Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy francia...

Mennyibe kerül egy francia bulldog?

Figyelt kérdés
Mert interneten utánanéztem, és volt, aki 40ezerért kínálta, de akadt olyan is, aki majdnem 300ezerért.. mi okozza ezt az eltérést? És akkor most mi tekinthető reális árnak egy ilyen fajtájú kutyusnál?

2016. jún. 10. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy fajtatiszta, egészséges, fajta-törzskönyves, garanciás bulldog inkább a 300 közeli kategória.

40 ezerért a szaporítók adnak olyan kutyákat, amik (főleg egy ilyen fajtánál) jó eséllyel betegek, vagy nem francia bulldogok. Mert a szapik bármit rádsóznak, amit el tudnak adni, mint francia bulldog... Aztán, ha 1 év múlva hasonlítani sem hasonlít a bulldogra vagy százezrekbe kerül a műtét meglepődnek az emberek...

2016. jún. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
elég beteges fajta (légzési, gerinc és szemproblémák), ha nem akarod, hogy az állatorvos legyen a második otthona, akkor tenyésztőtől vegyed, ahol az előbb felsoroltak miatt elég borsos az ára egy egészséges kutyának, plusz még szegény kiskutyák legtöbbször csak császármetszéssel tudnak megszületni. tippre még a 300 ezer sem reális ár, bár erről nem tudok nyilatkozni
2016. jún. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. jún. 10. 23:38
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az olcsó kutya a drága. A szaporítónak ugyan kevés pénzt adsz, de az állatorvos zsebét vastagon megtöltöd később.

A barátnőm pl tökéletes példa. Megvett anno 40 ezerért egy "bolognese" kiskutyát. Nem kellett törzskönyves, mert az drága, meg fölösleges. A kutya két lábát patella-ficammal kellett műteni, műtétenként 100 ezer fölött állt meg a végösszeg.

Egy tenyésztő pl ezekre szűreti a kutyáit.

2016. jún. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
reális kb. 120-180 ezer, ami annyit tesz hogy van törzskönyve, szűrtek a szülők és biztosan bulldogot kapsz.
2016. jún. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Jófogáson tudsz venni párezer forintért. Én is ott vettem makk egészséges, kutya baja. Imádom.
2016. jún. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó! Nyugi, még nem jöttek elő az egészségügyi problémái...ez semmit nem jelent
2016. jún. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodt vagyok. Vettem már máskor is internetről sokáig éltek, és nem volt egészségügyi gondjuk.
2016. jún. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem van egy listám, de még nem vásároltam tőlük, szóval érdemes vásárlás előtt megnézni a felmenőket és a törzskönyvét. A tenyésztő visszaveszi a beteg kutyát és ad másikat. A szaporító nem fogadni és örülj, ha nem lesz genetikai hulladék, akit a sok pénz árán se tudnak kikupálni teljesen az állatorvosok. Beteges fajta, meggondolandó.

Francia bulldog

1. Capo-Caro Kennel

2. Alcsiligeti kennel

3. Bastille-Őre kennel

4. Black Argos Kennel

5. Born to be smile Kennel

6. Brilliants Boules kennel

7. Carpe Diem Kennel

8. Charmeur La Bete

9. del Dolcezza dei Movimenti Kennel

10. Délpesti-Orpheus Kennel

11. Diamond French kennel

12. Gold Heart Kennel

13. Gold-Sierra kennel

14. Gyál-Ligeti-Kis-Csibész

15. Hard Black Jack kennel

16. Heart of the Brave Lion kennel

17. Iron Masker kennel

18. Iron-County Kennel

19. Kiss Bully kennel

20. Kristóffy Kennel

21. Makói-Fehérarany kennel

22. Mini Bombázó kennel

23. Nyakabully kennel

24. Of Baby Star Kenel

25. Pinkbull Estrellas kennel

26. Sopianae Imperator kennel

27. Tuti-Bull kennel

28. Vitabull Kennel

29. Von Maraházi-Mirage kennel

30. ZZR Kennel

2017. máj. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem tesóm 80ezerèrt vette
2019. aug. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!