Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky kutya nevelés?

Husky kutya nevelés?

Figyelt kérdés

Szóval lett egy husky keverék kutyám, a neveléséhez kellene egy kis segítség. Sok helyen láttam, hogy külön nevelési módszer kell hozzá, viszont azt nem találtam, hogy miből álljon a módszer. 11 hetes a kutya. Jelenleg falkavezér gondok is vannak, ezen már dolgozom. A helyzet. Egyáltalán nem figyel rám, ha épp valami leköti a figyelmét. Kajával lehet befolyásolni de kb ennyi. Harap szóval simogatni se lehet. Ruhát cipőt mindent. Felugrál. Sétálni egyáltalán nem lehet már vele mert harapja a pórázt meg húzósat játszik vele, illetve simán lefekszik. Mikor etetem és viszem neki a kaját viszek pár falatot magamnak és előtte eszem meg utána általában addig nem adom oda a kaját amíg nem tudja megvárni ülve hogy le tegyem elé. Kennel kapun már soha nem engedem hogy előttem menjen ki.

Ülni, feküdni kb 1-1 délután megtanult, szóval nagyon okos kutyáról van szó, de nagyon önfejű.

Oktató ismerős is van, aki segíteni fog, viszont nem ér rá rögtön, így szeretnék előrelépni valamit, mert szinte katasztrófával egyenlő a helyzet.

Első saját kutyám, tudom, hogy elrontottam az elején, de helyre akarom hozni a dolgot.



2016. jún. 9. 08:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Semmi nincs elrontva, semmiféle külön nevelési módszer nem kell hozzá, és nincsenek falkavezér gondok :) Ő még kölyök, baba, tanítani kell, nem mindenhova viselkedési problémát vizionálni. A természetben ő még rangsoron kívül van, hiszen ugye kölyök, semmiféle pozíciója nem lehet a falkában, ahogy nálunk se lesz családfő egy hatéves gyerek.

Naná, hogy nem hallgat rád, hiszen nem tanítottad meg rá, hogy kéne. Persze hogy felugrál meg harap, hiszen nem mutattad meg neki, hogy ne tegye. Nyilván minden érdekli és mindennel játszik, ő így tapasztalja meg a világot. Egy kutyakölyök mindig "rossz". Nem egy mini Rex felügyelő, ne is várd el tőle, hogy az legyen. Játssz vele, terelgesd a helyes viselkedés felé, legyél türelmes, és legfőképpen hagyd gyereknek lenni.

2016. jún. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az előzmény lemaradt, ami egy nagyon fontos momentum és ebből gondolom, hogy nem ismer el vezérnek. Épp azt hiszem zsepit rágcsált, amit kirántott a zsebemből. Próbáltam elterelni róla a figyelmét, illetve "nem", és elkezdett morogni rám. És próbálom terelni, harapás ellen próbálom az "inkább a kedvenc játékod rágd" mentalitást belenevelni, ami persze nincs nála 0-24ben. A behívást is próbálom, de 99%ban teljesen hidegen hagyja. Abban az 1 %ban hatalmas szeretés van. Teljesen igazad van, hogy nem Rexről van szó az ő képében, illetve ha ezekután is azt mondod, hogy pl a morgással semmi gond nincs és állítod, hogy tudod miről beszélsz, fejet hajtok, mert belátom, hogy kezdő vagyok ilyen téren.
2016. jún. 9. 09:47
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Persze, hogy nem ismer el vezérnek, hiszen nem is gondolkodik ilyenek, merthogy kölyök, és szarik a sorrendre :) Neki az egész nap alvásból, evésből és játékból áll. Igen, akár morogva is játszhat, nem ritka jelenség :) Beleéli magát a huzavonába, és eljátssza, hogy komoly - erről szól a játék maga, a későbbi komoly szituációkat "gyakorolja" a kutya.

Persze előfordul, hogy az emberre gyilkos szándékkal morog egy kölyök, de azért egy huskykeverék játék közben nem valószínű, hogy ezt produkálná.


A behívást meg nem próbálni kell, hanem tanítani :) Hiszen honnana fenéből tudná, hogy mit akarsz tőle, ha egyszer nem mutatod meg neki, pontosabban és 100-ból 99 esetben azt tanítod, hogy a "gyere ide" nem jelent semmit, merthogy nem kell rá reagálni.

