Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményed a tükör...

Mi a véleményed a tükör módszerről, ha jónak tartod miért, ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés
2016. jún. 9. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Én nem voltam se ilyen suliban, se ilyen előadáson, de tükör módszer követő gazdikat ismerek.


A kutyákat minden hülyeség miatt falattal tömik. Az egyik már 2 tanfolyamot végzett vizsgázott kutya, de a (más kutyától lopott) játékot ezek után se tudták még hónapokig elvenni tőle....


Én azt veszem észre, hogy aki "tükör módszeres" az képtelen normálisan fegyelmezni a kutyáját.

2016. jún. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam ilyen suliban, de nem értem, mi olyan különleges a tükör módszerben. Amit olvastam rola: klikker képzés, a tükör név abból ered, hogy a kutya a gazdi tükre, ösztönkezelés, lemozgatás. Ez nagyon szép és jó, de nem értem, mi ebben a forradalmi. Ezeket a legtöbb kiképző ismeri, csak nem akasztottak rá márkanevet.

A tanfolyami rendszer nem rossz dolog, a gazdi motiválva van, hogy komolyan vegye, hiszen befizette a pénzt. Nem tanfolyamos sulikban nem egy gazdi hónapokig, évekig járogat eredmény nélkül, hiszen otthon alig gyakorolnak, mindenféle indokkal lemondják az órát stb. Viszont nagyon nem szimpatikus, hogy sportolni csak akkor mehetsz, ha kijárod a tanfolyamukat jó pénzért. Én szerettem volna tükörsuliban agilityzni, de hiába volt munkavizsgája a kutyámnak, csak a középfokú tanfolyam után mehettünk volna. Indok: nem ismerem a tükör módszert. Miért, mégis miféle tükör módszer kell agilityhez??? És nem csak én jártam így, ismerős tenyésztő az összes kutyájával végigcsinálta a tanfolyamot csak az agility miatt. Én meg azt mondtam, hogy majd akkor fizetek harmincezer forintot azért, hogy a kutya újra megtanulhassa, amit már tud, ha majd ők fizetnek nekem azért, hogy újratanítsam nekik mondjuk a szorzótáblát.

2016. jún. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Első válaszhoz szólnék hozza, csak tanítás alatt van a jutifalat rendszer, ha megtanulta, utána elvárt. Én tükör suliba járok a kutyámmal (az van közel, kutyával meg nincs egetrengető probléma). Alapfokon túl vagyunk, középre is lehet megyünk, de csak mert szeretek kutyázni :) Utána ÖV-t már tuti nem tükrös suliban fogom csinálni, ott azért keményebb kell szerintem. A tükör suli általában azoknak a gazdiknak jó, akik nem tudnak mit kezdeni a kutyajukkal, amit mi alapfokon megcsináltunk magamtól is ment volna, ha egyszer megmutatják mi a helyes módszer, mert olvastam én utána, de attól még sokszor hibásan csináltam a dolgokat. Első kutyám, Cane Corso. Ami nekem nagyon jó volt az az ovi, na ott tényleg rengeteg tudást szívtam magamba a kutya kommunikációjával kapcsolatban. Az alapfokús ül/fekszik/helyben maradás/élelem megtagadás nem volt valami nagy szám.
2016. jún. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

A 2.es nagy igazsagot ir, rohejes szamomra is, hogy akutyad hiaba tudja azt amit ok elvarnak alap kozep tudja a pek milyen fokon, ha nem fizeted be a sulyos 10k Huf-okat(alapfok 60k Huf a nepszigetibe a kolyokkutya tanfolyam a normafaiba 140k HuF...azert elmennek a francba XD), es nem jarod vegig a "kepzest" akkor nem fogjak hagyni, hogy te ott trenirozd tovabb a kutyad. Kb. mintha nyelvizsgara is csak ugy mehetnel anyanyelvi szintel, hogy vegig kene vergodnod az alapfoktol...


Ezekert az arakert egy szemelyi trainer csak a te kutyaddal foglalkozik joval tobbet, mint ebben a 10 alkalomban.


Nagyon nem vagyok hive a tukormodszernek nevezett "szabadrablasnak".

2016. jún. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, hát ezek az árak tényleg nagyon el vannak szállva. Amikor én akartam menni, akkor még csak 30 ezer volt.
2016. jún. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Volt az a botrányos videójuk,amiben a stafford szerepelt.Ha az én kutyámat zavargászná a pénzemért egy csomó üvöltő idióta,szívlapáttal verném őket szájba.
2016. jún. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az uvoltozes a tokor modszer szerint "terapias". Mi voltunk az ovijukba es nem mondom, hogy rossz lenne (bar annak a nagy reszet a helyi kutyafuttaton ismegtanulja az ember), de ott is eppen uvoltoztek meg csapkodtak egy kutyanak kerdeztem miert? A valasz az egy problemas kutya es terapias cellal teszik amit...
2016. jún. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Anyjukat terápiázzák ilyen módon!
2016. jún. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!