Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Láttam egy képet kék színű...

Láttam egy képet kék színű ónémetjuhászról, nagyon különleges. Hol tudnék venni ilyen színűt ill. milyen színű szülőktől lehet ilyen kiskutyára számítani? Van esetleg köztetek valaki, akinek van ilyen, vagy ismerősének van?

Figyelt kérdés
2016. jún. 12. 08:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Én ilyenről még nem hallottam.Megmutatnád a képet?
2016. jún. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Utánanéztem, igaz, ónémetjuhászról nem találtam semmit, de a sima németjuhásznál (és gondolom az ónémetjuhásznál is hasonlóképp van) a kék ritka szín, két kék szülőnek születnek kék utódjaik, különben pedig olyanoknak születhet, aki hordozzák a kék gént, viszont a kéket hibásnak tartják, így nem tenyésztik. Továbbá néhány helyen szokás megölni a kék kutyákat, ha hatnál több utód születik, hogy a többiek megfelelően fejlődhessenek. Nem tudom, mennyire lehet, illetve szokás a kék recesszív gén ellen teszteltetni a kutyákat, de ha nem, akkor tenyésztőknek biztos előfordul néha ilyen, esetleg menhelyen, fajtamentőknél nézelődj, hátha valami szaporító kidobta, mert nem tudta eladni. Továbbá találtam egy amerikai kennelt, akik direkt "egzotikus" színűeket tenyésztenek, de nem hiszem, hogy kis hazánkban létezne ilyen.
2016. jún. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
2016. jún. 12. 09:54
 4/22 anonim ***** válasza:
Ez nem német juhász :D hanem : American Blue Bay Shepherd
2016. jún. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor azért nem találtam ilyen németjuhászt. Gondolom ez a fajta csak Amerikában létezik. Vagy van Európában is? Nálunk esetleg?
2016. jún. 12. 10:36
 6/22 anonim ***** válasza:
gyorsan átfutva a honlapjukat ( [link] ) ez valami új fajta, amit németjuhászból és farkasból kevertek ki, és még nincsen kész
2016. jún. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

neki szoktak lenni különleges színű hosszúszőrű németjuhászai :) hasonló színű kiskutyája is volt már.

[link]

2016. jún. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Úgy tudom nem is bejegyzett fajta, ezért nincs tenyésztő itt. De javítsatok ki ha tévedek.


Ha jól látom az ára 1500 amerikai dollártól kezdődik és akár 3500 is lehet. Az most 400 ezer forint körül van, + foglaló + utazás. Drágább mint egy igazán gyönyörű németjuhász :)


Egyébként rengeteg szaporított németjuhász-szerű kutya van a menhelyeken, bizonyára van olyan is, amelyik hasonlít a képen lévő kutyára, csak meg kell találni.

2016. jún. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Menhelyen ilyen? Főleg, ha ennyire értékes, kötve hiszem.
2016. jún. 12. 13:06
 10/22 anonim ***** válasza:
Egy menhelyi kutya nem fog 400 ezer forintba kerülni, csak azért mert hasonlít egy ilyen kutyára. Ha nem látom ezt a kérdést, akkor én se tudnám a mai napig, hogy van kék németjuhász - bár tegyük hozzá, egy mutáns "defektes" gén miatt kék színűek, úgyhogy kérdéses hogy mennyire egészséges, ezért nem bejegyzett fajta, amit hivatalosan lehetne tenyészteni nálunk. Én elsőre azt hittem, hogy egy akita és husky keveréke. Ismerősömnek meg németjuhász-husky keveréke van, mindenki azt hiszi hogy egy fajtatiszta csehszlovák farkaskutyája van, pedig egy sima kis keverék.
2016. jún. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!