya, hogy 100%-osan behívható, akkor már sokkal előbbre van, mint az, amelyik ír-olvas, de behívni nem lehet.

Szóval a teendőid: először is kezdj vele te foglalkozni. Ez ugye jóval többet jelent az etetésnél. Napi minimum egy óra séta, tanítás. Nem játék a kertben, hanem menjetek ki az utcára és sétáljatok. Legyél vele minél többet, legyél számára minél érdekesebb.

Olvass minél többet a kutyanevelésről, ajánlom Cesar Millan könyveit.

Kezdj el szabályokat lefektetni, amiket MINDIG betartatsz. Ha megszegi, büntetés. Vezényszavakat betartani 1 lehetősége legyen. Első szóra kelljen bármit megtennie, ha nem teszi, megcsináltatod vele. Ha pl nem ül le első szóra, következő lépés a fenéklenyomás legyen, ne az, hogy megkéred még 20x.

És a legfontosabb: egy normális suli vagy kiképző, ahol a kutya-gazdi kapcsolaton van a hangsúly, nem azon, hogy szabályos lábnál követést tudjon bemutatni.

Ha ezeket betartod, te leszel a falkavezér.

2016. jún. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!