Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Róka ellen milyen fajta...

Róka ellen milyen fajta kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Már többször is járt nálunk a róka, viszont az éjjel ennek egy kacsa is a kárát látta. 180 cm kerítés van, fölötte 0,5 m szögesdrót, ami enyhén kifele dől, valamint a kerítés alja is meg van erősítve. Vélhetőleg a szomszéd felől jött. Régebben volt egy tacskó kutyánk, aki nem bántotta a baromfikat, viszont mogorva volt, a családon kívül nem tűrt meg senkit. Még azokat a rokonokat sem, akik gyakran jöttek hozzánk, és a szomszédot sem, akit napi szinten látott. Akkor volt baj, amikor e kishúgom totyorgó lett, mivel őt sem szerette, nem sikerült összeszoktatni őket. Nagyon sajnáltuk de a menhelyre kellett adnunk. Utána egy darabig nem volt kutyánk, mist viszont egy nálunk "ideiglenesen" tartózkodó (már két éve vigyázunk rá) csivava kutyus van. Most gondolkodtunk rajta, hogy hoznánk egy kutyát, ami távol tartaná a rókát, az idegen macskákat, és talán a betörőket is. Azt szeretném kérdezni, hogy a fent leírtak alapján milyen fajta kutya lenne nekünk megfelelő? Valamint a neveléséről szeretném kérdezni, hogy az interneten található tudás segítségével meg tudnám-e é nevelni, mivel sajnos kutyaiskola nincsen a közelben.

2016. jún. 9. 20:49
1 2
 1/15 anonim válasza:
10%
Német juhász, Dobermann, Véreb, Óriás snauzer
2016. jún. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
7%
Még a csau csau és az amerikai bulldog is alkalmas erre
2016. jún. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%

Nagyon sok kutya alkalmas erre mivel ahol egy kutya jarorozik szabadon oda a roka nem igazan megy be(termeszetesen nem szobacirkalorol beszelunk) Amugy ami igazabol elriasztja a vadakat es a betoroket az valami pasztorkutya leginkabb. Olyan kutya pedig aki el is kapja a rokat nagyon keves lehet(ha egyaltalan van) mert a roka nagyon ovatos es gyors. Tokeletes vedelem egy pasztorkutya lenne de nem igazan ajanlom neked ha internetrol vagy kutyaiskolaval akarod nevelni.

Inkabb valami konnyen kezelheto kutya akar valami kozeptermetu keverek kutyus menhelyrol.

Es egy jo tanacs:

Interneten talalhato "tudas" segitsegevel ne is probalkozz es foleg itten ne kerj nevelesi tanacsokat ;)

2016. jún. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
29%
jagd terrier. kíméletlenül írtja a kártevőket, rágcsálókat, esetedben a rókát is megriasztaná. emellett nagyon jó jelzőkutya
2016. jún. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%

Helyesbitenek mert rosszul fejeztem ki magam

Internetes forumokrol ne probalkozz nevelesi tanacsokkal.

Interneten talalsz hasznalhato infokat de azokat is jol meg kell szurni mert lattam mar sok baromsagot leirva. Szedj ossze minel tobb infot es az alapjan leszurod(ha van egy kis szurkeallomanyod) hogy mi a jo neked es a leendo kutyadnak.

2016. jún. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
28%

Mennyit vinnéd sétálni?

Mennyit tudnád tanítani?

Egy menhelyi keverek ks tökéletes :)

2016. jún. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

Róka ellen egy közepes vagy nagy termetű, menhelyi keverék is tökéletesen megfelel, én ezt javaslom.

Ha fajtatisztát szeretnél, akkor pl. egy puli is jó lenne.

Interneten sok hasznos, de sok haszontalan vagy káros tanács is van kutyaneveléssel kapcsolatban (is).

Annak, aki ért hozzá, hogy ki tudja szűrni a hasznosakat, segítség lehet. De én azt mondom, hogy a kutyanevelés "ösztönből" jön, akiben ez nincs meg, annak érdemes legalább néhány alkalommal szakember (kiképző) segítségét kérnie.

2016. jún. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

bármilyen kutya jó erre a célra, ami több mint 6 kg :) szerintem menjetek el egy menhelyre és hozzatok ki egy kölyökkutyust, ő talán nem fogja bántani a csirkéket, ha velük nő fel.


Plusz egy kéretlen tanács:

minden kutyával foglalkozni kell, főleg sétálni. Ugye ekkor nem tud majd vigyázni a baromfikra. Ha el akarjátok kerülni h a köztes időben kiraboljon titeket a róka, csukjátok majd be őket. egyik ismerősömmel mostanában fordult elő egy ilyen eset. elment a kutyával a haverjához egy órára és mire hazaért az összes nyula halottan hevert a földön.

2016. jún. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%
Na akkor én is leirom amit tudok nagyapameknal is volt róka támadas őkbis ugy gondolkoztak hoy a menhelyről visznek egy középtermetü keverek kutyát maj az segít
2016. jún. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
A keverek kutya mellett simán lopta a kacsát meg tyújot ekkor papám fogta magat és vett egy fajtatiszta törzskönyves foxit amit a tyúkokkal állatokkal megszoktatott és csoda tortent azutan nem volt gond a rókával.. tudom hogy jo a menhelyi kutyák is de nem mindig hatásosak azok én a foxit ajánlom de azzal nagyon sokat kell foglalkozbi
2016. jún. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!