Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok nekem rövidszőrű...

Tudnátok nekem rövidszőrű őrző-védő kutyákat írni amik lakásban is el vannak? (barátnőmnek van egy yorki-ja)

Figyelt kérdés
2016. jún. 8. 18:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Ha az "elvan" szót arra érted hogy mondjuk elszórakozik vagy elfekszik ha épp nincs kedved vele foglalkozni akkor arra semmilyen kutya nem jó. Kis testű őrző kutya talán puli és hasonló pásztorok de azokat szenvedés házban lakásban tartani nem oda való. Nem süt a kérdésedről hogy foglalkozni is szeretnél vele de egy kérdés. Te mit nyújtasz a kutyának? mennyit foglalkoznál vele? Mennyit sétáltatnád? és hasonlók. Ha nincs konkrét fajta ami tetszik menny menhelyre.
2016. jún. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Napi 2-szer kiadós séta,rengeteg szereted/játék stb,prémium tápok,ovi/suli stb

Mindent ami kell neki.

Bullmasztiff nagyon tetszik.

2016. jún. 8. 18:43
 3/13 anonim ***** válasza:
20%
Mudi?Magyar kutyafajta törzskönyvel is max 80 ezer forint, de viszont aktív kiutya és havi egyszer meg kell fésülni.
2016. jún. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak lakásban tartott kutyát minimum napi 3-szor kell sétálni vinni (ebből egy kiadós).

Egyébként: dobermann tökéletes, ha van időd és kedved vele kiképzésre járni.

2016. jún. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A lakásban is tartható őv fajták, mint a dobermann, rottweiler, német juhász, malinois nem olyan típus, amit neki eresztesz a lakásnak és majd ott el lesz, míg haza nem érsz. Speciális foglalkozást igényelnek, kő kemény fárasztást, munkát, tréningeket, rengeteg lemozgatást. És a nevelésüket sem lehet összehasonlítani egy labrador vagy egy yorki nevelésével. Többnyire nem is érdemes szabadon tartani őket.

Illetve ahhoz, hogy őv feladatokra alkalmas legyen, őv-re kell velük járni. Ez amúgy is ajánlott, hogy valóban kézben tudd tartani.

Egyébként mire kell a kutya?

2016. jún. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Barátnőm sokszor otthon van mert otthonról dolgozik és én is 2-re 3-ra otthon vagyok.

Társnak,barátnak és minden jónak. Meg egy yorki-val nem igazán tudok szórakozni.

ŐV-re nem fogom vinni. A neveléssel nem lesz gondom.(ezt nem nagyképűségből írtam)

2016. jún. 9. 14:44
 7/13 A kérdező kommentje:

Le fog fáradni rendesen ,de a bullmasztiff nem foxi😂😂.

Ezzel nem értek egyet amit mondtál hogy ahhoz hogy kézben tudjam tartani ahhoz ŐV kéne. Amióta élek mindig őrző-védő kutyáink voltak és soha nem vittük őket ilyenekre de mind kezes volt.(elnézést ha megsértettelek nem volt célom😊😊)

2016. jún. 9. 14:52
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem félreértettünk, azt hittük itt többen is, hogy őrző-védő feladatra is kell a kutya, azaz ne kezes legyen, hanem személyvédelemre képzett. Ehhez kell az ÖV.


Családi kedvencnek a bullmasztiff tökéletes lakásba. Neki a mozgásigénye sem olyan hatalmas, nem túl pörgős kutya.

2016. jún. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Elnézést!😊😊

Köszönöm a válaszokat!😊😊

2016. jún. 10. 17:37
 10/13 icu75 ***** válasza:
Esetleg amerikai bulldog. Nem ugatós,szereti a kényelmet,de viszont szereti a mozgást is de nem "pörög" feleslegesen
2016. jún. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!