Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya elpusztul, mi a...

Milávecz István kérdése:

A kutya elpusztul, mi a teendő kinek kell bejelenteni, mi lesz a chippel?

Figyelt kérdés

2016. jún. 9. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:
42%

A chip benne maradhat.

Annak az állatorvosnak jelentsd, aki berakta neki a chipet és aki regisztrálta a kutyát. Hát vagy akihez a kutyát szoktad vinni oltani, meg ilyesmi, gondolom egy dokiról lehet szó...


És ők majd kiregisztrálják.


Vagyis elvileg megteszik. Gyakorlatilag meg nem biztos. Ezért jobb, ha levélben, vagy emailben írsz nekik, hogy legyen nyoma. Nehogy egy későbbi kutyaösszeírásnál vagy bármiféle helyi adóztatásnál meggyűljön a bajod a hivatallal.

Ja hivatal... Ha esetleg a helyi önkormányzat felétek is csinált kutyanépszámlálást, akkor feléjük is jelentsd, hogy tudják,már nincs kutyád.

2016. jún. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja amúgy [link]

Ezen a honlapon ha beírod a kutyád chipszámát, akkor elvileg látod róla az infókat.


(Na miután jelentetted a kutyád halálát, akkor bizonyos átfutási idő múlva nem szabadna tovább látni az infókat, ha a doki kiregisztrálta.... A mi kutyánk szerintem még most is benne van,pedig mi szóltunk... Na ezért is mondtam, hogy az a szólás nálad is inkább írásban történjen!)

Egyébként őszinte részvétem!

2016. jún. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
jelezd az állatorvosnak, és tőle érdeklődj a további tennivalók után. Ahol én lakok pl nem lehet kutyát eltemetni a kertben, hanem kötelező a tetemet elszállítatni
2016. jún. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!