Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell megtanítani a...

Hogyan kell megtanítani a behívást?

Figyelt kérdés

4 hónapos kutyám van.

A behívás némileg megy de csak akkor jön oda ha kedve van vagy ha kaját lát a kezemben. Hogyan kellene megtanítani hogy muszáj jönnie ha hívom és nem csak ha ő akar. (Kutya ovis/kutyasulis szakértők kíméljenek. Köszi)



2016. jún. 9. 22:47
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:

Fuss előle el, amikor hívod.

Ebben a korban még legyen kaja is a kezedben nyugodtan, és ha odamegy, jutalmazd. Akár kajával, akár játékkal (pl. ha szeret labdázni, akkor azzal).

Azt kell éreznie, hogy mindig jó, ha odamegy a hívásodra.

Néha bújj el séta közben, hogy ne lásson (persze biztonságos környezetben). Szokja meg, hogy ő tart szemmel.

2016. jún. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Az a bökkenő hogy így csinálom és néha oda is jön mert tudja hogy kaja de van mikor nem érdekli h hívom, még csak rám sem néz
2016. jún. 9. 23:00
 3/37 anonim ***** válasza:
/*/
2016. jún. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:

1#: Pl. nalunk ez rohadtul nem mukodott. Minden kutyasuliban ezt "tanitjak", de marathont is nyerhettem volna annyira nem erdekelte a kutyat. Se kaja, se jatek se simi, se semmi nem hatotta meg ha o epp talalt valami erdekeset.


Nekunk az valt be, hogy ugy teszek mint ha valami erdekeset talaltam volna leguguolok a foldre szolok neki, mivel erdekelte mit csinalok, mert ugye "az csak izgalmas lehet" odajott. Dicseret jutifali aztan hagytam visszamenjen, es ezt egy egy seta alkalmaval tobbszor is (nehogy azt higyje ha bejon vege a bulinak, mert akkor 100% hogy az eletbe nem fog visszajonni).


4 honapos es csak rosszabb lesz.Fugg persze a kutya habitusatol is, de ha picit is fuggetlenebb nem lesz egyszeru dolgod. Persze enis ismerek olyan kiskutyat akit le sem lehet vakarni a gazdajarol, de szerintem az sem egeszseges.

2016. jún. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Hát az enyém pont makacs,elég önálló,vadászkutya, eléggé önfejű. Eddig csak az ül parancsot tudja rendesen esetleg még a parancsra lassítást és a tiltást. Az az elbújós dolog nem biztos hogy menne mivel nem hogy nem keresne, inkább örülne hogy megszabadult tőlem xD. Köszi a választ jó ötletnek tűnik. Ja és hozzátenném hogy valóban nem az a fajta aki füttyszóra ugrik hogy a gazdi kedvében járjon.
2016. jún. 10. 07:33
 6/37 A kérdező kommentje:
Azt nem érzem még hogy hogyan fogja megtanulni hogy muszáj jönnie? Vagy az ilyen kutyákat nem lehet rendesen behívni? (Pl. Egy olyan szituban hogy más kutyát,őzet vagy nyulat lát) Bocsi az okoskodásért csak egyszerűen nem értem hogyan tanulja meg hogy oda kell jönnie mivel ha kutyát lát úgysem engem vagy a jutifalatot válaszja hanem ida szalad.
2016. jún. 10. 07:37
 7/37 anonim ***** válasza:
75%

Az ontorvenyu kutyaknal nincs olyan, hogy muszaj. Nem labrador, nem nemetjuhasz aki el hal azert,hogy veled lehessen es "dolgozhasson". Persze idovel ez normalizalodni fog, azaz nem marad igy (meg fiatal most nyilik ki elotte a vilag es meg csak ezutan fog teged probara tenni), de bizonyos fajtak (mint a mienk is) megoriz nemi fuggetlenseget. Ertsd melletted lesz, jon is utanad, kb 50 meteres sugaru korben. Mi is igy setalunk varosban porazon (amugyis kotelezo mar mindenhol), erdoben kirandulasnal pedig szabadon mehet, neha szolok neki, h tudja merre vagyunk aztan jon. Lehet eredmenyeket elerni a ontorvenyubbeknel is termeszetesen, de sosem lesz olyan "beton" a megbizhatosag szempontjabol mint a fent emlitett pelda-allatok.


Ha ennyire nagy a High Prey Drive-ja, akkor utana fog menni, oznek nyulnak, repulo bogarnak (a mienk neha a szel futta falevelnek is), oszinte leszek engem nem zavar ha neha eltunik 2-3 percre had csinalja a dolgat, onallo entitas nem az en rabszolgam. Kieli magat utana ugyis jon, erdoben a seta vegen sosincs gondom sem a behivassal se a megkotessel. A kutyakrol valo "ltiltas", hat szerintem ilyen fiatalon eselytelen es nem is javaslom. Had ismerkedjen tanuljon a tobbiektol.


Milyen fajta amugy?

2016. jún. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
61%

Az elotten szolonak 100% igaza van. Annyit meg hozzatennek de gondolom tudod, soha NE szaladj utana,ne vedd uldozobe ha elszalad mert az meg rosszabb. Azt,hogy elbujsz elole mindenkepp probald ki mert mukodni fog,vagy probal mas iranyba indulni hatarozottan es ugy hivjad,ha visszajon hatalmas dicseret,simogatas. Jutalomfalatot nem ajanlok mert egy ido utan a kutya fogja tudni mikor "erdemes" es mikor nem visszajonni es csak a jutalomfalat miatt dolgozik. Ha meg uldozobe vett valamit(es fog is mert vadaszkutya) akkor nem sok eselyed van.

Amugy meg fiatal,sokat fog komolyodni es ha kitarto vagy jobban fog mukodni a dolog viszont vannak kutyak akiknel soha nem 100% mert nem minden kutya "szolgalelku" hogy lesse a gazdi kivansagat. Biztos vagyok benne,hogy nem fog ugy otthagyni,hogy orakig keljen keresd ugyhogy hagyd felfedezni,szaladgalni es ne eroltesd,ne vidd tulzasba a dolgot mert megunja es meg azert sem jon vissza. A lenyeg ha iranyt valtassz vagy behivod mert ra akarod tenni a porazt akkor visszajojjon.

Az en kutyam elol eleg volt negy alkalommal elbujnom,azota mindig rajtam tartja a szemet es ha iranyt valtok rohan utanam,foloslegesen nem hivogatom de ha szukseg akkor vonakodva is de visszajon pedig nagyon onallo es makacs fajta pasztorkutya.

2016. jún. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy vadászkutya és akkor nem lehet rögzíteni a behívást. A dolgozó vadászkutyákat is megtanítják, ha híják, mennie kell, nincs mese.
2016. jún. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

Ez csak egyféle módszer a tanításra.


[link]

2016. jún. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!