Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keverék kutya lehet olyan...

Keverék kutya lehet olyan értelmes, mint egy fajtatiszta?

Figyelt kérdés
Sokszor hallottam, hogy a keverék kutyák nem olyan higgadtak és értelmesek, mint a fajtatiszták. Ez igaz? Pl. egy németjuhász keverék meg egy németjuhász között mekkora különbség van intelligencia terén? Nekem ugyanis nagyon fontos lenne, hogy higgadt, könnyen tanítható kutyám legyen. Persze tudom, hogy a bolondos kutyák is nagyon aranyosak (a legtöbb keverék kutya, amit ismerek ilyen), szeretem is őket, de azért a sajátomat egy kicsit máshogy "képzelem el"...

2016. jún. 8. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van, hogy a keverek butabb a fajtatisztanal, de ez forditva is elofordulhat. Tobb evig volt egy gyonyoruseges kivalo vervonalbol szarmazo bull masztiffom, megis buta volt szegeny, mint a tok. Ezzel szemben most egy airedale terrier-border collie keverek kutyusom van, aki nagyon okos.
2016. jún. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Fajtatiszta kutyakbol is vannak kimondottan butak,ez fajtatol is fugg.

Ugyanugy keverek kutyaknal is vannak nagyon intelligens egyedek akikkel ha sokat foglalkozol akkor nagyon okosak es tanithatoak lehetnek.

Nemetjuhasz keverek nagy valoszinuseggel lehet ertelmes es tanithato ha a nemetjuhasz jellemet orokolte,attol is fugg milyen fajtaval van keverve.

2016. jún. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Igen. Nekem is olyan van. Még focizni is tud.
2016. jún. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%
Az enyem gyonnyoru szep, de hulye mint a seggXD. Mint egy szoke bombazo keves esszel. Sok dolgot megtanul, de jozan paraszti esze az nem sok van. Bar fiatal meg lehet valtozni fog. Igy szeretjuk.
2016. jún. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez ökörség :D

Menhelyről mentett keverékem van, bolondosnak bolondos, (de nekem a játékosság fontos volt), viszont olyan fegyelmezett, hogy öröm nézni.

Rengeteg melóm van benne, de az "ereszd" parancsszóra még a virslit is kiköpi. Ezt el sem akarják hinni, de így van :)

És persze még sok más dolgot tud. Semmivel sem butábbak a fajtatisztáknál. Ahová járunk agilityzni, ott például egy másik keverékkutya tarol a fajtatiszták között.

Szerintem a legtöbb dolog a gazdin múlik. Hülye gazdi, jó "alapanyagból" sem fog tudni engedelmes kutyát nevelni.

2016. jún. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A leírás alapján neked nem annyira egy intelligens, jó kutya kell- -ezeket a jelzőket leginkább munkakutyákra használják-, hanem egy nyugodt, könnyen kezelhető egyed. Inkább ez legyen a szemed előtt, nehogy abba a hibába ess, mint sokan, hogy akarnak egy okos kutyát, választanak egy német juhászt, majd rájönnek, hogy ha azzal nem dolgoznak komolyan minden nap, nem járnak tréningre, nem járnak vele őv-re, nem vezetik le az ösztöneit és energiáit kellően, akkor egy időzített bomba lesz a kezükben, és lehetetlen kézben tartani.


Van a te elvárásodnak megfelelő keverék, menhelyi kutya is, de mivel ott nem tudni milyenek a felmenői, ezért nem tudni milyen a valódi természete. Egy fajtatiszta vagy erősen fajtajellegű keverék kutyánál ez sokkal kiszámíthatóbb, sokkal kevesebb kockázat van.

Ha egy nyugodt, higgadt kutya kell, akkor érdemes ennek megfelelően választani a fajtát. És még mindig ott van a fajtamentés, ha nem számít, hogy törzskönyves kutya legyen.

2016. jún. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. jún. 9. 14:53
 8/8 anonim válasza:
0%
Nekem egy keverék spánielem van és mondhatom kicsit gyogyós mint a másik fajtiszta kutyám aki inkább komoly. A Bence(keverék) pedig nagyon szeretetéhes míg a Szofi inkább csak lustul mint hogy odajönne hozzám. A Bence sokkal butább.
2016. jún. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!