Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Balaton körül bringával,...

Balaton körül bringával, vigyem a kiskutyámat? (kistestű, kosárban szállítva)

Figyelt kérdés

Nemsokára megyünk egy kört a Balcsin, és arra gondoltam, hogy elviszem a kutyámat is. (10 éves) 5 kg, kosárban tudnám vinni.

Első nap 70 km, második nap 60 km, és harmadik nap is 60 km. Nem fogunk sietni, és gyakran megállunk.

Szerintetek élvezné? Párszor már vittem őt kosárban, és elég jól elüldögélt. Vagy ez a távolság sok lenne neki?

Vagy nagyon megnehezítené a bringázást?


2016. jún. 14. 12:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem nem tenne jót neki, mert összerázná az út. Nem is olyan fiatal már.
2016. jún. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se. A napon rosszul is lehet, gondolom nem árnyékos a bicikliút. (Legalábbis én ahol eddig láttam, sehol nem az volt.)
2016. jún. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú neki ekkora túra, főleg 10 évesen, nyáron, melegben, tűző napon. A biciklis kosárban szállítás városon belüli rövid távokra megfelel, ilyen hosszú utakra nem hiszem, hogy kényelmes lenne. Valahogy biztonságosan rögzíteni is kéne, hogy pl. ha dudál egy autó, ne ugorjon ki ijedtében az útra. Egyszóval inkább macera lenne mindkettőtöknek, hagyd inkább hűsölni a megszokott helyén.
2016. jún. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne erőltesd neki ez nem élmény lenne hanem tortúra.


Kisebb távra esetleg sok-sok vízzel

2016. jún. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Próbáld ki, neked milyen élmény lenne, napi 6-8 órát ülni egy viszonylag szűk kosárban, amely még rázkódik is alattad... igaz, hogy közben többször megállnátok,stb. nekem ez nem lenne nagy élmény!
2016. jún. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az a pár alkalom mekkora táv volt korábban?
2016. jún. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
minek vinnéd? biztos,hogy nem élvezné. hagyd szépen addig otthon másra bízva. még ha futva mentek azt mondom jó, pár kilóméter esetén. de biciklivel nem látom értelmét. szenvedés lenne szerintem a kutyának. ráadásul nem kis távokról beszélünk.. ne vidd
2016. jún. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Meggyőztetek :)

Csak lelkifurdalásom van, amiért magára hagyom. Mármint nem hagyom magára, mert a szüleimmel van, akiket imád, de hát mégiscsak én vagyok a gazdi...

Nagyon köszönöm a válaszokat!

2016. jún. 14. 13:59
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Hidd el, jól fogja érezni magát a szüleiddel, ha szereti őket, és ők is a kutyust :) jobb lesz így, mint ha a kosárban kéne gubbasztania a biciklin. Ettől a kis "magára hagyástól" nem leszel rossz gazdi! :)
2016. jún. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Így, hogy a szüleiddel marad otthon, egyáltalán nem gáz, hogy nem viszed magaddal :)


Egy tipp a jövőre nézve: hosszabb bringázáshoz érdemes lehet beszerezni utánfutót, nagyobb helye van benne a kutyának, rendesen árnyékolható és plusz cuccok is elférnek benne. Illetve ha kormánykosarat használsz és nem csomagtartósat, akkor még egy olyan előnye is van azzal szemben, hogy nem zavarja meg a bringa súlypontját és kormányozhatóságát a kutya súlya és mozgása.

2016. jún. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!