Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyásokat sokan miért...

A kutyásokat sokan miért "nézik le"?

Figyelt kérdés

Elsősorban a "komolyabban" kutyázok érdekelnek.Szóval nem ez a -egy héten egyszer elviszem sétálni-fajtákat.

Ti nem vettétek észre hogy sok ember furcsán néz,mikor pl mondjátok hogy kutyázok,elmegyek a kutyámmal ide-oda,tanítok valamit a kutyámnak,edzésre megyünk stb?

Nálam nagyon sokszor van mikor megkérdezik hogy mit csinaltam a hétvégen es mondom hogy például egy kutyás programon voltan akkor elég furán néznek.Meg megkérdezik,hogy minek kell egy kutyaval ennyit foglalkozni,miért nem megyek el inkább ehelyett bulizni ? Ez miért van,már sok embernél tapasztaltam?.

Illetve ti azt nem vettétek eszre hogy egy szintén kutyas emberrel ha összeismerkednek sokkal tartósabb lesz a kapcsolat,barátság mint egy szimpla ismerőssel-munkatárssal,osztálytárssal-?

Ez csak nálam van így?

a válaszokat előre is köszönöm.:)



2016. jún. 12. 20:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A kapcsolatról nem tudok nyilatkozni, de a tobbirol igen :D

Egyszerűen nem veszem tudomásul csak megrántom a vállamat, hogy ilyen vagyok és megyek tovább.

2016. jún. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert az idősebbek gyakran úgy látják, hogy a lányok inkább fiúznának és szülnének, mint állatot babusgatnának.

Terjed ez a vélemény.

2016. jún. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ez nagyon így van! Miért? Erre találtam egy nagyon jó idézetet:


"Van a kutyatartó, akinek van egy vagy több kutyája, rendszerint "tárgyként" funkcionálnak (pl. házőrző jelző berendezés az udvaron) nála az ebek, maximum enni inni kapnak, de egy jó szót, simogatást nem, sétát, foglalkozást azt végképp nem, sőt van amelyik undorodik a kutyaszőrtől vagy nyáltól.


Van a gazda, aki érzelmileg is kötődik a kutyájához, kommunikál vele és gondoskodik a négylábú barátjáról, annak mozgásáról és szán rá időt a szabadidejéből.


Van a KUTYÁS, aki szimbiózisban él a kutyájával, minden rezdülését ismeri és a legértékesebb számára az az idő, amit vele tölt... lehet játék, tréning, vizsga, verseny, vagy csak úgy nézünk ki a fejünkből és végigsimítjuk azt az okos, intelligens fejet amit az ölünkbe tett a mi legjobb barátunk... Minket nem zavar a nyál, a szőr, a sáros tappancs nyomok a ruhánkon. Széles mosollyal ugrunk el a boltba kutyázás után valami kajáért, miközben úgy nézünk ki, mint a kijáró disznók. Már "Kutyás vagyok, nem csöves" feliratú ruhára is gondoltunk, de minek- kinek is magyarázkodjunk ezzel?


Az emberek többsége ezt nem érti, rendszerint hülyének nézi a KUTYÁST. De ez minket cseppet sem zavar, mert aki ebbe nem kóstolt bele, akinek még nem sikerült az érzelmi intelligenciáját erre a szintre fejleszteni, az nem is értheti. Annak a kutya lehet zavaró, lehet "tárgy", de semmiképpen nem társ. Mi pedig meglátjuk még az ő kutyájában is azokat a nagyszerű tulajdonságokat, amelyeket ő valószínűleg soha nem fog érzékelni, sajnos..."

2016. jún. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

köszönöm ezt a sok választ ilyen gyorsan.

1es pedig en ezt a kapcsolatokban is tapasztaltam pedig sokszor van olyan is amikor kutyak nélkul vagyunk és velük sokkal "szorosabb" a kapcsolatunk :))

3as nagyoooon köszönöm ezt az idézetes pontosan igy van.A hármas részben a "kutyás vagyok nem csöves" mottót esküszöm elkészítem egy polora. Már néhányszor megfordult a fejembe hogy leszallitanak a kutyaval a buszrol ahogy sokszor ki szoktunk nézni pl egy kirándulas utan..

2016. jún. 12. 20:56
 5/15 A kérdező kommentje:
ja és igen,próbálok veluk nem foglalkozni csak az a helyzet hogy sokszor nehéz...mivel annyira latszik hogy ezt lenézik..:(
2016. jún. 12. 20:58
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem nincs olyan nagy baráti társaságom, van 5-6 kutyás ismerősöm velük megyek népligetbe, versenyekre , vagy csak úgy sétálni, a többiek nem érdekelnek, most megyek gimibe, hát kíváncsi leszek.. De ha nem tetszik nekik akkor ez van, attól még barátok lehetünk, de nem töltünk minden időt együtt..
2016. jún. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

jó a kerdés.jók a válaszok!

nálunk még azert is megkapjuk a "furcsa nezéseket" ha kiderül hogy a 40 kilos kutya benn van a lakásba és hússal etetjük!

erre csak annyit szoktam mondani,hogy a kutya nem a kutyam hanem a legkisebb fiam!

na akkor hogy tudnak nézni!😀

2016. jún. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én azokat nèzem le akik nem szeretik az állatokat! :D szóval nálam sosem voltak ilyen gondok. Nem vagyok hajlandó olyanokkal barátkozni akik nem állatbarátok. :D
2016. jún. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

4es én gimnaziasta vagyok és képzeld már sok osztalytarsamat/barataimat egyre jobban erdekel a kutyazas miota meselek nekik a kutyarol meg hogy járok vele versenyekre stb.

5os én ezt már megszoktam szerencsére hogy:" a kutya bent lakik veletek és egy szobában alszotok???"Szerencsére az etrendjére még nem kaptam megjegyzest :D

2016. jún. 13. 13:52
 10/15 A kérdező kommentje:
*ja es azt kifelejtettem hogy pedig az én kutyam nem is nagytestű.
2016. jún. 13. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!