Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan jellemeznétek az Angol...

Hogyan jellemeznétek az Angol Cocker spánielt? (negatív jellemzőket is kérnék ha lehetséges) -mennyire problémás/nem problémás kutya?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 12. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A google erre való...


Egyébként pedig nagyon elegáns kutyák (ha jól vannak tartva és nem legépezve, idős öreg nénik által felhizlalva járkálnak az utcán), szépen (és helyesen!) kozmetikázva gyönyörűek.


A jelleme, hát... Nagyon makacs! Nem első kutyásnak ajánlom. Biztos kézbe való csak, különben a fejedre nő, úgy fogsz ugrálni, ahogy ő fütyül. Nagyon értelmes fajta, jól is tanítható, de ha neki nem tetszik a dolog, megunja és abbahagyja. Előszeretettel használják kábítószer kereső kutyának határokon, és személykeresőnek katasztrófával sújtott területen.


Alapvetően nem problémás, ha helyesen van nevelve, oda figyelsz a helyes szőrápolásra, és vigyázol, hogy ne mocskos szaporítótól vásárold meg (akkor az idegrendszerrel és az örökletes betegségekkel baj nem lehet!).


Fülgyulladásra lehet hajlamuk (hetente nyírni kell kopaszra a belsejét, 2-3 hetente tisztítani belülről), és nagyon elterjedtek náluk az alábbi örökletes betegségek:


* Csípőízületi diszplázia (HD)- Sántaságot okoz

* Progresszív retina atrófia (PRA, ebből is a prcd-PRA) - vakságot okoz

* Familiáris nefropátia (GN) - örökletes vesebetegség, minden esetben halált okoz


Google-zz rá neten, mik ezek!

2010. ápr. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én esetleg a sajátjaimról tudom leírni a tapasztalataimat.

Pozitív:

Vidám, játékos, okos, könnyen tanul, nagyon szép, kint is, bent is jól érzi magát, gyerekszerető, bújós, hiperaktív, nagyon szeret emberek közelében lenni, könnyen barátkozik idegen emberekkel, kutyákkal.

Negatív:

Makacs, átver(ha rosszalkodik, rászólok, nagy kerek ártatlan szemekkel néz, nem lehet rá haragudni, és ezt ki is akarja használni), hiperaktív (az enyémek kölykök, ők azok, felnőtten majd kiderül)

Tudom, h van olyan, ami mind2-nél ott van.

Sokan azt mondják, h buta kutya, pedig egyáltalán nem. A kutya annyira okos, amennyire megtanítják.

2010. ápr. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Esetleg a szőrével kapcsolatban kell valami "eljárás"? (fésülésen kívül)
2010. ápr. 18. 15:11
 4/6 anonim ***** válasza:

kozmetikushoz kell vinni, minimum 3 havonta, és egy kozmetika nálunk eltart 3-4 órán át is. (Ha nem gépezed). Ha otthon megfelelően kezeled, sokféle fésűvel, filcbontóval, stb, akkor jobban megy a kozmetika is. A fülét én erre való speciális, kutyaboltban kapható kendővel szoktam kitörölni, de jó a kamillateás vattapamacs is.

elég nehéz benne megtalálni a toklászt a hosszú szőre miatt, nagyon kell rá figyelni, ugyanez a helyzet kullanccsal is.

de megéri ám :) Csak tényleg igányli az emberi társaságot, ő nem az a kutya, akit ott hagyhatsz egy egész napra, amíg dolgozol tök egyedül, szóval csak akkor érdemes ezt a fajtát választani, ha tényleg van időd vele foglalkozni, sétálni menni, és nem csak napi 1-2 órád van rá.

2010. ápr. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
nekunk nincs, viszont sok gazdatol halottam mar hogy budos a szajuk, nem biztos hogy ez fajtajellemzo. (inkabb fogko miatt)
2010. ápr. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nekem is Angol Cocker Spánielem van.

Rengeteg szeretet ad a Gazdinak. Lenyűgőző az is mennyire védi... Persze ennek megvannaka negatívumai. Pl.: Együtt ülünk a kanapén,és ha valaki be akar mellém ülni, morog. Morog,de nem harap. Szeret fuitkározni,helyigényes. Tisztán tartja magát. Bár nyiratni kell, de megéri, minthogy mindig annyiszor porszívózz. Bár az igaz, hogy hullajtja a szőrét. :S Pozitívot, sokáig sorolhatnám. Aranyos,szép,játékos,és nagyon szeleburdi. Okos, viszonylag gyorsan tanul vezényszavakat. Pl. Az enyém, az ül, és a fekszik vezényszót, klikker nélkül elsajátította, 1 nap alatt. :)

2010. aug. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!