Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy fegyelmezzem a sivava...

Hogy fegyelmezzem a sivava kutyámat?

Figyelt kérdés
4 éves fiú. Ha a grabancát elkapom akkor harap és visít,durvan. Ha rászólok akkor meg elszalad, és nem bírom megfogni mert csipked és ha ráutok össze pisili magát ha legközelebb felé megyek. Az előző gazdája parszor megverte szerintem :( nemrég meglátogatta felvette és a kutya behugyozott( össze hugyozta a pasit) hát ő a bátyám akié volt :'( és azt mondta,h ha nem fogadom be akkor ha el kell vinnie agyonuti lapáttal. Azóta eltelt fél év és kezdenek meghaverkodni és sajnálja a kutyust vissza nem akarja és nem is adnám. Vele haverkodik már az ölébe ugrik. De velem szenyázik és utal egy hónapig ha elkapom a grabancat. Eyepkent szófogadó tegnap vissza jött első szóra az utcarol(egy kutya után szaladt) bocsi a hosszú szövegért. Esetleg tapasztalatok? H fegyelmezzem?

2016. jún. 8. 19:27
 1/10 A kérdező kommentje:
Sőt nagyon szeretil már egymást, a bátyám is befogadta régen. És jó kapcsolatuk van. Már az ölébe ugrik. Ez nalla nagyon ritka. Az ő ölébe és az én ölembe ugrik csak 💜
2016. jún. 8. 19:30
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Milyen az a sivava???


Am olvass cikkeket, nézz cesar millen-t mert a leírásod alapján elég rosszul kezeled a kutyát...

2016. jún. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csivava. El írtam bocsi. Ha harap akkor rácsapok a nózijára(ez jelentette batyámnál is a verés szót) rácsapsz az orrara az neki már elég ahoz,h féljen tőled. Ha megfogom a grabancát mert a szó neki nem elég akkor harap és visít.
2016. jún. 8. 19:40
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
De nem így kell egy kutyát fegyelmezni.. főleg nem egybilyen alapból agresszív fajtát.. nézz Cesar millent, abból sokat lehet tanulni
2016. jún. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Oké köszi. Ő nem agresszív,csupan védekezik. Szerintem.
2016. jún. 8. 19:44
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem még nem tamadott. Csak azt hiszi,h velem is úgy jatszhat kint a többi kutyaval,h csipked és akkor rászólok
2016. jún. 8. 19:45
 7/10 anonim ***** válasza:
30%
A fajta agresszívebb alapból..
2016. jún. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azonnal kutyaiskola!

Nem sértésből, de ennyi tudással csak még több kárt fogsz tenni szerencsétlen kutyában.

Falkavezérség nulla, ez az alap probléma. Ráadásul nagy eséllyel ideggyenge is a kutya.

Fizikai bántalmazást pedig semmilyen szinten sem szabad alkalmazni nála!

2016. jún. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 elwera ***** válasza:

Amikor rosszat csinál, mondd neki hangosan, hogy NEM!

Ha tovább csinálja, tedd arrébb a helyszínről hogy kénytelen legyen abbahagyni a dolgot.

Ez olyan hogy eltereled a figyelmét valami mással.

Ha megcsíp, visíts és hagyd ott.

Amikor az utcán odajön hozzád hívásra, illetve amikor azt teszi amit kérsz tőle, akkor dicsérd meg és simogasd. Simogatással lehet motiválni a kis hülye makacs kutyákat.

2016. jún. 9. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha jót csinál akkor igen még néha jutalomfalatot is szokott kapni. A hhelyről arrébb rakást kipróbálom köszi.
2016. jún. 9. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!