Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam be?

Hogyan tanítsam be?

Figyelt kérdés
Hogyan tudom arra megtanítani a kutyámat (kb. 2,7 éves, szuka kis termetű korcs), hogy egyetlen egy helyre piszkítson az udvaron?

2016. jún. 13. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Erre valószínűleg sajnos sehogy.
2016. jún. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Tipp:

Este házon belül alszik. Reggel kiengeded, kézben vagy pórázon kiviszed arra a bizonyos helyre és megvárod, amíg pisil (reggel nyilván kell neki).

Megdicséred, esetleg jutalomfalatot is adsz neki.

Következő nap ugyanez.


Ha rajtakapod hogy napközben épp (!) máshova pisil, akkor rászólsz és odatessékeled a megfelelő helyre, ha kipisili magát, nagy dicséret.


Nem biztos, hogy működik, de egy próbát megér :D

2016. jún. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

A második válaszoló egyébként jó nyomon jár, a kutyáknál az egyik legjobb nevelési módszer az úgynevezett pozitív megerősítés. Ha a kutya számodra helyesen viselkedik, akkor kap valamilyen jutalmat, amit szeret (legyen ez kutyakeksz, húsdarab, simogatás, hasvakarás, vagy bármi, te ismered a kutyád a legjobban). Én így tanítottam meg pacsizgatni és egy helyben maradni fürdetés közben (nagyjából). Én sem vagyok persze valami kutyaképzőtiszt, csak érdekel a téma, már csak azért is mert kicsit nehezen nevelhető az én kutyám.


Amit viccesnek találok, hogy "kitanulja" magát, most már azért is pacsizik, ha szeretne valamit. Ez nem meglepő, mert azért elég intelligens állatok, de lehet rajta nevetni :)

2016. jún. 14. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nálunk a tacsko ugy tanulta meg hogy amig kicsi volt estére beraktuk az oljához ahol egy kis helyet elkeritettünk nehogy elmenjen éjszaka és oda nem pisilt soha reggel kivettük és magátol mindig egy helyre szaladt mindig pisilni kakilni .Azota is csak oda jár de mi erre nem tanitottuk magátol csinálta aztán hozztunk melle egy masik kutyat az meg azert oda jar mert az oregebbtol azt lattja.
2016. jún. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem kinti kutyám van, akit be szoktunk engedni a házba. Szobatiszta. Ő mindig egy helyre ürít, reggel az az első, hogy összeszedem a kutyagumit, de soha nem megy másik helyre. Pedig erre nem tanítottuk.
2016. jún. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!