Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagytestű kutyát...

Milyen nagytestű kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Kertes házam van, egyedül élek és sokat tudnék vele foglalkozni. Nagy testű kutyára gondoltam, ami hűséges, egy emberre hallgat, intelligens és megvannak benne az őrző-védő ösztönök. Vinném kiképzésre is. Gondoltam már a rottweilerre, német juhászra, akitára, közép ázsiaira, de nekem a legjobban a doberman tetszik. Volt/van valakinek dobermanja? Mi a tapasztalatod ezzel a kutyával? Ezeken kívül milyen kutyát ajánlotok?

2016. jún. 8. 19:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat szerint, ilyen helyre a németjuhász és az arany retriever való. Nem mondom, hogy más nem, de ezt rudom ajánlani.
2016. jún. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Dobermann nagyon ragaszkodik a gazdájához. Télen tilos kint tartani, de az ideális az a számára, ha nyáron is kinti-benti tartásban van, azaz bent van a helye, csak kijárhat a kertbe bármikor. Ha ezt figyelembe veszed és vállalod, akkor jó választás lehet.

Olyan tenyésztőtől érdemes venni, akinek a szukája és lehetőleg a tenyészkan is, német tenyészszemlével rendelkezik (ZTP).

A dobi viszont alapvetően nem házőrző, inkább sportkutyának és személyvédelemre való.

2016. jún. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Kuvasz. Ismerek ilyen kutyákkal gazdát és senki nem mer bemenni. A rotival is igen rosszul jár egy betörő. A tacskó + németjuhász is jó páros. A tacskó jelez és felhergeli a németjuhászt.
2016. jún. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!