Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez milyen fajta kutya?

Ez milyen fajta kutya?

Figyelt kérdés

Tegnap a városligetben (Bp.) láttam ezt a kiskutyát és rettenetesen megtetszett.


[link]


Keresgéltem a neten és arra jutottam, hogy talán ez egy Shiba vagy Akita lehet vagy ha nem az akkor esetleg tudja milyen fajta (ha egyáltalán fajtatiszta?). Egy szó mint száz, ha valaki felismeri esetleg VAN IS NEKI, tudna mesélni róla mire lehet számítani vele kapcsolatban? Olvastam a Shibáról és az Akitáról is(nekem annak tűnnek), de nagyon sok az ellentmondó információ, néhol azt írják ragaszkodó, míg máshol, hogy független. Könnyen tanítható engedelmes, máshol buta és makacsnak írják, sőt volt ahol azt írták okos, de sz@rik a fejedre. És más egyébben sem találtam egyetértést. :(


Hihetetlenül tetszik a fizimiskája, úgyhogy szeretnék egy ilyet, remélem jellemében is passzolni fog hozzám!


Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. jún. 12. 10:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/103 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg gyönyörű fajta de kezdőnel nem ajánlott, főleg nem annak aki a külső alapján olvas után a a fajtának. Én egy akitának nézem, makacs, független hatalmas mozgásigénnyel, függetlenségéből adódóan nehéz tanítani ha nem tetszik valami otthagy, persze akinek akitája van és nem ilyen az ne kövezzen meg, barátnőmnek van ilyenje és látom hogy milyen, állítólag a shiba inu könnyebben kezelhető, és hasonlítanak kinézetre:)
2016. jún. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/103 anonim ***** válasza:
100%
Ja és okos , csak nem érdekli mit mondassz neki, amúgy egyik fajta se hülye
2016. jún. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/103 A kérdező kommentje:

Miért nem ajánlott kezdőnek? Mi a kihívás benne, amitől egy másik kutyához képest több tapasztalatot igényel?


Te is mást mondasz mint amit olvas az ember(én pont a Shibáról olvastam, hogy makacsabb fajta), ezt mondom nagyon zavaró, hogy nincs két ugyanolyan vélemény a fajtával kapcsolatban. Szóval azt mondod Akita?! A kinézet megfogott, de hát kell valami ami felkelti az érdeklődésem egy fajta iránt vagy a tudása vagy a kinézete.


Függetlenül ettől köszönöm a válaszaitok 1-es és 2-es.

2016. jún. 12. 10:16
 4/103 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akitám van és ha teheted első kutyának ne ilyet válasz. Ha nem első akkor sem mert cuki meg minden de pl. Nem bújós kutya. Tanítani nehéz mivel okos de sokszor szarik a fejedre. Ha valami érdekel akkor kérdezz. Először én is az hittem hogy ahh mi kehet ebben olyan nehéz nem lehet nemezebb más kutyánál... na igen aztán mikor megvettem olyat hasaltam hogy kicsit bánom hogy ilyen fajtát vettem. Persze ha van hozzá ideged akkor nyugodtan de én nem ajánlom.
2016. jún. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/103 anonim ***** válasza:
100%
Ja és hozzá tenném hogy szerintem inkább shiba. Az akitának kerekebb a feje. (4. Voltam)
2016. jún. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/103 anonim ***** válasza:
100%
Bár én egyik fajtáról sem tudok nyilatkozni, de ha esetleg felhívsz egy-két tenyésztőt, esetleg elmész kiállításra és beszélgetsz gazdikkal, akkor ők biztosan pontosabb információt tudnak adni.
2016. jún. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/103 A kérdező kommentje:

4#: Persze érdekel, pontosan mi benne a nehéz? Mi az amit úgy érzel egy másik kutyával könnyebb lenne és mi az amiért megbántad. Néhány konkrétumnak örülnék.


Majd hétfőn beszélek velük. Mindenesetre, akitát nem vennék túl nagy, de ez a Shiba egyre jobban tetszik, mind méretre, kinézetre, és habitusra is.

2016. jún. 12. 11:14
 8/103 anonim ***** válasza:
89%
Hogy miért mondjuk hogy első kutyának nem ajánlott? Mert ha eddig nem volt kutyád akkor vannak olyan helyzetek amiben az a jó ha egy határozott, kemény ember vagy, nem azt értem hogy hamgosabban szídd le ha valami rosszat csinál hanem, tudod hogy mit kell csinálni , ő nem ember, teljesen másképp működnek, és ha ezt màr kitapasztaltad egy màsik kutyával akkor tudod hogy hogy kell, stb.
2016. jún. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/103 anonim ***** válasza:
100%
pl. nem nagyon lehet vele játszani mivel jobban szeret egyedül szórakozni. A parancsokat csak akkor csinálja meg ha olyan kedve van. Sétáltatni nehéz mivel ritkán megy arra amerre te szeretnél. A simogatást inkább csak elviseli. Mindig tudja mivel tud idegesíteni. A lényeg hogy elvan magában és leszarja hogy te mit akarsz.
2016. jún. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/103 A kérdező kommentje:

Értem, akkor mégis miért tenyésztik ezt a fajtát(vagy más makacs fajtat) ha ezek szerint semmire nem jó?


Attól nem lehetek határozott és keménykezű, mert nem volt meg kutyám? De értelek és köszönöm.


Mindenesetre amit olvastam az eddig szimpatikus és alkalmas is az én életvitelemhez.

2016. jún. 12. 11:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!