Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megutáltam a kutyám. Hogyan...

Megutáltam a kutyám. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Még mielőtt nekem esnétek néhány részlet a múltból. 9 és fél hetesen hoztuk el tenyésztőtől, rendben felkészülve az érkezésére. Kb. 5 hónapos koráig semmi gond nem volt, tanítottuk oviba is jártunk vele, rendben következetesen neveltük. Aztán eljött az 6 hónap és egyszerűen elvesztettem őt. Nem foglalkozik velem, nem érdekli hazajöttem-e vagy sem és ott tart be ahol tud . Mozgatjuk eleget napi szinten 5-7 kilométert sétálok vele erdőn-mezőn. Trenírozzuk is. Mégis az utóbbi időkben érezem egyre messzebb van a kutya, nem szeret velem időt eltölteni (fizikailag nem bántottam sose leszámítva egy megrázást, ha valami orbitális hülyeséget csinált pl. kifutott az útra) és ez szép lassan rajtam is meglátszik. Nem szívesen viszem már sétálni és érezhetően egyre kevesebbet foglalkozom már vele én is, mert belefáradtam egy olyan kutyával való foglalkozásba, aki felől én akár élhetek halhatok is. Ördögi kör. Nem tudom mi legyen, előbb halok meg mint menhelyre vigyem, de nem hiszem, hogy neki ez így jó élet. Lehet nem passzolunk? Párommal picit jobb a helyzet, de nem sokkal.

2016. jún. 8. 16:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%
Lehet hogy kamaszodik a kutya, bár az egy kicsit később szokott lenni, de ha érzi hogy leszarod akkor ő is lefog...
2016. jún. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Én foglalkoztam vele ennek ellenére leszar. Azért puncsolni se fogok neki, mindennek van egy határa.
2016. jún. 8. 17:00
 3/27 piriiiii ***** válasza:
88%

Szerintem ne add el, ne add örökbe, ne válj meg tőle.

Legyél türelmesebb egy kicsit. :) Meglátod, minden jó lesz.

2016. jún. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
71%
lehet magát tekinti falkavezérnek. Szerintem keressetek fel egy kutyasulit, vagy 1 kiképzőt:)
2016. jún. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Nem egyikhez sem megyek, nem bízom bennünk, voltunk és teljesen félreismerik a kutyánkat. + megoldani sem sikerült a helyzetet, széttették a kezüket kb.


Trainert meg nem ismerek.

2016. jún. 8. 17:08
 6/27 anonim válasza:
19%

Sajnalom, ne add el probaljatok meg jatszani etesd a kezedbol buj hozza meg ha nem

Is szereti :D szolisd gyakran magadhoz h csak simogatni akarod akkor is.

2016. jún. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Szeretettel és simogatással meg lehet "ölni". Elhúzódik, erőszakoskodni meg nem akarok. Mindegy ezt téptem ezt szagolom, csak jó lenne ha a közösen eltöltött idő ennél nagyobb mókában telik.
2016. jún. 8. 17:15
 8/27 anonim ***** válasza:
69%
Szóval azért utálod mert nem tökéletes, nincs oda meg vissza érted? Mármint a leírtak alapján semmi baj a kutyával. Csak nem az a tipikus seggnyaló kutyafajta, hanem normális. Ennek örülni kéne inkább.
2016. jún. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%
Nekem pontoson ugyan ez van a kutyámmal de az enyém pont ilyen közömbös fajta. Simogatást nem igényel de nem is utasítja vissza. Játszani szeret de ha szólunk neki max. ránk néz vagy azt sem. Nincs vele bajunk mert nem olyan idegesítő mint mikor egy kutyától nem tudsz megmenekülni mert folyton a sarkadban liheg.
2016. jún. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Hozzátenném hogy az enyém még csak 4 hónapos.
2016. jún. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!