Ha ennyire nincs elképzelésed a kutyanevelésről, tanításról, melegen ajánlom a kutyaovit, sokat fog segíteni :)

2016. jún. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Tervben van, mert TUDOM, hogy nekem is tanulni kell, amihez további építőjellegű kritikákat szívesen várok. Nem tudom, hogy félreértetted-e, hogy azt hiszem, hogy mindent tudok, vagy mindent jól tudok, de pont tanulási céllal tettem fel a kérdést. (Ezt csak azért tettem, hozzá, mert ellenszenvet érzek a válaszban)
2016. jún. 9. 10:09
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Így "kívülállóként" akumi válaszában nem volt semmi ellenszenv, csak leírt néhány dolgot ami számodra nem egyértelmű és hasznos lehet:) a morgásnak még nem kell nagy jelentősséget tulajdonítani, ez is a játék része. Egyébként a leírtak alapján egy teljesen normális 11 hetes kutya jön le:)
2016. jún. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

A kutyaovinál szerintem hasznosabb (vagy mellette), ha el tudsz járni normalis kutyások koze, akik segitenek a kolyok szocializaciojaban es eltanulhat sok dolgot a felnott kutyaktol. A mienk rengeteget tanult az idosebb "kollegaktol", emiatt nagyon jol nevelet tisztelet tudo kutya valt belole.


A huskynak NAGYON sok mozgasra van szuksege ertsd hetente 1x el kell vinni egy nagy tavra (pl. elmesz bringazni vele) mikor picit nagyobb lesz (olyan 1-1.5 ev korul), es utana ezt fenn kell tartanod, mert szokik es/vagy rombol.


Mar fiatal korban el kell kezdeni a hatarokat szabalyokat megtanitani neki es ezt elete vegig kovetkezetesen betatatni vele. Ha nem teszed labilis "falkavezer" leszel es le fog szarni. A Husky amugy is eleg ontorvenyu fajta, szepnek szep csak nem egy oleb. Az ul es a fekves az annyira trivialis, hogy ha azt a kutya nem tanulja meg 3 ismetlesbol akkor nagyon sotet. Ettol meg nem szuperokos a kutyad, de ha meg az is lenne a Husky nem fog neked szaltot vetni mert te ugy szeretned ezt jobb ha elfogadod. Fuggetlen jellem.


Mar most kezd el trenirozni keress ra youtubeon (pl. Zak George o egy jofej pozitiv megerositeses kutyatrainer), vagy keress fel weboldalakat( [link] ha nincs otleted hogyan.


Ja es az etetesnek legyen egy ritualeja. Mi ugy etetunk, hogy a szemunkbe kell nezzen es csak a "tied" parancsra erhet az etelhez. Ez segit neki tudatositani(marmint a figyel parancs), ki adja az etelt a szallast/biztonsagot es a mokat.


Ja es szolok most meg a konnyu resze van a dolognak, majd 3-6 honapos kora kozott mikor kinyilik a vilag, na majd akkor fogsz megint visszajonni, hogy a kutyad leszar es nagyon meg fogsz vele szenvedni. Mivel nagytestu 1-1.5 evig igy is marad. Sok sikert.

2016. jún. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat! Az etetésnél én is várom a figyelmét és szintén a "tiéd" szót használom, ami működik is. És nem hiperszuper, minden trükköt ismerő kutyát szeretnék, csak az alap dolgokat szeretném, hogy tudja. Még egyszer köszönöm szépen.
2016. jún. 9. 11:38
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
Semmi ellenszenv nem volt benne, bocs, ha úgy érződött :) Az, hogy nem vagy tisztában az alapokkal, nem sértés, a gazdák 99%-ának lövése sincs róla, hogyan működik egy kutya. Ezért kell megtanulni :) Az viszont online nem fog menni, minden kutya különböző, kicsit máshogy kell hozzáállni. Szóval konkrét technikával nemigen tudunk segíteni, max. alapelveket lehet itt átadni, de aztán hogy azt hogy sikerül átültetni a gyakorlatba, az más kérdés... Sok gazdának rengeteg idő, mire ráhangolódik a kutyájára, akkor is, ha a kiképző ott liheg a nyakán minden hétvégén a kutyasulin. De akkor legalább előbb-utóbb sikerül ;)
2016. jún. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
#6: normális kutyaoviban amúgy vannak felnőtt kutyák, gazdák és kiképzők, akiktől tanul a kutya. Nem csak a kontrollálatlan bulizásról szól ám. Jó esetben... :)
2016. jún. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem irtam ilyesmit, annyit irtam, hogy ha az ember tudja normalis kutya koze vinni es van ra 2 napi 20 percre, szerintem feleslege a kutyaovi. Ha meg nincs ennyi akkor meg nem szamit, mert a heti 1-2x 1 ora kutyaovi nem sok minden fog valtozni.
2016. jún. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!