Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9hetes és 2 napos a fiú...

Avikam kérdése:

9hetes és 2 napos a fiú németjuhászom .4 napja van nálunk ma mértem 5.2kg a súlya de nem vékony. Hány kg-nak kéne lennie? Vagy kölyköknél máshogy nônek lehet késöbb hozza ezt be?

Figyelt kérdés
Doktornônèl mikor voltunk nem mondta h gond lenne vele de erre nem kèrdeztem rà konkrètan. Olvastam hogy ahàny hetes annyi kg.nak kène lennie de nem hiszem hogy 9 kilónak kène lennie. Nek vèkony egyàtalàn. Nagytestû nèmetjuhàszròl van szò

2016. jún. 9. 20:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
37%
Legyen előtte kaja, víz, ha nem férges, akkor semmi baj nem lehet. Nekem sajnos nem németjuhászom van, de szerintem 5-6kg teljesen normális.
2016. jún. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
8 nap múlva a duplája lesz :) amúgy amíg nem sovány, addig nem baj, rengeteget fog még nőni, ilyenkor nem jó, ha kövér, deformálódhatnak a csontjai, a gyors novestol is.
2016. jún. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Igen...általában ahány hetes, annyi kiló. De ez csak egy arányszám. Milyenek voltak a szülők méretre? Milyenek voltak a testvérek? Előfordul, hogy kissé kisebbnek indul az alomban, aztán gazdához kerülve rohamosan fejlődni fog.
2016. jún. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Ha nem látod vékonynak, akkor biztos, hogy nem is az. Nagytestű kölyköt eleve jobb egy kicsit soványabban tartani, az ízületei védelmében. A doki mondta volna, ha baj van vele, de a következő oltásnál kérdezz rá nyugodtan (ami elvileg kb. 1 hét múlva esedékes).
2016. jún. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Nem csak a kiló számít. Az összkép a fontos. A magasságához a megfelelő súly.
2016. jún. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Beszèltem egy ismerôsömmel aki nèmetjuhàszokkal foglalkozik azt mondta azèrt is kisebb mert 11en voltak testvèrek ès így eleve nem akkoràk mint ha pl 5-6 kutya született volna ès hogy nyugodjak meg. Adok neki kecsketejet is mondta doktornô hogy ha nem lesz hasmenès akkor nyugodtan de nincs neki van vize is meg junior tàp amit doki ajànlott meg rízst szoktam fôzni meg fôzök bele csirkemellet meg kevès rèpàt vagy rízs meg pedigree junior alutasakos kaja. Nagyok a szülôk az apjuk hatalmas robosztus ès gyönyörû az anya is nagy csak szegèny vèkony mert leszívtàk a kicsik nagyon.
2016. jún. 9. 22:09
 7/28 anonim ***** válasza:
92%

Jaj, ez az etetés nagyon nem tűnik jónak. :(

Kecsketejre már nincs szüksége ennyi idősen.

Pedigree alutasakosat sürgősen elfelejteni, egy rakás szemét.

Rizs akkor kell, ha hasmenés miatt diétáztatni kell.

Normál esetben, ha nem beteg a kutya, akkor 2 módszer van, ami szerint érdemes etetni: vagy egy jó minőségű száraz kölyöktáp, inni friss víz, vagy BARF módszer szerint (hús, csontos hús, belsőség megfelelő arányban nyersen - olvass utána).

2016. jún. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Milyen junior tápot kap egyébként? A doki nem feltétlenül jót ajánl. A tenyésztőnél milyen tápot evett?
2016. jún. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Időpont ma 22:09

A felsorolt kajáktól semmivel sem fog jobban fejlődni, mint egy megfelelő minőségű táptól, vagy akár a nyershúsos etetéstől. Alutasakos minek? Ne akard felpumpálni a kutyát gyorsan. Ha benne van a megfelelő méret, akkor szép fokozatosan megnövi. Egyébként az anyakutya, ha 11-et is szoptatott, nem evidens, hogy lefogyjon. Megfelelő étellel kondiban lehetett volna tartani.

Ugye nem törzskönyves a kiskutya? Mert német juhásznál 8-on felül pótanyához kell adni a kiskutyákat.

2016. jún. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Nàlunk doktornô ajànlotta a rízst csirkemellel. Kecsketejet mindegyik kutyamnak adtam mèg 1 hónapig legalabb arra is azt mondta dokinô h jó az mert az a tej àll legközelebb a kutyàèhoz. Nem jut mosz eszembe a tàp neve mert az àllatpatikàba kimèrve adtàk nem vettem egy egèsz zsàkkal ès zacsiba van 740 kgja azt mondta a masik allatorvos hogy ebben benne van minden ami kiskutyanak kell. Meg kap napi egy csonterôsítôt is azt ami kifejezetten olyan kölyöknek való ami nagytestû lesz.
2016. jún. 9. 22:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!